Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вибір оптимальних умов для комерційних контрактів

Властива ринковій економіці вільна конкуренція на ринку товарів і послуг дає споживачеві можливість вибору найбільш прийнятних умов їх придбання.

Великі комерційні угоди, як правило, здійснюються на умовах їх кредитування або самим виробником (товар відпускається в кредит), або для цієї мети залучаються кредити від третіх сторін ─ різних фінансових організацій.

Споживач, купуючи товар, що володіє рівними якісними параметрами, вибирає не тільки найбільш низьку ціну, а й найкращі умови кредиту ─ його строк, розмір процентної ставки тощо. Дуже жорсткі умови кредиту (висока процентна ставка, малий строк для його погашення) можуть звести до мінімуму вигоди низької ціни товару.

Тому, при необхідності укладення контракту, дії споживача можуть бути націлені в двох напрямках. Перше ─ вибір товару з найбільш низькою ціною і вибір кредитора (банку, фінансової компанії), що забезпечує, найбільш вигідні умови кредиту. Друге ─ вибір виробника (продавця) товару, готового надати комерційний кредит і при цьому забезпечує найбільш прийнятні ціни та умови кредиту.

Аналіз фінансових наслідків реалізації комерційних контрактів може здійснюватися на підставі методу порівнювання теперішніх вартостей всіх майбутніх платежів, передбачених цими контрактами, за умов, коли всі платежі приводяться до моменту початку здійснення контрактів.

Теперішня вартість всіх витрат буде характеризувати грошову суму, яка з нарахованими на них процентами забезпечить виконання всіх платежів, передбачених контрактом. Для покупця найбільш вигідною є найменша теперішня вартість.

При обчисленні теперішніх вартостей дисконтування всіх платежів, передбачених контрактами, проводиться за єдиною процентною ставкою, так званою ставкою порівняння.

Ставка порівняння служить своєрідним вимірником фактора часу. Збільшення терміну кредиту дозволяє зменшити розмір ставки, зменшення терміну кредиту викликає зростання ставки. При виборі рівня ставки порівняння орієнтуються на діючий чи прогнозний середній рівень позичкової процентної ставки.

Порівняння різних контрактів проводиться на основі однієї і тієї ж ставки. У всіх випадках ставка порівняння повинна відрізнятися від пропонованих в контрактах процентних ставок ─ перевищувати найбільшу або бути менше найменшої ставки.

Отримані з використанням ставки порівняння теперішні величини є умовними показниками, проте вони досить достовірно відображають рейтинг контрактів. Отриманий рейтинг збережеться і при зміні розміру ставок порівняння.

Існує й інший метод вибору оптимальних для покупця умов контракту ─ розрахунок граничних значень параметрів контракту. Більш докладно цей метод висвітлений у наступному підрозділі (підрозділ 22.4).

Розглядаючи за допомогою порівнювання теперішніх вартостей механізм вибору оптимальних варіантів контракту, у випадку, коли власник товару надає покупцеві комерційний кредит і при цьому пропонуються різні варіанти погашення кредиту, а ціна товару залишається незмінною, то, завдання зводиться до вибору найбільш вигідного варіанту погашення заборгованості. Варіанти погашення кредитної заборгованості детально розглянуті в розділі 13.

Тим часом комерційні контракти можуть значно відрізнятися один від одного за низкою інших параметрів (ціною товару, рівнем процентних ставок, строком кредиту, наявністю або відсутністю пільгового періоду, інше). Вибір оптимальних умов і в цьому випадку зводиться до розрахунку теперішніх вартостей, в яких враховуються всі особливості кожного контракту.

У більшості випадків у контрактах передбачається внесення авансових платежів. Моменти їх внесення можуть бути різними (при укладенні контракту або у інший час). У зв’язку з цим важливою умовою для визначення приведеної вартості є встановлення моменту часу, з якого обчислюється заборгованість і починається її погашення, а також розмір самої заборгованості.

При одноразовій поставці товару заборгованість, як правило, визначається на момент поставки.

При поставці товару партіями в заздалегідь обумовлені строки постачання, для кожної партії, встановлюють відповідні моменти часу, що визначають заборгованість.

При аналізі умов різних контрактів необхідно враховувати, що збільшення строку поставки «зменшує» теперішню величину витрат покупця. Тому, найбільш прийнятними результати порівняння можуть бути в тому випадку, коли строки поставок в різних контрактах відрізняються один від одного не на багато.

В цьому підрозділі не представлені приклади розрахунків порівнювальних показників для вибору комерційних контрактів. Такі розрахунки є окремою сферою конкретного застосування представлених в цій книзі теоретичних принципів і методів фінансових розрахунків. Будь які окремі приклади розрахунків оптимальних умов комерційних контрактів не дадуть уявлення про загальний об’єм розрахунків в межах цієї обширної теми. Загалом, це є, по суті, тема для окремої книги.

 


Читайте також:

  1. Активні операції комерційних банків
  2. Алгоритм планування податкових платежів. Вибір оптимального варіанту оподаткування та сплати податків.
  3. Аудит комерційних банків.
  4. Багатоконтурні частотно-вибірні системи
  5. Більш широкий вибір товарів і послуг
  6. Бюджетні обмеження. Споживчий вибір
  7. Валютні операції комерційних банків України
  8. Вибір алгоритмів розрахунку комплексних порівняльних оцінок.
  9. Вибір альтернативних холодоАгентів
  10. Вибір будівельних машин, механізмів і технологічного транспорту для комплексної механізації монтажних робіт
  11. Вибір вентиляційного обладнання
  12. Вибір виду транспортного засобу




Переглядів: 681

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розв’язування. | Граничні значення параметрів комерційних контрактів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.