Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Внутрішня оперативна пам'ять SRAM

Внутрішня оперативна пам'ять SRAM (Static RAM) є у всіх AVR сімейств "classic" і "mega" і у деяких кристалів сімейства "tiny". Для деяких мікроконтролерів можлива організація підключення зовнішньої пам'яті даних об'ємом до 64К. Цей тип пам'яті, також доступний програмі мікроконтролера безпосередньо в ході її виконання, зручний для зберігання проміжних даних, різних констант, таблиць перекодування, калібрувальних коефіцієнтів і т.п. При відключенні напруги живлення вся інформація, що знаходиться в SRAM, втрачається.

SRAM пам'ять даних має наступну особливість. Як видно з рис.5, молодші 32 адреси (з $0000 по $001F) відведені під 32 регістри загального призначення R0-R31. Адреси з $0020 по $005F відведені під 64 регістри введення/виведення, а безпосередньо з адреси $0060 починається область, яку можна використовувати під програмні завдання.

Регістри простору введення-виведення є регістрами управління і стану різних периферійних пристроїв мікроконтролера. Кожен регістр простору введення-виведення має свій номер. Так, регістр, розташований в елементі пам'яті $0020, має номер $0000; регістр, розташований в елементі пам'яті $0021, має номер $0001 і так далі. Повний перелік регістрів простору введення-виведення обов'язково приводиться в кінці кожного DataSheet на мікроконтролер.

Рис.5 – Організація SRAM AVR.

 

До пристроїв простору введення-виведення можна звернутися двояко: як до осередку SRAM з певною адресою, так і до пристрою з певним номером. Така організація пам'яті називається прямим відображенням на пам’ять. Тобто, до регістра R0 можна звернутися як безпосередньо до регістра R0, або як до елементу пам'яті з адресою $0000. Аналогічно, до регістра PORTB можна звернутися як до зовнішнього пристрою введення-виведення з ім'ям PORTB (з номером $18), а можна звернутися як до елементу пам'яті з адресою $0038.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
EEPROM пам'ять даних | Внутрішній тактовий генератор AVR

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.