Морський транспорт має велику універсальність, високу пропускну здатність і низьку собівартість.Найшвидкісний – повітряний транспорт, однак порівняно висока вартість перевезення вантажів обмежує його використання.
При здачі вантажу до перевезення відправник оформляє ордер на вантаж, на підставі якого контора порту виписує перевізний документ – коносамент. Якщо перевезення вантажу здійснюється змішаному сполученні (залізнично-водне або автомобільне), то оформлення проводиться випискою накладної і дорожної відомості, а замість коносамента – видається квитанція, по пред’явленню якої відпускається вантаж у пункті призначення.
У порту зберігається вантаж безкоштовно протягом доби, якщо більше – здійснюється плата за тарифами.
У момент одержання вантажу вантажоодержувач повинен пред’явити оригінал коносамента і доручення. У випадку виявлення нестачі або псування вантажу одержувач зобов’язаний зажадати складання комерційного акта.
Перевезення повітряним транспортом здійснюється на основі договорів. При чартерних повітряних перевезеннях укладається договір про фрахтування повітряного судна, за яким фрахтівник надає фрахтувальнику за оплату одне або кілька повітряних суден, або частину повітряного судна для перевезення вантажу.
Договір повітряного перевезення вантажу засвідчується вантажною накладною за встановленою формою.