Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Облік витрат і робіт вантажного автотранспорту

Вантажний автотранспорт надає транспортні послуги підрозділам підприємства, іншим організаціям і особам.

Витрати на утримання й експлуатацію автотранспорту та виконання ним робіт обліковують на субрахунку 2342 «Автомобільний транспорт», до якого відкривають один аналітичний рахунок «Автомобільний транспорт» незалежно від кількості машин, їхніх марок і вантажопідйомності. Можна вести на окремому рахунку облік витрат на роботу спеціальних машин (автокранів тощо). На дебет субрахунка 2342 записують усі витрати, пов'язані з утриманням та експлуатацією вантажного автотранспорту, а за кредитом - надані послуги за фактичною собівартістю. Робота, виконана вантажними автомобілями при перевезенні вантажів вимірюється у тонно-кілометрах, з перевезення людей та робота спеціальних автомашин - у машино-днях.

Основним первинним документом для обліку витрат і виконаних вантажним автотранспортом робіт є Подорожній лист вантажного автомобіля. Наказом Мінстату України від 07.08.1996 р. № 228/253 затверджено Інструкцію про порядок виготовлення, зберігання, застосування єдиної первинної транспортної документа­ції для перевезення вантажів автомобільним транспортом та обліку транспортної роботи, яка встановлює такі типові форми єдиної транспортної документації:

· подорожній лист вантажного автомобіля у міжнародному сполученні (ф. № 1 - міжнародна);

· подорожній лист вантажного автомобіля (ф. № 2);

· товарно-транспортна накладна (ф. № 1-ТН);

· талон замовника (ф. № 1-ТЗ).

Зазначені типові форми документів є бланками суворого обліку, тому їх ви­готовляють відповідно до затверджених правил і обліковують за встановленим порядком.

Видачу подорожніх листів реєструють у спеціальному журналі, який повинен бути пронумерований, прошнурований, скріплений печаткою й підписами керівни­ка та головного бухгалтера підприємства.

Оформлений подорожній лист видають водієві під розписку: ф. №1 (між­народна) - на термін відрядження для виконання перевезення; ф. № 2 - на один робочий день (зміну), за умови здачі водієм подорожнього листа за минулий день роботи. На більший термін подорожні листи типової ф. № 2 видають у разі, коли водій виконує перевезення вантажів у міжміському сполученні понад одну добу відповідно до наказу (розпорядження) керівника підприємства.

У подорожніх листах вантажного автомобіля відображають завдання водієві та його виконання, кожну поїздку до пунктів прийняття й доставки вантажу, найме­нування вантажу та його масу. Також розраховують пробіг у кілометрах з вантажем і без нього, обсяг виконаної роботи в тонно-кілометрах або машино-днях, суми за­робітної плати, витрати нафтопродуктів за нормою й фактично.

Перевезення вантажів автомобільним транспортом за межі підприємства здійснюється за наявності належним чином оформлених товарно-транспортних накладних. Вони є підставою для списування матеріальних цінностей у вантажо­відправника й оприбуткування їх у вантажоодержувача.

Товарно-транспортну накладну виписує вантажовідправник у чотирьох при­мірниках. Перший залишається у вантажовідправника і є підставою для списування матеріальних цінностей. Другий, третій і четвертий примірники передають водієві-експедитору. Другий примірник водій віддає вантажоодержувачу. Він є підставою для оприбуткування цінностей. Третій і четвертий, завірені підписами й печатками вантажоодержувача, повертають водію. Третій з них є підставою для розрахунків за виконання транспортних послуг, а четвертий додається до подорожнього листа і є підставою для обліку транспортної роботи та нарахування заробітної плати водієві.

За значної кількості назв, видів, типів цінностей, що їх відпускають, як до­даток до товарно-транспортної накладної виписують накладну (ф. № М-20). У сільськогоспо-дарських підприємствах використовують такі спеціалізовані форми товарно-транспортних накладних: товарно-транспортна накладна на відправку-приймання сільськогосподарської продукції (зерно, насіння олійних культ та трав) (ф. № 1 с.-г. зерно); товарно-транспортна накладна на відправку-приймання овочів, фруктів, ягід (ф. № 1 с.-г. овочі); товарно-транспортна накладна на відправку тварин і птиці (ф. № 1 с.-г. тварини); товарно-транспортна накладна на відправку-приймання вовни (ф. № 1 с.-г. вовна); товарно-транспортна накладна на перевезення молочної сировини (ф. № 1-ТН (МС) та ін.

При використанні автомобіля з погодинною формою оплати транспортних послуг заповнюється талон замовника (ф. № 1-ТЗ), який є підставою для розрахунків перевізника із замовником автомобільного транспорту за виконані транспортні послуги. Цей талон виписують і при внутрішньогосподарських перевезеннях вантажів, коли застосування відрядних тарифів недоцільне.

Надання послуг вантажного автотранспорту населенню за готівку здійснюється за подорожнім листом, до якого додається квитанція прибуткового касового ордера.

Протягом місяця дані подорожніх листів узагальнюють у Накопичувальній відомості обліку роботи вантажного автотранспорту (ф. № 38). У ній на кожного водія відводять окрему сторінку, де відображають основні показники кожного подорожнього листа: використання робочого часу, пробіг, кількість перевезеного вантажу, виконаних тонно-кілометрів та виданого водієві палива, його витрачання за нормою і фактично, суму нарахованої водієві оплати праці, а також розподіл тонно-кілометрів між споживачами послуг. У накопичувальній відомості зазначають також доплату за класність і премії. У кінці місяця в накопичувальній відомості підраховують підсумки і складають зведену відомість за такою самою формою.

На основі згаданої відомості та інших документів складають виробничий звіт. У ньому в розрізі кореспондуючих рахунків обліковують усі витрати з автотранспорту та списання їх за споживачами послуг.

Фактична собівартість робіт та послуг вантажного автотранспорту визначається щомісяця й за цією оцінкою відноситься на споживачів. Для цього всі витрати на його утримання необхідно розподілити між видами виконаних робіт (перевезення вантажів, людей).

Калькуляційні розрахунки з вантажного автотранспорту оформляються бухгалтерською довідкою. Спочатку визначається фактична собівартість одного машино-дня роботи вантажного автотранспорту. Для цього всі витрати на його утримання діляться на загальну кількість відпрацьованих машино-днів. Помноживши фактичну собівартість одного машино-дня на їхню кількість при перевезенні людей, розраховують суму фактичних витрат на цей вид робіт. Решта витрат становить собівартість робіт з перевезення вантажів, для визначення якої витрати на ці роботи ділять на обсяг робіт у тонно-кілометрах. Калькуляційною одиницею для обчислення перевезення вантажів є 10 тонно-кілометрів.

Витрати на утримання автокранів та інших спеціальних машин відносять на споживачів, виходячи з обсягу відпрацьованого часу (машино-днів).

У разі ведення окремого обліку витрат на вантажні й пасажирські перевезення та на роботу спеціальних машин виникають цехові витрати автотранспорту, які роз­поділяються пропорційно машино-дням роботи.

 


Читайте також:

  1. IX. Відомості про військовий облік
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  4. Автоматизація проектних робіт
  5. Автоматизовані форми та системи обліку.
  6. Автоматичне регулювання витрати помпових станцій
  7. Акції та їх облік
  8. Акції та їх облік
  9. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
  10. Альтернативна вартість і незворотні витрати
  11. Аналіз витрат за центрами відповідальності.
  12. Аналіз витрат звичайної діяльності




Переглядів: 3234

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Облік витрат ремонтно-механічних майстерень | Облік витрат на утримання енергетичних виробництв

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.024 сек.