Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розділ 5. Облік фінансових інвестицій.

Зміст лекції.

1. Визначення і класифікація фінансових інвестицій.

2. Синтетичний і аналітичний облік фінансових інвестицій.

3. Оцінка фінансових інвестицій.

4. Визнання доходу від фінансових інвестицій.

1. Згідно з П(С)БО 2 «Баланс», фінансові інвестиції – активи, які утримуються підприємством з метою збільшення прибутку (%, дивідендів), зростання вартості капіталу або інших вигод для інвестора.

Фінансові інвестиції згідно з ПКУ – господарські операції, що передбачають придбання корпоративних прав, цінних паперів або інших фінансових інструментів.

Інвестор згідно з ПКУ – ЮО або ФО, яка має відповідні матеріально-технологічні і економічні можливості або відповідну кваліфікацію для користування надрами, що підтверджено документами, виданими згідно із процедурами країни інвестора, і здійснює пошук, розвідку і видобування вуглеводневої сировини відповідно до угоди про розподіл продукції.

Форми фінансових інвестицій:вкладення до статутного капіталу інших підприємств; придбання цінних паперів інших емітентів; надання позик іншим ЮО і ФО; переказ грошових коштів на депозити в банки.

За строками вкладення:

Ø Довгострокові фінансові інвестиції – інвестиції на період > 1 року і усі інвестиції, які не можуть бути вільно реалізовані у будь-який момент.

Ø Поточні фінансові інвестиції – інвестиції на період < 1 року, які можуть бути вільно реалізовані у будь-який момент (крім інвестицій, які є еквівалентами грошових коштів).

Ø Еквіваленти грошових коштів – короткострокові високоліквідні інвестиції, які вільно конвертуються у певні суми грошових коштів і які характеризуються незначним ризиком зміни вартості.

За видами придбаних паперів:

· Пайові фінансові інвестиції надають право власності.

· Боргові фінансові інвестиції не надають права власності.

За формою власності ресурсів інвестування: приват­ні, державні, іноземні, спільні інвестиції.

За рівнем впливуінвестора на інвестоване підприємство:

· Інвестиції в асоційовані підприємства– інвестиції у підприємство, в якому інвестору належить блокувальний (> 25 %) пакет акцій і яке не є дочірнім або спільним підприємством інвестора.

· Інвестиції в дочірні підприємства – інвестиції в підприємства, які перебувають під контролем материнського підприємства.

· Інвестиції в спільну діяльність – інвестиції для ведення господарської діяльності, зі створенням або без створення ЮО, яка є об’єктом спільного контролю двох або більше сторін відповідно до угоди.

 

2.Для узагальнення інформації про наявність і рух довгострокових інвестицій у цінні папери інших підприємств, облігації державних і місцевих позик, статутний капітал інших підприємств, створених на території країни і за кордоном, призначений активний рахунок 14 «Довгострокові фінансові інвестиції»:по Дтвартість довгострокових інвестицій; по Кт – вибуття (списання), зменшення вартості, одержання дивідендів від об’єкта інвестування, якщо облік інвестицій ведеться за методом участі в капіталі; сальдо дебетове або 0.

У І розділі активу ББ довгострокові фінансові інвестиції виділені окремо як такі, що обліковуються за методом участі в капіталі інших підприємств і інші фінансові інвестиції.

Дляобліку наявності і руху поточних фінансових інвестицій і еквівалентів грошових коштів, у т.ч. депозитних сертифікатів призначений активний рахунок 35 «Поточні фінансові інвестиції»: по Дт – надходження (придбання) еквівалентів грошових коштів і інших поточних фінансових інвестицій: по Кт –зменшення вартості і вибуття; сальдо дебетове або 0.

Синтетичний облік по Кт рахунків 14 і 35 ведеться у розділі ІІ Ж-О 4іпо Дт– у Відомості 4.2 аналітичного обліку фінансових інвестицій. Кредитові обороти з Ж-О 4 в кінці місяця переносять у Головну книгу. Дебетові обороти в Головну книгу будуть занесені при рознесенні сум інших Ж-О з Кт відповідних рахунків.

Аналітичний облік ведеться для забезпечення можливості отримання інформації про інвестиції як на території країни, так і за кордоном.

 

3. Фінансові інвестиції первісно оцінюються і відображаються у БО за собівартістю = ціна придбання + витрати (комісійна винагорода, мито, податки і збори, обов'язкові платежі).

Згідно з П(С)БО 12 «Фінансові інвестиції», ринкова вартість фінансової інвестиції – сума, яку можна отримати від продажу фінансової інвестиції на активному ринку.


Читайте також:

  1. IX. Відомості про військовий облік
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  4. Автоматизовані форми та системи обліку.
  5. Актив і пасив балансу складаються також з певних розділів.
  6. Активи, що реалізуються повільно (А3) – це статті 2-го розділу активу балансу, які включають запаси та інші оборотні активи (рядки 100 до 140 включно, а також рядок 250).
  7. Акції та їх облік
  8. Акції та їх облік
  9. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
  10. Амортизація як джерело фінансових ресурсів підприємств
  11. Аналіз бойових дій пожежних підрозділів
  12. Аналіз доцільності фінансових інвестицій у корпоративні права.




Переглядів: 446

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація НА в БО і ФЗ. | Визначення собівартості фінансових інвестицій.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.