Страхування комерційних операцій полягає в тому, що відшкодувати можливі втрати на випадок, коли через певний період застраховані операції не дадуть очікуваної віддачі.Страхове відшкодування в такому разі встановлюється в обсязі різниці між страховою сумою та одержаним прибутком від застрахованої комерційної діяльності.
Тарифні стравки із страхування комерційних ризиків визначаються з врахуванням таких чинників: рівня стабльності ринкових відносин та прогнозу перспектив їхньої динаміки, строку страхування, виду діяльності.
Значного поширення набуває забезпечення страхового захисту матеріально-технічної бази виробництва, яке здійснюється через страхування майна підприємств від різноманітних ризиків. Ставки страхових внесків за договорами страхування майна коливаються від 0,05 до 0,5% вартості майна. При страхуванні обладнання промислових підприємств страховий збір коливається від 0,15 до1 % їх вартості, а якщо страхують дорогі марки автомобілів, то ставки страхових внесків можуть досягати 15-20%.
Поширеним є страхування від вогню, страхування майна і втрат від перерв у виробництві.
Одним із видів страхування комерційних ризиків є ризики нової техніки і технології. Страхування ризиків, пов’язаних з впровадженням у виробництво нової техніки і технологій можна розділити на два напрями. Перший – це страхування самої техніки, установок, технологічних ліній на випадок їх виведення із ладу, порушення роботи, знищення. Другий – страхування від непередбачуваних несприятливих наслідків, які викликані впровадженням технічних і технологічних новинок і призвели до порушення виробничого циклу.