Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Мікроскопічне дослідження

 

Мікроскопічне дослідження проводиться з метою отримання більш детального уявлення про ступінь травлення їжі, властивості секрету стінки кишечника, про наявність паразитів.

 

Для мікроскопічного дослідження готують три препарати.

 

 

Перший – нативний - служить для загальних мікроскопічних цілей. Для його приготування шматочок калу величиною з горошину накладають на наочне скло, додають 1-2 краплі гліцерину, ретельно перемішують скляною або дерев'яною паличкою і покривають покривним склом.

 

Другий препарат готують таким же чином, але замість гліцерину беруть краплю розчину Люголю. В цьому препараті вивчають головним чином наявність крохмальних зерен або неперетравленого крохмалю в рослинних клітинах. Крохмаль фарбують розчином Люголя в темно-синій кольор.

 

Для приготування третього препарату до калу додають краплю фарби (судан ІІІ). За наявності нейтрального жиру кал забарвлюється суданом ІІІ в померанчево-червоний кольор.

Препарати калу досліджують спочатку під малим, а потім під великим збільшенням мікроскопа.

 

При мікроскопічному дослідженні калу визначається ступінь перетравлення м'язових волокон, наявність волокон сполучної тканини, нейтрального жиру, рослинної клітковини, зерен крохмалю, слизи, циліндрового (кишкового) епітелію, лейкоцитів, еритроцитів, клітин злоякісних пухлин, бактерій, найпростіших, грибків, гельмінтів.

Наявність в калі погано перетравлених або неперетравлених м'язових волокон (креаторея) визначається при недостатності секреторної функції шлунку ( при хронічному гастриті, раці шлунку, після резекції шлунку. неперетравлені м'язові волокна можуть визначатися також при панкреатиті, посиленій перистальтиці кишечника.

Виявлення значної кількості нейтрального жиру у вигляді крапельок або продуктів його розщеплювання у формі голчатих, зібраних в пучки кристалів (жирні кислоти), свідчать про порушення процесів травлення і всмоктування жиру – стеаторея. Це може мати місце при порушенні надходження жовчі в кишечник (обтураційна жовтяниця унаслідок калькульозного холециститу, раку головки підшлункової залози або фатерового соска), при захворюваннях підшлункової залози в результаті пригноблення секреції ліпази – ферменту, що бере участь в розщеплюванні жиру, при порушенні процесів всмоктування через стінку тонкої кишки (хронічний ентерит, амілоїдоз).

 

Рослинна клітковина в калі з'являється в двох формах (неперетравна і перетравна). Виявлення перетравної клітковини свідчить про прискорення пасажу хімусу через товсту кишку, оскільки в нормі клітковина перетравлюється в цьому відділі кишечника; неперетравна клітковина (у вигляді рослинних клітин, жилок, гратчастих утворень, спіралей.) самостійно діагностичного значення не має.

 

Звичайно одночасно з клітковиною в калі присутні і крохмальні зерна в невеликій кількості. Діагностичне значення має виявлення в калі великої кількості крохмальних зерен (амілорея). Значна кількість крохмалю визначається в калі при хронічному гастриті з підвищеною секреторною функцією шлунку унаслідок інактивації амілази слини кислим шлунковим вмістом.

 

Виражена амілорея буває також при хронічних запальних захворюваннях підшлункової залози через пригноблення секреції амілази, а також при запальних процесах в тонкій кишці, що супроводжуються прискореним проходженням хімусу по травному каналу.

 

Наявність циліндрового епітелію в калі нерідко свідчить про запальний процес в слизовій оболонці товстої кишки. Виявлення у випорожнюваннях незмінних елементів крові (лейкоцитів і еритроцитів) – має важливе значення для діагностики виразково-катаральних процесів в дистальних відділах товстої кишки. При пухлині прямої кишки, що розпадається, в калі можуть виявлятися клітини, що злоякісно перероджуються.

 

При мікроскопічному дослідженні нативних і спеціально забарвлених препаратів можна визначити кишкову флору. При цьому разом із звичайною кишковою флорою, що грає важливу роль в процесах травлення, в калі можна знайти і патогенні мікроорганізми (туберкульозна паличка, стрептокок, ентерокок, дизентерійна паличка, бацила черевного тифу т.д.), а також найпростіші і грибки. З найпростіших в калі можна знайти дизентерійну амебу, кишкову лямблію. З грибкової флори найбільше діагностичне значення має виявлення грибів типу Candida, що з'являються в калі при тривалому вживанні антибіотиків і в результаті придушення життєдіяльності нормальної мікрофлори кишечника.

 

Важливе діагностичне значення має дослідження калу на яйця глистів, яке проводиться, як правило, у всіх хворих, а також у здорового контингенту в плані профілактичних досліджень. В калі можна знайти члеників, цілі особини або яйця наступних глистів: аскарид, гостриків, волосоголова, лентеця широкого, ціп'яка карликового, печінкової двоустки і ін.

 


Читайте також:

  1. I. Дослідження фізичних властивостей
  2. I. Постановка завдання статистичного дослідження
  3. III етап. Опрацювання результатів дослідження.
  4. III. Економічна інтерпретація результатів статистичного дослідження банків
  5. Абстрактно-логічні прийоми економічного дослідження.
  6. Автоматизовані системи управлінні охороною праці, обліку, аналізу та дослідження травматизму
  7. Адаптовані й специфічні методи дослідження у журналістикознавстві
  8. Актуальність дослідження
  9. Алгоритм дослідження кон’юктури
  10. Алгоритм променевого дослідження опорно-рухової системи
  11. Алгоритм психолого-педагогічного дослідження.
  12. Аналіз документів як метод соціологічного дослідження.




Переглядів: 774

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Хімічне дослідження | Тема: Загальний клінічний аналіз сечі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.