Vit C (вітаміни імунної, нервової, лімфатичної, гормональної систем)
- дефіцит: часті простуди, зниження імунітету, цинга, астенії, депресії, зниження резистентності до інфекцій;
- джерело: цибуля, овочі, обліпиха, перець, капуста, полуниця, ягоди, грейпфрут. Фрукти переважно зеленого кольору, картопля, печена в лушпинні.
Мінеральні речовини не мають енергетичної цінності, але необхідні для життєдіяльності організму. Потрапляють вони в організм з продуктами харчування у вигляді мінеральних солей. Мінеральні речовини , які містяться в харчових продуктах і тканинах організму в значній кількості, відносять до макроелементів. Мікроелементи бувають основного та загального характеру. До основних належать кальцій, магній, калій, натрій, до кислих – фосфор, сірка, хлор.
Мікроелементи – це група хімічних елементів, присутніх в організмі людини у малих концентраціях. Мікроелементи мають високу біологічну активність та необхідні для життєдіяльності організму. До них належать залізо, мідь, кобальт, нікель, хром, йод.
У людському організмі виявлено 81 хімічний елемент. Дванадцять із них (С, О, Н, N, Ca ,Mg, Na, K, S, P, F, Cl) називаються структурними. Вони становлять 88% тіла. Їх роль в організмі людини і джерело постачання приведено в табл. 7.1.