Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Сукупність злочинів.

Сукупністю злочинів визнається вчинення особою двох або більше злочинів, передбачених різними статтями або різними частинами однієї статті Особливої частини КК, за жоден із яких її не було засуджено (ч. 1 ст. 33 КК). При визначенні сукупності не враховуються злочини, за які особу було звільнено від кримінальної відповідальності за підставами, встановленими законом.

Головною ознакою сукупності злочинів за чинним КК є те, що нею передбачаються лише випадки множинностірізнорідних злочинів.

Види сукупності:

- реальна;

- ідеальна.

Реальна сукупність злочинів – вчинення різних чи подібних дій, кожна з яких складає самостійний злочин.

Ідеальна сукупність злочинів – вчинення однією і тією ж дією двох або більше злочинів, передбачених різними статтями КК Наприклад, вчинення хуліганства та заподіяння при цьому потерпілому тяжких тілесних ушкоджень.

Ознаки ідеальної сукупності:

1) злочини вчинюються одним діянням;

2) вчинення відбувається одночасно;

3) діяння вчиняються в одному місці;

4) результати наслідків передбачають відповідальність за різними статтями КК.

Відміни ідеальної та реальної сукупності:

- при реальній сукупності можлива повторність, при ідеальній – не можлива;

- при реальній сукупності строки давності починаються у різний час по кожному злочину, при ідеальній – одночасно,

Не утворюють сукупності:

1) конкуренція загальної і спеціальної норм закону, тобто при наявності у злочині спільних ознак з іншими злочинами. Наприклад, одержання хабара (ст. 386 КК) і зловживання владою або службовим становищем (ст. 364 КК). Оскільки і одержання хабара є зловживання владою, то в даному випадку для кваліфікації застосовується спеціальна норма (ст. 386 КК), яка надає діянню більший ступінь суспільної небезпечності порівняно з загальним.

2)при умові, що одне з діянь відповідно з нормою Особливої частини КК є кваліфікуючою ознакою або способом чи засобом іншого діяння. Наприклад, ч. 2 ст. 163 КК передбачає кримінальну відповідальність за порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передбачається засобами зв’язку або через комп’ютер, якщо ці діяння вчинені службовою особою. В даному випадку дії винної особи будуть кваліфікуватись тільки за ч. 2 ст. 163 і додаткової кваліфікації непотрібно.

3) коли злочинні дії, що створюють певний самостійний склад злочину, є частиною об’єктивної сторони іншого більш тяжкого злочину. Наприклад, незаконне носіння, придбання вогнепальної зброї утворює закінчений склад злочину, передбачений частиною 1 ст. 263 КК, але якщо ці дії вчинені членом банди, то має місце тільки один злочин, передбачений ст. 257 «Бандитизм», бо обов’язковою ознакою банди є наявність зброї.

Відмінність ідеальної сукупності злочинів від одиничного злочину:

1. якщо одними діями заподіяна шкода двом різним об’єктам то тут має місце ідеальна сукупність, якщо кримінальна норма передбачає відповідальність за посягання на два об’єкта – одиночний злочин.

2. ідеальна сукупність має місце при різних формах вини (наприклад вчинення умисного вбивства і одночасно заподіяння смерті через необережність).

 


Читайте також:

  1. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  2. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  3. Біоценоз – це сукупність усіх живих організмів в рамках даної екосистеми.
  4. В цілому сукупність суспільного продукту – це сукупність благ і послуг, вироблених суспільством за певний період часу (як правило, за рік).
  5. В цілому сукупність суспільного продукту – це сукупність благ і послуг, вироблених суспільством за певний період часу (як правило, за рік).
  6. Види злочинів. Відповідальність за окремі злочини
  7. Види рецидиву злочинів.
  8. Виробничий процес - це сукупність взаємопов'язаних ресурсів і діяльності від моменту отримання матеріальних ресурсів до відправлення готової продукції споживачеві.
  9. Виховна мета:сприяти формуванню професійних якостей спеціаліста правоохоронної сфери діяльності з розкриття та розслідування злочинів.
  10. Відповідальність за окремі види злочинів.
  11. Відповідальність за окремі види злочинів.
  12. Власність – це сукупність відносин між суб’єктами господарювання з приводу привласнення засобів виробництва та його результатів.




Переглядів: 443

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Повторність злочинів. | Рецидив злочинів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.07 сек.