Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Кредитування Державного бюджету України

Кредитування бюджету — операції з надання коштів з бюджету на умовах повер­нення, платності та строковості, внаслідок чого виникають зобов'язання перед бюд­жетом (надання кредитів з бюджету), та операції з повернення таких коштів до бюд­жету (повернення кредитів до бюджету). Для цілей цього Кодексу до кредитів з бюджету також належать бюджетні позички та фінансова допомога з бюджету на по­воротній основі.

Частина 2. статті 30 конкретизує джерела формування загального фонду Держав­ного бюджету України щодо кредитування з державного бюджету.

Зокрема, конкретизуються джерела формування загального фонду Державного бюджету України у частині кредитування за рахунок надходження внаслідок стягнен­ня простроченої заборгованості перед державою за кредитами (позиками), залучени­ми державою або під державні гарантії, кредитами з державного бюджету, якщо ін­ше не встановлено законом про Державний бюджет України

При цьому, передбачається можливість провадження інвестиційної діяльності, пов'язаної з відтворенням основних засобів виробництва, капіталізацією активів дер­жави, державною підтримкою інноваційних та інвестиційних проектів.

Метою є розроблення та здійснення комплексу заходів щодо фінансування інвес­тиційних проектів, у тому числі за рахунок бюджетних коштів, коштів залучених під державні гарантії, коштів суб'єктів господарювання, іноземних інвестицій і кредитів та інших запозичень від іноземних держав, банків і міжнародних фінансових органі­зацій.

Кредити, надані з державного бюджету, що не мають цільового призначення, під­лягають поверненню.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» за­тверджено повернення кредитів до Державного бюджету України у сумі 5.679.781,3 тис. гривень, у тому числі повернення кредитів до загального фонду Державного бюджету України — у сумі 1.367.627,5 тис. гривень та повернення кредитів до спеці­ального фонду Державного бюджету України — у сумі 4.312.153,8 тис. гривень.

Частина 3 статті 30 передбачає, що джерела формування спеціального фонду Дер­жавного бюджету України у частині кредитування визначаються відповідними зако­нами про Державний бюджет України.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» Статтею 32. установлено, що джерелами формування спеціального фонду Державно­го бюджету України на 2010 рік у частині кредитування є:

1) повернення кредитів, наданих з Державного бюджету України індивідуальним сільським забудовникам.

Під час складання проектів державного та місцевих бюджетів фонди визначають потребу у коштах для пільгового кредитування індивідуального житлового будівниц­тва на селі.

Пропозиції фондів щодо обсягу коштів, необхідних для цього виду кредитування у державному бюджеті, в установленому порядку подаються Мінагрополітики, а стосовно місцевих бюджетів — Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним та Севас­топольській міській державним адміністраціям.

Узагальнені дані щодо обсягу коштів, необхідних для пільгового кредитування ін­дивідуального житлового будівництва на селі у державному бюджеті, з пропозиціями про їх розподіл між Автономною Республікою Крим, областями і м. Севастополем та з відповідними розрахунками Мінагрополітики подає Мінфіну та Мінекономіки.

Мінфін, Мінекономіки під час складання проекту державного бюджету на осно­ві розрахунків, поданих Мінагрополітики, передбачають обсяги кредитування інди­відуального житлового будівництва на селі (програма «Власний дім») з виділенням їх у бюджетній класифікації окремим рядком.

2) повернення кредитів, наданих з Державного бюджету України молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла, і пеня. Кредитування будівництва (реконструкції) і придбання житла для мо­лодих сімей та одиноких молодих громадян є прямим, адресним (цільовим) і здійс­нюється у межах наявних кредитних ресурсів.

Під час формування показників державного бюджету на відповідний рік на під­ставі узагальненої інформації проводиться розрахунки необхідного обсягу коштів для надання кредитів та їх обслуговування за рахунок державного бюджету. Зазначені розрахунки в установленому порядку головний розпорядник коштів державного бюджету подає Мінфіну для врахування їх під час складання проекту державного бюджету.

3) повернення бюджетних позичок, наданих на закупівлю сільськогосподарської продукції за державним замовленням (контрактом) 1994-1997 років. Застосовані ме­ханізми надання та погашення товарних позичок стали причиною значних втрат Державного бюджету України через штучну реструктуризацію заборгованості, яка, у багатьох випадках, проводилася з порушенням закону.

4) повернення коштів у частині відшкодування вартості сільськогосподарської техніки, переданої суб'єктам господарювання на умовах фінансового лізингу. Забез­печення сільськогосподарських товаровиробників та переробних підприємств необ­хідною технікою за рахунок коштів державного бюджету здійснюється на умовах фі­нансового лізингу на підставі відповідних договорів, укладених між крагролізингом, лізингодавцями і лізингоодержувачами та за погодженням з Мінагрополітики.

5) кошти, що надійдуть у рахунок погашення заборгованості за кредитами, залу­ченими державою або під державні гарантії і наданими для закупівлі сільськогоспо­дарської техніки іноземного виробництва, переданої сільськогосподарським товаро­виробникам та іншим суб'єктам господарювання;

6) повернення кредитів, наданих з Державного бюджету України фермерським господарствам;

7) повернення коштів, наданих Міністерству аграрної політики України на форму­вання державного інтервенційного фонду Аграрним фондом, а також для закупівлі ма­теріально-технічних ресурсів для потреб сільськогосподарських товаровиробників;

8) повернення безвідсоткових бюджетних позик, наданих у 2004 році підприєм­ствам державної форми власності паливно-енергетичного комплексу та у 2005 році підприємствам та організаціям вугільної промисловості на погашення заборгованос­ті із заробітної плати працівникам;

9) повернення кредиту, наданого на реконструкцію гідроелектростанцій;

10) повернення коштів, наданих за рахунок коштів Державного бюджету України підприємствам машинобудування для здійснення заходів, пов'язаних із збільшенням обсягів виробництва та розвитком ринку техніки для агропромислового комплексу;

11) повернення кредитів, наданих у 2007 році з Державного бюджету України на реалізацію інноваційних та інвестиційних проектів у галузях економіки, у першу чер­гу з впровадження передових енергозберігаючих технологій і технологій з виробниц­тва альтернативних джерел палива;

12) повернення коштів, наданих з Державного бюджету України для кредитуван­ня окремих категорій громадян, які відповідно до чинного законодавства мають пра­во на отримання таких кредитів на будівництво (придбання) житла, та науково-пе­дагогічних і педагогічних працівників, і пеня;

13) повернення коштів, наданих зі Стабілізаційного фонду на поворотній основі;

14) повернення субкредитів, наданих енергогенеруючим компаніям на впровад­ження Проекту розвитку ринку електроенергії.


Читайте також:

  1. Http://www.minjust.gov.ua Міністерство юстиції України
  2. I. Флот древньої України
  3. II. Класифікація видатків та кредитування бюджету.
  4. II. Флот княжої України-Руси
  5. III. Виконання бюджету
  6. III. Козацький флот України
  7. IV. КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XVI-XVIII ст.
  8. IV. КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XVI-XVIII ст.
  9. Q Конституція України від 28 червня 1996 р. // Відомості Верховної Ради України – 1996 - № 30 – Ст. 141
  10. V. Постанови Пленуму Верховного Суду України
  11. VI. Накази Генерального прокурора України
  12. XVIII. Особливості прийому та навчання іноземців та осіб без громадянства у вищих навчальних закладах України




Переглядів: 909

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація видатків державного бюджету | Таємні видатки Державного бюджету України

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.