Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Переломи дiафiза стегнової кістки

Механізм травми. Прямий механізм травми переважає над непрямим. Спостерігається частий розвиток шоку в зв'язку з масивною травмою м’язів і об'ємною крововтратою, що складає 0,5-1,5 літра. Дiафiзарні переломи діляться за локалізацією на переломи верхньої і нижньої третини з типовим зміщенням уламків. При переломах стегна в верхній третині центральний уламок під впливом тяги сідничних м'язів відводиться дозовні, а під дією клубово-поперекового м'язу згинається допереду і ротується назовні. Периферичний кінець зміщується досередини і догори (дія двосуглобових і привідних м'язів). Виникає деформація стегна за типом "галiфе". Чим вище перелом стегна, особливо при підвертлюгових переломах, тим більше відведення і згинання центрального уламка.

При переломах дiафiзу стегнової кістки в середній третині відведення центрального уламка може і не бути, це залежить від стану привідних м'язів стегна. Зміщення уламків визначається напрямком діючої травмуючої сили і скороченням потужних двосуглобових м'язів.

При переломах нижньої третини стегна центральний кінець завжди приведений і розташований попереду від периферчного уламка. Дистальний кінець під впливом тяги литкового м'язу зміщується дозаду.

Клініка, діагностика. Страждає загальний стан організму, часто спостерігається клініка шоку. Скарги на біль в місці перелому стегна. Локально: біль, крепiтація уламків, деформація, патологічна рухомість, поширений набряк, гематома, зовнішня ротація периферічного відділу кінцівки. Обов'язковий контроль стану периферійної iннервації і кровообігу. Рентгенографiя уточнює локалізацію перелому і характер зміщення уламків.

Лікування. При косих і багатоуламчатих переломах стегнової кістки показано лікування екстензiйним методом. При переломах в верхній третині стегна - скелетне витягнення за надвиросткову ділянку здійснюється в положенні згинання і відведення в кульшовому суглобі. При переломах стегна в середній третині скелетне витягнення здійснюється в середньофізіологічному положенні кінцівки.

Скелетне витягнення при локалізації переломів в нижній третині стегна доцільно проводити за горбистість великогомілкової кістки в положенні згинання кінцівки в колінному суглобі до 90-120°. Витягнення кінцівки здійснюється вантажами від 4 до 7кг на протязі 5-6 тижнів з наступним накладенням кульшової гіпсової пов'язки на 6-8 тижнів. Надалі призначається комплекс фiзiофункціонального лікування, дозоване навантаження на кінцівку.

Оперативне лікування показано при iнтерпозиції м'язів, порушенні периферичного кровообігу або інервації. Рентгенографiя уточнює діагноз.

Лікування при переломах без зміщення консервативне - пункция з усуненням гемартроза, iммобiлiзація кінцівки 4-8 тижнів, після цього - фiзiофункціональна терапiя. При наявності зміщення уламків показане оперативне лікування - відкрита репозиція і остеосинтез уламків або черезкістковий остеосинтез. Працездатність відновлюється через 4-5 місяців.

УШКОДЖЕННЯ КОЛІННОГО СУГЛОБА

Переломи надколінника

Механізм травми прямий. Розрізняють переломи з пошкодженням і без ушкодження розгинального апарату.

Клініка, діагностика: базується на таких симптомах: локальний біль, неможливість підняти випрямлену ногу, гемартроз, западання тканин між уламками, зміщення фрагментів один відносно одного, розходження фрагментів. Уточнюють діагноз рентгенологічно.

Лікування. Знеболення місця перелому, пункція колінного суглоба при наявності гемартрозу. При переломі без зміщення і цілому розгинальному апараті - фіксація кінцівки циркулярною гіпсовою пов'язкою на 3-4 тижні з наступним фiзiофункціональним лікуванням. Працездатність відновлюється через 6-8 тижнів. При переломах зі зміщенням і пошкодженням розгинального апарату показана операція Шульце - кисетний шов надколінника, остеосинтез за Вебером або трансосальний П-подібний шов капроном із ретельним ушиванням розгинального апарату. Іммобілізація 4 тижні. Працездатність відновлюється через 8-10 тижнів.


Читайте також:

  1. Анатомічна будова кістки
  2. Будьте обережними, коли виходите на вулицю. Пам'ятайте, що у ожеледицю найчастіше трапляються струси, переломи, вивихи, розтяги та розриви.
  3. Вивих головки променевої кістки
  4. Вивих півмісяцевої кістки
  5. Вивихи. Переломи. Класифікація
  6. Вогнестрільні переломи
  7. Дiафiзарні переломи обох кісток передпліччя
  8. Ізольовані переломи малого вертлюга
  9. Кістки лицьового черепа
  10. Кістки мозкового черепа
  11. Кістки таза
  12. КІСТКИ ЧЕРЕПУ




Переглядів: 1234

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ізольовані переломи малого вертлюга | Пошкодження менісків

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.