Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Проектування насосних станцій

 

Насосні станції призначені для забезпечення безперебійної подачі розра-хункової витрати води під заданим тиском, що забезпечує нормальну роботу систем краплинного зрошення.

 

Насосні станції повинні бути типовими. У випадку відсутності типових проектів насосних станцій з необхідною продуктивністю, напором і умовами водозабору допускається розробка індивідуальних проектів.

При проектуванні насосних станцій необхідно прагнути до:

 

1) максимальної уніфікації споруд з широким використанням стан-дартних виробів і вузлів, що комплектують на заводах;

 

2) повної індустріалізації будівельно-монтажних робіт.

Насосні станції класифікують за декількома ознаками.

Класифікація за призначенням : насосні станції І і ІІ підйому; підвищуючи, або станції підкачки. Насосні станції І і ІІ підйому застосову-ють при перекачуванні води із джерел, що знаходяться на великій відстані від зрошуваних ділянок, або при великому перепаді відміток місцевості (системи розташовані на крутих схилах). Їх розраховують за перепадами відміток і втратами напору по довжині. Як правило, вільний напір приймають рівним нулю, так як вода подається в регулюючі резервуари. Насосні станції підкач-ки (НСП) застосовують на останньому етапі подачі води до зрошуваної діля-нки, і їх розраховують виходячи із потрібних параметрів зрошувального об-ладнання і втрат напору.

 

За ступенем автоматизації насосні станції поділяють на: ав-томатизовані з телеуправлінням; напівавтоматизовані; з ручним управлінням. Автоматизовані насосні станції застосовують на зрошувальних системах,девсі технологічні операції виконують автоматично. Їх доцільно використову-вати в синхронних системах, де подача води співпадає з її витратою. Напів-автоматизовані насосні станції застосовують на зрошувальних системах,детехнологічні операції на системі автоматизовано частково. Насосні станції з ручним управлінням використовують на зрошувальних системах,де всі тех-нологічні операції виконує оператор.

За висотою влаштування устаткування насосні станції поділяють на: наземні, напівзаглиблені, підземні, в тому числі шахтні. Назе-мні насосні станції застосовують при заборі води з відкритих джерел води,коли висота всмоктування насосів дозволяє установлювати їх на поверхні зе-млі. Якщо висота всмоктування насосів не дозволяє встановлювати їх на рів-

ні поверхні то проектують напівзаглиблен, або підземні насосні станції. При заборі води із підземних джерел також проектують підземні насосні станції, так як водопідйомне устаткування розміщують нижче рівня води у свердло-вині, або майже на рівні води у шахтних колодязях.

 

Для забезпечення надійної і економічної експлуатації насосні станції по-винні бути обладнані: основним енергетичним устаткуванням – насосами і двигунами, пристроями регулювання частоти обертів (каскадно-вентильними системами, електромагнітними і гідравлічними муфтами); механічним устат-


 


куванням – запірно-регулювальною і запобіжною арматурою; підйомними механізмами (талями, кішками, кранами); електричними пристроями – сило-вим трансформаторами, розподільчими пристроями, шафами управління, електроприводами; допоміжним устаткуванням: вакуум - системи, дренаж-ними насосами, контрольно - вимірювальними приладами.

 

Контрольно – вимірювальні прилади поділяють на дві групи:

1) для виміру технологічних параметрів (подачі, тиску води);

2) для виміру електричних параметрів (сили струму, напруги, ви-трат електроенергії, потужності тощо).

 

Для контролю технологічних параметрів на насосних агрегатах і в кому-нікаціях насосної станції необхідно обладнати: вакуумметри або манометри – на всмоктувальних патрубках насосів; манометри – на напірних патрубках насосів і напірних колекторах; водоміри чи витратоміри (діафрагмові, ульт-развукові, індукційні або інші) – на трубопроводах на виході з насосної стан-ції.

Додаткові контрольно - вимірювальні прилади встановлюють на пульті управління системи автоматики , що дозволяє постійно контролювати техно-логічні параметри і оперативно змінювати режими роботи насосних агрега-тів.

 

Для забору води із поверхневих джерел та шахтних колодязів і подачі її в систему краплинного зрошення застосовують в основному насоси типу К і КМ, а для забору води із свердловин застосовують занурені відцентрові бага-тоступеневі насосні агрегати типу ЭЦВ.

 

Насоси типів К і КМ–горизонтальні одноступеневі консольні,з одно-стороннім підводом води до робочого колеса. Насоси типу К з’єднують з електродвигуном за допомогою муфти (рис. 3.6.), а в насосах типу КМ (мо-ноблочні) робоче колесо закріплене безпосередньо на валу електродвигуна (рис. 3.7) [19]. Вміст механічних домішок повинен бути не більше 0,15 % за масою, розмір твердих частинок – не більше 0,2 мм. Допустима висота всмо-ктування для цього типу насосів до 5 - 7 м. Основні технічні характеристики цих насосів наведені в додатку Д.

 

Рис. 3.6. Консольний насосний агрегат типу К


 

 


 

 

Рис.3. 7. Консольний насосний агрегат типу КМ

 

Умовні позначення цих насосів: К(М) 50-32-125а (б ): К – консольний; М – моноблочний; 50 – діаметр вхідного патрубка, мм; 32 – діаметр напірно-го патрубка, мм; 125 – діаметр робочого колеса, мм; а (б) – обточка робочого колеса . К 8/18а(б): К – консольний; 8 – подача, м3/год; 18 – напір, м; а (б) – індекс обточки робочого колеса.

 

Насоси типу ЭЦВ –електричні зануренівідцентрові багатоступеневі – призначені для подачі води із свердловини загальною мінералі-зацією не більше 1,5 г/л (рис.3.8) [19]. Робоче положення насоса вертикальне. Насосний агре-гат закріплюють на колоні водопідйомних труб, і під час роботи розміщують під динамічним рі-внем води. Управління насосом (в автоматично-му чи ручному режимі) здійснюють за допомо-гою автоматичного управління насосним агрега-том САУНА або КАСКАД. Основні технічні ха-рактеристики насосів марки ЭЦВ наведені в до-датку Е. Розшифровка умовних типів насосів: наприклад ЭЦВ 12-160-100 – електрифікований відцентровий для подачі води; 12 – максимально

Рис. 3.8. Електронасосна допустимий внутрішній діаметр обсадної коло-

установка типу ЭЦВ ни, дюйми; 160 – подача, м3/годину; 100 – напір,  
м.  
   
Останнім часом на Українському ринку з’явилось багато насосів вироб-  
ництва країн Європи.    

Свердловинні насоси 4” серії ONKM від фірми

 

SUMOTO (Італія).Вони призначені для подачі води(вміст механічних домішок не більше 40 г/м3) із свердло-вин діаметром не менше 4” (100 мм) або глибоких коло-дязів і відкритих водойм. Можуть застосовуватись в ав-томатизованих системах поливу. Випускаються двох мо-дифікацій ONKM-100 i ONKM-150. Максимальна проду-

 

ктивність відповідно складає 2,4 і 2,7 м3/га, напір – 55 і 85 м, потужність – 0,75 і 1,10 кВт. Рис. 3. 9. Насос

 

типу ONKM

 

 



Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. V. Робоче проектування та авторський нагляд.
  3. VII. Етап проектування
  4. VII. Етап проектування
  5. А. Розрахунки з використанням дистанційного банкінгу.
  6. Автоматизація гідроелектростанцій
  7. Автоматизація насосних станцій водопостачання
  8. Автоматизація насосних установок.
  9. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  10. Автоматизація проектування напівзамовлених ВІС.
  11. Автоматичне регулювання витрати помпових станцій
  12. Аналіз вихідних даних і постановка задач на курсове проектування




Переглядів: 1469

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Особливості конструювання водозабірних споруд для систем краплинного зрошення | Відцентрові свердловинні насоси серії F від фірми

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.