МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
ТЕМА 12. Усиновлення
1. Історія становлення законодавства про усиновлення в Україні. Засади рецепції римського права. 2. Поняття та функції усиновлення. 3. Усиновлювачі. Особи, які не можуть бути усиновлювачами. Переважне право на усиновлення дитини. 4. Особи, які можуть бути усиновлені. Особливості усиновлення повнолітніх осіб. 5. Суб’єкти надання згоди на усиновлення. 6. Порядок усиновлення. Особливості судового розгляду справ про усиновлення. Таємниця усиновлення. 7. Новели «повного» та «неповного» усиновлення. 8. Підстави, порядок та правові наслідки визнання усиновлення недійсним. 9. Підстави, порядок та правові наслідки скасування усиновлення.
ТЕМА 13. Опіка та піклування над дітьми 1. Історія становлення інституту опіки та піклування. 2. Поняття, правова сутність та мета встановлення опіки та піклування. 3. Порядок встановлення опіки (піклування). Органи, уповноважені приймати рішення про встановлення опіки (піклування), призначення опікуна (піклувальника). 4. Підстави встановлення опіка (піклування) над дітьми. 5. Права та обов’язки опікунів (піклувальників). 6. Звільнення опікунів (піклувальників) від виконання своїх обов’язків. 7. Припинення опіки (піклування).
ТЕМА 14. Патронат та інші форми влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування 1. Патронат як особлива форма влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування. Поняття та специфіка договору патронату як сімейно-правового. 2. Прийомна сім’я: поняття, особливості створення. Договірні засади регулювання відносин 3. Правовий статус прийомних батьків. 4. Дитячий будинок сімейного типу: поняття, відмінності від інших форм влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування. Договір про створення дитячого будинку сімейного типу. 5. Правовий статус батьків-вихователів. 6. Підстави, порядок та правові наслідки припинення діяльності дитячого будинку сімейного типу. 7. Фактичне виховання. Особливості правового статусу вітчима (мачухи). Проблеми законодавчого регулювання цих відносин.
ТЕМА 15. Особисті немайнові та майнові права та обов’язки інших членів сім’ї та родичів 1. Загальна характеристика особистих немайнових прав та обов’язків сімейного характеру. 2. Особисті немайнові відносини між дідом (бабою) та внуками. 3 Особисті немайнові відносини між братами і сестрами, мачухою (вітчимом) та пасинком (падчерицею). 4. Зобов’язання з утримання інших членів сім’ї та родичів.
Матеріали до модульного контролю знань студентів МОДУЛЬ 1 Теми 1 - 8 Контроль знань здійснюється у формі усних відповідей або самостійних письмових робіт за рішенням викладача, який проводить модульний контроль знань.
Питання, що виносяться на модульний контроль
1. Предмет сімейного права. 2. Метод сімейного права. 3. Поняття та види джерел сімейного права. 4. Принципи сімейного права. 5. Поняття та види сімейних правовідносин. 6. Класифікація юридичних фактів у сімейному праві. 7. Поняття юридичного стану в сімейному праві та їх види. 8. Здійснення сімейних прав та виконання сімейних обов’язків. 9. Позовна давність в сімейному праві. 10. Захист сімейних прав. Форми та способи захисту сімейних прав. 11. Способи захисту сімейних прав. 12. Відповідальність та санкції у сімейному праві. 13. Поняття сім’ї та її ознаки. 14. Право особи на сім'ю. 15. Підстави створення сім'ї. 16. Спорідненість і свояцтво. 17. Поняття шлюбу. Теорії шлюбу. 18. Умови укладання шлюбу (позитивні та негативні). 19. Поняття , зміст та форма шлюбного договору. 20. Зміна та розірвання шлюбного договору. 21. Перешкоди до укладання шлюбу. 22. Порядок реєстрації шлюбу. 23. Права та обов’язки наречених. 24. Зобов’язання наречених при відмові від укладення шлюбу. 25. Правові наслідки шлюбу. 26. Правозгідність шлюбу. 27. Недійсність шлюбу: поняття та види. 28. Встановлення недійсності шлюбу органами державної реєстрації актів цивільного стану. 29. Визнання шлюбу недійсним у судовому порядку. 30. Шлюб, який може бути визнаний недійсним за рішенням суду. 31. Правові наслідки недійсності шлюбу. 32. Санація недійсного шлюбу. 33. Поняття, підстави та наслідки припинення шлюбу. 34. Розірвання шлюбу в адміністративному порядку. 35. Визнання розірвання шлюбу фіктивним. 36. Розірвання шлюбу в судовому порядку. 37. Розірвання шлюбу подружжям, яке має дітей. 38. Підстави для розірвання шлюбу за позовом одного з подружжя. 39. Обмеження принципу свободи розірвання шлюбу. 40. Момент та наслідки припинення шлюбу. 41. Поняття та наслідки «неукладеного» шлюбу. 42. Режим окремого проживання подружжя. 43. Класифікація особистих немайнових прав подружжя. 44. Правовий режим майна подружжя: поняття та види. 45. Правова характеристика спільної сумісної власності подружжя. 46. Виникнення та припинення спільної сумісної власності подружжя. 47. Право на розпорядження об’єктом спільної сумісної власності подружжя. 48. Звернення стягнення на спільне майно подружжя. 49. Поділ спільного майна подружжя. 50. Право особистої приватної власності дружини та чоловіка. 51. Поняття договірного режиму майна подружжя. 52. Право одного з подружжів на утримання. 53. Право на утримання після розірвання шлюбу. 54. Припинення права подружжя на утримання. 55. Позбавлення права на утримання. 56. Право дружини на утримання під час вагітності та у разі проживання з нею дитини.
Читайте також:
|
||||||||
|