Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Після відбиття атаки противника командир відділення зобов’язаний

- перевірити стан особового складу і зброї відділення;

поповнити запас ракет і боєприпасів і підготувати відділення до відбиття повторних атак;

- вжити заходів, щодо винесення поранених;

- вжити заходів щодо відновлення позиції відділення і окопу БМП (БТР), поновити систему вогню,

- доповісти командиру взводу про результати бою (втратах особового складу, ОВТ, наявності ракет, боєприпасів, паливно-мастильних матеріалів і інших матеріальних засобів),

- підготуватись до відбиття наступних атак.

 

3.2. Ведення оборонного бою в особливих умовах(в місті, в горах, в лісі, взимку, вночі).

 

Оборона в місті.

В місті відділення може самостійно захищати окрему невелику будівлю або поверх будівлі, що обороняється взводом.

Будівля, що обороняється, готується до кругової оборони. Вікна і двері закла­даються цеглою або мішками з піском (землею), в яких влаштовуються бійниці і амбразури. Підвал використовується як сховище, а також для зберігання боєприпасів і інших запасів, котрі здійснюються в розрахунку на довгу оборону. Всі підступи до будівлі з< сторони против­ника повинні прострілюватись фланговим і перехресним вогнем. Відділення повинно мати і вогневий зв’язок з відділеннями, що захищають сусідні будівлі; знищення противника ведеть­ся на підступах до будівлі. При підході противника до стін будівлі він закидається гранатами і знищується вогнем, а той, що увірвався у будівлю - вогнем в притул, ручними гранатами і у руко­пашному бою. Бій ведеться за утримання кожного поверху будівлі.

 

Оборона в горах.

При обороні в горах відділення може бути призначене в засідку чи захищати позицію в ОГІ взводу.

Організовуючи засідку командир відділення робить так, як при організації оборони в звичайних умовах. Але метою засідки буде не захват полоненого, а раптове відкриття вогню з метою знищення звичайно відступаючих груп противника. Окоп відділення, що займає оборо­ну, в складі ОП взводу в скальному грунті устатковується з використанням камінців, прикри­тих шаром грунту, чи мішків з землею. Окоп на місцевості розміщується так, щоб в нього не попадали запалюючі суміші при використанні іх противником, а також води при сильному дощі і розставанні снігу. Атаку противника відділення відбиває всіма наявними вогневими засобами з широким використанням гранат. При обході противником ОП, відділення знищує його вогнем в фланг і тил. Танки противника знищуються при подоланні ними підйомів, особ­ливо на серпантинах.

 

Оборона в лісі

При обороні в глибині лісу позиція відділення вибирається з таким розрахунком, щоб держати під обстрілом дорогу, просіку, поляну чи ділянку рідкого лісу, де найбільш можливий наступ ворога. Для йоліпшення умов спостереження і ведення вогню, в смузі вогню відділення, проводиться розчистка ліса від кущів, не демаскуючи позицій. Перед позицією відділення можуть робитися лісні завали. На дорогах і просіках встановлюються протитанкові міни.

Наступаючі знищуються вогнем стрілкової зброї частіше з більш коротких дистанцій, ручники гранатами.

 

Оборона взимку.

Зимою і в північних регіонах оборона відділення організовується звичайним порядком. В зв’зку з тим, що мерзлий грунт різко ускладнює роботи з інженерного обладнання, позиції відділення, окопи для БМП спочатку устатковуються з використанням снігу і льоду, а в по­дальшому для відривання грунту використовується вибухівка. Для маскування особового складу відділення можуть видаватися білі халати.

Спостерігач і солдат чергових вогневих засобів змінюються через 1-2 год., при сильних морозах і частіше для обігріву особового складу в глибині ОП взводи будують пункги для зігрівання.

Оборона вночі.

Нічний бій є звичайним видом бойовоі діяльності військ. Нічна темнота складає деякі труднощі в веденні оборони але ще більші трудності ма­ють наступаючі.

Перевага тих, що обороняються полягає в тому, що підрозділи які знаходяться в обороні дуже добре знають місцевість яка знаходиться перед позицією і завбачливо готують систему вогню.

Ніч особливо сприяє проведенню неочікуваних дій, тому перше завдання командира відділення повинна бути - своєчасно виявити перехід противника в наступ і не допустити неочікуваної атаки.

Для цього при переході від дій вдень до дій вночі повинні бути наступні заходи:

-- вказати підлеглим добре видні нічні орієнтири, підсилюючі спостереження з ви­користанням приладів нічного бачення, організується підслуховування з метою відбиття непе­редбаченої атаки противника;

- на світанку кожному автоматнику, кулеметнику і гранатометнику командир відділення вказує головний і додатковий сектор обстрілу. На вогневих позиціях зброя вста­новлюється з використанням простіших пристроїв (рогаток, дощок з зарубками, заглиблення в ґрунті бруствера).

- для управління вогнем і діями особового складу відділення, можуть використо­вуватись прибори нічного бачення, а також різні засоби освітлення місцевості Так 26мм. ра­кета освітлює місцевість в радіусі 180-200м. на протязі 4-5 хв., що забезпечує успішне ведення прицільного вогню всіма видами зброї по наступаючим підрозділам противника.

При веденні нічного бою, з метою уникнення осліплення не потрібно спостерігати за засобами освітлення місцевості.

Щоб передчасно не викривати існуючу систему вогню, до початку атаки противника, при необхідності можуть вести вогонь тільки чергові засоби і тільки з тимчасових позицій. Вогонь потрібно вести з використанням приладів нічного бачення по спалахам і звукам, по силуетам атакуючого противника, які проектуються на фоні неба.

Командир відділення на протязі ночі повинен часто перевіряти пильність чергових за­собів. Перед світанком, приховано, щоб не побачив противник, відділення переходить на денний режим.

 


Читайте також:

  1. А – до відновлення, б – після відновлення.
  2. Акціонерні товариства випускають облігації на суму не більше 25 % від розміру статутного капіталу і лише після повної оплати всіх випущених акцій.
  3. Алгоритмічна конструкція повторення та її різновиди: безумовні цикли, цикли з після умовою та з передумовою.
  4. Атаки типу «підміна», коли ініціатором є порушник
  5. Афро-азійський світ після Першої світової війни.
  6. Вивчення стороною захисту матеріалів кримінальної справи після закінчення досудового слідства.
  7. Визначте пріоритетні напрями освітньої, наукової і промослової політики України після проголошення її незалежності.
  8. Визначте пріоритетні напрями освітньої, наукової і промослової політики України після проголошення її незалежності.
  9. Виконавча дирекція страхового фонду є виконавчим орга­ном правління фонду. Робочими органами виконавчої дирекції є її відділення, страхові каси.
  10. Відбудова і розвиток народного господарства України в післявоєнний період. Завершення радянізації західноукраїнських земель
  11. Відбудова і розвиток народного господарства України в післявоєнний період. Завершення радянізації західноукраїнських земель
  12. Відбудова і розвиток народного господарства України в післявоєнний період. Завершення радянізації західноукраїнських земель




Переглядів: 2389

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
До переходу противника в наступ на позиції відділення постійно несе службу спостерігач. | В залежності від обстановки та бойового завдання, наявності сил та засобів, а також від характеру місцевості, оборона може бути позиційною, маневреною .

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.