2.2. Обов’язок доказування і порядок подання доказів.
2.3. Належність і допустимість доказів. Підстави звільнення від доказування.
2.4. Оцінка доказів.
2.5. Поняття, значення строків в господарському процесі.
2.6. Встановлення, обчислення, закінчення процесуальних строків.
Методичні вказівки
Ключовими термінами, на розумінні яких базується засвоєння навчального матеріалу теми, є: докази, доказування, належність доказів, допустимість доказів, оцінка доказів, процесуальні строки.
З метою глибокого засвоєння навчального матеріалу при самостійному вивченні теми студенту варто особливу увагу зосередити на таких аспектах:
- належність доказів у господарській справі;
- допустимість доказів у господарській справі;
- наслідки пропущення процесуальних строків;
- поновлення строків господарським судом.
Практичні завдання
Задача 1
Апеляційна інстанція скасувала рішення місцевого господарського суду Миколаївської області та залишила позов без розгляду. Рішенням місцевого господарського суду були задоволені позовні вимоги АТ «Два» про стягнення з відповідача АТ «Двоє» заборгованості за подані послуги.
Скасовуючи рішення, апеляційна інстанція посилалася на те, що його було прийнято без повного та всебічного дослідження усіх необхідних доказів. Було встановлено, що ухвалою суду позивач був зобов'язаний надати документи, якими він повинен був підтвердити підстави та розмір позовної суми, однак ці документи суду не були представлені.
Незважаючи на невиконання позивачем зазначених вимог суду, рішення по справі було прийняте.
Чи правомірне скасування рішення? Який суд апеляційної інстанції для місцевого господарського суду Миколаївської області? Якими є повноваження апеляційної інстанції, згідно з якими статтями ГПК воно повинно бути здійснено?