Тема 8: «Управління силами та засобами обєкта господарювання
Під час надзвичайної ситуації»
Практична робота № 8
ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПРОВЕДЕННЯ РОБІТ ІЗ ЗНЕЗАРАЖЕННЯ ПІСЛЯ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ.
(2 години)
Мета і завдання роботи
Мета: вивчити заходи організації та проведення робіт із знезараження після надзвичайної ситуації.
Завдання: засвоїти методику визначення потреб у розчинах для дезактивації, дегазації, демеркуризації та дезинфекції. Знати технічні засоби для їх внесення.
Завдання на підготовку до практичної роботи
Студент повинен вивчити теоретичний матеріал у відповідності зі списком наведеної літератури. Підготувати протокол виконання роботи. У протоколі вказати назву, мету, завдання роботи. Коротко викласти відповіді на питання для самоперевірки (№ 1-4), які наведені в методичних вказівках (МВ), а також виконати індивідуальне завдання (табл. 8.3).
Знати: мету і зміст майбутньої роботи; способи знезараження; призначення та ефективність дезактивуючих, дегазуючих та дезинфікуючих розчинів.
Уміти:вибирати відповідно надзвичайної ситуації дезактивуючі, дегазуючі та дезинфікуючі розчини; знати їх рецептуру, склад, застосування та технічні засоби, які використовуються для дегазації НХР (небезпечні хімічні речовини).
Список літератури
1. Методичні вказівки до виконання практичної роботи «Організація та проведення робіт із знезараження після надзвичайної ситуації».
2. Яремко З.М. Безпека життєдіяльності. Навчальний посібник. – Київ: Центр навчальної літератури, 2005.- 320 с.
4. Цивільна оборона. Підручник / О.П.Депутат, I.В.Коваленко, I.С.Мужик; За ред. полковника П. I. Кашина. -Львів: ІІП «Василькевич К.І.», 2005. - 340 с.
Загальні положення
В результаті техногенних аварій, катастроф, стихійних лих, застосування зброї масового ураження одяг, взуття, техніка, місцевість, будівлі, засоби індивідуального захисту, продукти харчування можуть бути заражені радіоактивними, небезпечними хімічними та біологічними речовинами.
Складовою частиною ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій є знезараження. Це комплекс заходів дезактивації, дегазації та дезінфекції заражених поверхонь, які проводяться з метою захисту населення, відновлення готовності техніки та невоєнізованих формувань для проведення рятувальних невідкладних робіт і підготовки підприємства до виробничої діяльності. Крім переліченого включена санітарна обробка людей та ветеринарна обробка тварин.