Призначення та структура Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід)
Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід) – звіт про доходи, витрати, фінансові результати та сукупний дохід.
Метою складання Звіту про фінансові результати є надання користувачам повної, правдивої і неупередженої інформації про доходи, витрати, прибутки і збитки та сукупний дохід підприємства за звітний період.
Порядок заповнення і зміст статей Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід) (у т. ч. додаткових) викладено в Методичних рекомендаціях щодо заповнення форм фінансової звітності.
Цей звіт складається наростаючим підсумком з початку звітного року.
Інформація в Звіті про фінансові результати (Звіті про сукупний дохід) наводиться на дві дати: за звітний період, за ваналогічний період попереднього року.
Рівняння Звіту про фінансові результати: Фінансовий результат = Доходи – Витрати
Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід) складається з чотирьох розділів:
І «Фінансові результати» - розкривається інформація про отримані доходи та витрати від операційної діяльності, фінансових операцій та іншої діяльності. Зіставлення всіх доходів і витрат, визнаних у цьому звіті, дозволяє визначити чистий фінансовий результат за звітний період.
ІІ. «Сукупний дохід» - наводиться інформація про інший сукупний дохід та розраховується сукупний дохід підприємства, отриманий у звітному періоді.
ІІІ. Елементи операційних витрат – надає класифікацію операційних витрат звітного періоду за економічними елементами: матеріальні затрати, витрати на оплату праці, відрахування на соціальні заходи, амортизація, інші операційні витрати.
IV. Розрахунок показників прибутковості акцій – наводиться інформація про прибуток та дивіденди на одну просту акцію, яка знаходилась в обігу. Цей розділ заповнюють акціонерні товариства, прості акції яких відкрито продаються та купуються на фондових біржах, включаючи товариства, які перебувають у процесі випуску таких акцій.
Розділ І «Фінансові результати», ІІ. «Сукупний дохід» і ІІІ «Елементи операційних витрат» заповнюються у тисячах гривень без десяткових знаків, а цифри розділу IV «Розрахунок показників прибутковості акцій» наводяться у гривнях із копійками.