Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Вивчення стороною захисту матеріалів кримінальної справи після закінчення досудового слідства.

Захисник при пред’явленні обвинувачення. Захист при застосуванні запобіжних заходів, проведені слідчих дій та у доказуванні.

Підготовка до участі в слідчих діях. Пошук слідчих помилок та тактика їх використання захисником на досудовому слідстві.

Захист на досудовому слідстві полягає у вчиненні таких, зокрема, стратегічних і тактичних дій:

1. Конфіденційному побаченні в СІЗО. 2. Встановленні фактів катування, фізичного та психічного тиску на підзахисного і оскарження цих дій. 3. Заяві відводу слідчому або слідчо-оперативній групі. 4. Оскарженні затримання особи. 5. Оскарженні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Його скасування або заміна на підписку про невиїзд, взяття на поруки, заставу. 6. Побудові позиції та схеми захисту у справі (невинуватий; винуватий частково; винуватий повністю; позиція мовчання).

7. Побудова алібі. 8. Вирішенні питання про зняття арешту з майна. 9. Вчиненні дій, спрямованих на запобігання конфіскації майна. 10. Оскарженні до суду постанови про порушення справи. 11. Оскарженні до апеляційного суду постанови про призначення стаціонарної судово-психіатричної експертизи. 12. Ознайомлення з експертизами. Доповнення їх відповідними питаннями. 13. Участі у проведенні слідчих дій (допиті, очній ставці, пред’явленні для впізнання, відтворенні обстановки і обставин події, обшуку, виїмці, притягненні як обвинуваченого). 14. Ознайомленні з матеріалами справ. 15. Наданні доказів. 16. Заяві різного роду клопотань. 17. Оскарженні незаконних дій слідчого та інших працівників правоохоронних органів до прокуратури. 18. Вирішення питання про закриття справи. 19. Вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності з різних підстав.

 

Одним із найважливіших моментів досудового слідства є пред’явлення обвинувачення особі та подальший її допит як обвинуваченого. Відповідно до ст. 42 КПК України він має право мати захисника і побачення з ним до першого допиту з дотриманням умов, що забезпечують конфіденційність спілкування, а також після першого допиту – мати такі побачення без обмеження їх кількості й тривалості; на участь захисника у проведенні допиту та інших процесуальних дій, а також на відмову від захисника.

Слідчий оголошує постанову про притягнення як обвину­ваченого та вручає її копію обвинуваченому, а також скла­дає протокол із зазначенням часу і дати пред'явлення обвинувачення. Протокол має бути підписаний обвинуваче­ним, слідчим та захисником.

 

Ознайомлення з матеріалами справи є важливим і відповідальним моментом, який іноді адвокатом недооцінюється. Окремі захисники вважають достатнім ознайомитись з обвинувальним висновком та пере провірити відповідність його тексту наявним у справі доказам, зробивши відповідні виписки пояснень свідків, висновків, експертиз.

1. Перед ознайомленням адвокат повинен вимагати:

а) щоб справа була пронумерована і прошита. Нумера­ція має бути зроблена ручкою, а не олівцем;

б) щоб були пред'явлені для огляду речові докази, закри­ті пакети та додатки (наприклад, бухгалтерські документи);

в) щоб було надано достатньо часу для ознайомлення з матеріалами справи.

Це далеко не повний перелік вимог, які повинен постави­ти перед слідством адвокат, ознайомлюючись зі справою.

2. Принципи записів можуть бути різні. Водночас з ознайомленням проводиться серйозна аналітична робота, тому записи варто систематизувати за епізодами, особами або в іншому порядку. Це допоможе краще використати одержані дані.

3. Не слід поспішати із заявленням клопотань. У прото­колі про ознайомлення з матеріалами справи можна вка­зати, що клопотання буде подано пізніше.

4. Про відмову у задоволенні клопотань, поданих за результатами ознайомлення зі справою, слідчий виносить мотивовану постанову, яка може бути оскаржена прокурору.

5. З дозволу слідчого захисник може бути присутній при проведенні слідчих дій, які здійснюються за клопо­таннями, поданими обвинуваченим або адвокатом. Після вчинення додаткових слідчих дій слідчий зобов'язаний ознайомити обвинуваченого і його захисника з матеріалами справи.

Особливо уважно слід ознайомлюватись з тими показан­нями і доказами, які свідчать на користь обвинувачено­го. Складаючи обвинувальний висновок, слідчий зазна­чає свідків, яких рекомендують викликати до суду. Тих свідків, які дають показання на користь обвинуваченого, до списку, як правило, не вносять. Тому ретельно випи­сані пояснення таких свідків дадуть можливість обґрун­тувати клопотання про їх виклик до суду.

 

Ст.. викладач кафедри

Кримінально-правових дисциплін О.І. Колесніков

 


Читайте також:

 1. Cтатистичне вивчення причин розлучень.
 2. II. Мета вивчення курсу.
 3. IV. Вивчення нового матеріалу – 20 хв.
 4. IV. Вивчення нового матеріалу.
 5. IV. Вивчення нового матеріалу.
 6. IІІ. Вивченняння нового навчального матеріалу.
 7. L2.T4/1.1. Засоби періодичного транспортування штучних матеріалів.
 8. L2.T4/1.2. Засоби безперервного транспортування матеріалів. Транспортери.
 9. L2.T4/1.3. Засоби дозування сипучих матеріалів.
 10. V. Вивчення нового матеріалу.
 11. А – до відновлення, б – після відновлення.
 12. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
Переглядів: 1112

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Римське приватне право як частина загального права | Визначення

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.074 сек.