Відповіддю на швидкий технічний прогрес є розвиток технологічного дорадництва; сільськогосподарські зміни викликають необхідність організаційних та економічних консультацій, а інтеграційні та глобальні процеси прискорили юридичне дордництво. Всі перечислені напрямки дорадництва об'єднуються в одну практичну діяльність під назвою „Управлінське дорадництво.
Напрямки дорадництва:
- технологічний;
- організаційний;
- економічний;
- юридичний;
- соціально-побутовий.
Технологічне дорадництво
Швидкий біологічний та технічний прогрес дозволив, завдяки науці та промисловості, з'явитися новим технологіям в землеробстві та тваринництві. Ці технології, даючи значний приріст сільськогосподарської продукції, були масово використані в аграрних господарствах, які часто не були до цього підготовлені. Тому, шлях до високих обсягів виробництва сільськогосподарської продукції наштовхнувся на цілий ряд негативних процесів, а також привів до негативних змін природного середовища в регіонах найінтенсивнішого виробництва.
Протягом кількох останніх років намітився відхід від інтенсивних технологій і повернення до так званих інтегрованих технологій, які співпадають з доброю практикою у рільництві і екологічним сільськогосподарським виробництвом. Саме тут знайшло своє місце дорадництво, яке поширює адаптовані до природнього середовища технології, в тому числі програми оптимізації автофітоценозів.
Організаційне дорадництво
Цей напрям пов'язаний з модернізацією і реструктуризацією господарств та їх функціонування на ринку.
Основними методами організаційного дорадництва є розробка альтернативних програм реструктуризації виробництва та модернізації господарств, що дають можливість землеробам досягти поставленої мети. Інша ділянка для організаційного дорадництва- це допомога землеробові функціонувати в реальному економічному часі. Основні методи такої допомоги - це отримання свіжої ринкової інформації (ціни та можливість купівлі засобів виробництва, ціни та можливість збуту сільськогосподарської продукції), а також допомога в організації вертикальної кооперації (заготівля, аграрно-промислова переробка, торгівля), а також горизонтальної (спілки землеробів, групи виробників, лоббінг).