Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Найбільш повно елементи ВЗ КСП розгортаються в обороні

Група КШМ з засобами зв’язку є основним з елементів ВЗ КСП мб і призначена для забезпечення радіозв’язку командиру і штабу батальйону при знаходженні КСП на місті та в русі. В її склад входять:

n КШМ командира батальйону;

n БМП-1КШ (Р-145БМ) начальника штабу;

n БМП-1 начальника вузла зв’язку.

Крім того в склад групи КШМ може входити машина бойового управління командира приданого артилерійського підрозділу – 1В14 (1В15) . В обороні на КСП мб може знаходитись командир розвідвзводу, в цьому випадку в групу КШМ буде входити БРМ-1К зі складу цього взводу.

КШМ та машини бойового управління розміщуються на віддаленні 25-50 м. від споруди для спостереження командира батальйону в укриттях котловинного типу або з використанням складок місцевості. Для забезпечення радіозв’язку посадовим особам, які знаходяться в укритті, організується дистанційне управління радіостанціями КШМ. Управління радіостанціями КШМ командира батальйону, які забезпечують телефонний засекречений зв’язок , здійснюється по лінії, розгорнутої безпосередньо від КШМ БМП-1КШ (Р-145БМ). Управління радіостанціями КШМ у відкритому телефонному режимі, а також службовий зв’язок з екіпажем здійснюється через телефонну станцію.

Група переносних радіостанцій призначена для забезпечення радіозв’язку в окремих мережах, а при діях батальйону без тяжкого озброєння і техніки –для забезпечення радіозв’язку командиру і штабу в повному обсязі.

Даний елемент, розгорнутий в повному обсязі, може включати 3-5 радіостанцій. З них одна-дві радіостанції призначені для забезпечення радіозв’язку з старшим штабом, дві - для зв’язку з підлеглими, приданими підрозділами і об’єктами управління .

Якщо в складі ВЗ КСП мб діє група КШМ, група переносних радіостанцій включає одну–дві станції. Одна з них забезпечує зв’язок командиру самохідно-артилерійської батареї (при розміщені його на КСП мб) та виділяється з взводу управління сабатр. Друга радіостанція може належати авіанавіднику, який в окремих випадках прибуває на КСП м б.

Переносні радіостанції з обслуговуючим особовим складом розміщуються поруч з посадовими особами, в інтересах яких забезпечується зв’язок в споруді для спостереження командира батальйону. При обладнанні закритої споруди для спостереження радіостанції можуть знаходитись на поверхні, в окремому окопі. В цьому випадку забезпечується дистанційне управління радіостанціями. При розміщенні радіостанцій в споруді, їх антени встановлюються на поверхні.

Телефонна станція ВЗ КСП мб призначена для забезпечення проводового зв’язку з старшим штабом, командирами підлеглих, приданих і взаємодіючих підрозділів та іншими об’єктами управління, внутрішнім зв’язком на КСП , а також для забезпечення дистанційного управління радіостанціями .

Даний елемент ВЗ утворює два з’єднаних між собою комутатора П-193М.

Для телефонної станції в системі сховищ та ходів сполучень КСП обладнується спеціальний окоп (перекрита щілина). Підключення ліній до комутатора здійснюється через лінійні щитки, які виносяться на відстань до 25 м. В напрямку розгортання більшості ліній.

Пост електроживлення та технічного обслуговування засобів зв’язку призначений для зарядки акумуляторних батарей переносних радіостанцій батальйону, поточного ремонту і обслуговування засобів зв’язку.

В склад поста входять зарядні пристрої і електроосвітлювальна станція. На ньому обладнується робоче місце майстра по засобам зв’язку з взводу технічного забезпечення, а також зберігаються засоби зв'язку та майно взводу зв’язку. Пост обладнується в межах КСП батальйону в окремому окопі.

Розгортання і обслуговування ВЗ КСП батальйону здійснює особовий склад вузла зв’язку(польового). Час готовності ВЗ до роботи визначається часом розгортання КШМ, ліній внутрішнього зв’язку та дистанційного управління радіостанціями складає 8-12 хв.

1.2.1. Зв’язок радіозасобами.

Зв’язок радіозасобами в батальйоні (роті) є основним засобом забезпечення управління підрозділами.

Основу системи зв’язку батальйону складає зв’язок, що організований радіозасобами командно-штабних (бойових) машин командира та начальника штабу батальйону

Зв’язок від командно-спостережного пункту батальйону (КСП) організується:

n з старшим командиром;

n з командирами підрозділів батальйону;

n з приданими підрозділами;

n з взаємодіючими підрозділами

Основним способом забезпечення радіозв’язку в батальйоні є радіомережа, а видом зв’язку – радіотелефонний зв’язок. Дублюючим (обхідним) каналом зв’язку з старшим командиром може служити радіозв’язок артилерійського начальника, який розташовується на КСП батальйону.

Радіозв’язок командира і штабу батальйону зі старшим командиром (штабом) організується розпорядженням старшого штаба силами і засобами роти зв’язку старшого командира та взводу зв’язку батальйону.

Зв’язок командира і штаба мб з старшим командиром і штабом забезпечується у відповідності з розпорядженням по зв’язку старшого штабу у двох УКХ та одній КХ радіомережах старшого командира і штабу.

До складу основної радіомережі старшого командира на радіостанціях Р-111 входять радіостанції старшого командира, начальника старшого штабу (при виїзді командира на КСП) та командирів мб(тб). У цій радіомережі забезпечується телефонний засекречений телефонний зв’язок з використанням апаратури Т-219.

Радіозв’язок командира і штабу батальйону з підлеглими підрозділами організується від КСП батальйону до КСП підрозділів силами і засобами вузла зв’язку(польового) батальйону по двох УКХ - радіомережах командира батальйону на радіостанціях Р-173(Р-123М) та Р-159. У кожну механізовану роту зі складу вузла зв’язку(польового) батальйону виділяються радіостанція Р-159 та по чотири радіостанції Р-158.

До складу радіомережі командира батальйону на радіостанціях Р-173(Р-123М) входять радіостанції:

· командира батальйону (головна);

· командирів механізованих рот і мінометної батареї;

· командирів протитанкового, гранатометного та зенітного взводів;

· всіх лінійних бойових машин, бойового розвідувального дозору (БРД);

· відділення радіаційної та хімічної розвідки (РХР);

· тилових підрозділів батальйону.

Всього понад 30 радіостанцій, що затрудняє ведення радіопереговорів.

Дозволяється робота на передачу тільки радіостанції командира батальйону та радіостанціям командирів рот, командира БРД, командира відділення РХР для передачі донесень. Під час спішування батальйону по цій радіомережі здійснюється управління вогнем та пересуванням бойових машин.

До складу радіомережі командира батальйону на радіостанціях Р-159 входять радіостанції:

¨ командира батальйону (головна);

¨ начальника штабу батальйону;

¨ командирів механізованих рот і мінометної батареї;

До цієї мережі можуть включатися радіостанції командирів протитанкового, гранатометного та зенітного взводів.

Вид зв’язку у вказаних мережах – телефонний радіозв’язок.

Радіозв’язок командира батальйону з командиром танкової роти (приданої) здійснюється по радіомережі командира танкової роти на радіостанціях Р-173(Р-123М) шляхом включення в неї радіостанції Р-173(Р-123М) командира батальйону та радіостанції Р-159 начальника штабу.

Радіозв’язок командира танкової роти (приданих танків) організується розпорядженням штабу мб. До цієї мережі включаються радіостанції:

– командира тр;

– командирів усіх лінійних танків;

– командирів адн, птв, БМ ПТУР (при організації взаємодії).

Всього 19-20 р/ст. Тому роботу на передачу в цій мережі дозволяється командирові тр, командирам тв та командирам лінійних танків, що вийшли з ладу.

В батальйоні спеціальних мереж взаємодії не утворюють.Радіозв’язок між командирами рот, а також командирів рот з командирами БРД, відділення РХР, мінометної батареї, протитанкового, гранатометного, зенітного ракетного взводів та взводу забезпечення здійснюється по радіомережі командира батальйону на радіостанціях Р-173(Р-123М) або Р-159.

Радіозв’язок командирів рот з командирами підрозділів приданих танків забезпечується періодичним включенням радіостанції командира роти в радіомережу командира танкової роти приданих танків.

Оскільки в батальйоні часто використовується метод взаємного входження в радіомережі, начальники зв’язку повинні забезпечувати командирів взаємодіючих підрозділів необхідними радіоданними (частотами та позивними).

В батальйоні також не утворюють спеціальних мереж оповіщення. Сигнали про повітряного противника, радіаційне, хімічне і бактеріологічне забруднення місцевості приймаються і передаються по діючих радіомережах поза всякою чергою.

Радіозв’язок в підрозділах батальйону організується на підставі розпорядження штабу батальйону виходячи з наявності та стану штатних засобів зв’язку.

В кожній механізованій роті під час спішування для забезпечення зв’язку командира роти з командирами взводів утворюється радіомережа командира роти у складі радіостанції Р-158:

– командира роти (головна);

– командирів механізованих взводів;

– командира протитанково-кулеметного взводу.

В роти видаються радіостанції із складу вузла зв’язку (польового) батальйону.

При діях роти на бронеоб’єктах радіозв’язок командира роти зі своїми командирами взводів забезпечується по радіомережі командира батальйону на радіостанціях Р-173(Р-123М) з дозволу головної радіостанції.

В мінометній батареї для управління вогнем мінометів створюється радіонапрямок командира мінометної батареї на радіостанціях Р-159, в якому працюють р/ст командира мінометної батареї на КСП та р/ст на вогневій позиції.

В протитанковому та гранатометному взводах радіозв’язок командира взводу з командирами відділень забезпечується по радіомережі командира взводу у складі р/ст Р-158 командира взводу та командирів відділень.

1.2.2. Зв’язок проводовими засобами.

Проводовий зв’язок в батальйоні планується начальником зв’язку батальйону на підставі рішення командира, вказівок начальника штабу щодо організації зв’язку, усного розпорядження по зв’язку старшого штабу, а також за наявних сил і засобів проводового зв’язку.

Зв’язок зі старшим командиром (штабом) забезпечується силами і засобами підрозділу зв’язку старшого командира за напрямком проводового зв’язку, що прокладається кабелем П-274М від телефонної станції старшого вузла зв’язку до телефонної станції вузла зв’язку КСП батальйону. Обхідним шляхом цього зв’язку може бути проводовий зв’язок старшого артилерійського начальника з командиром артилерійського дивізіону, який підтримує даний батальйон.

Проводовий зв’язок командира батальйону з командирами рот, а також з іншими підлеглими підрозділами (мінометною батареєю, протитанковим, гранатометним, зенітним ракетним взводами та тиловими підрозділами) організується розпорядженням по зв’язку батальйону та забезпечується силами і засобами вузла зв’язку батальйону по напрямках проводового зв’язку, що прокладається від КСП батальйону на КСП підлеглих підрозділів кабелем П-274М. На КСП рот і других підрозділів встановлюються телефонні апарати ТА-57. Обхідним шляхом є проводовий зв’язок командира артилерійського дивізіону з командирами артилерійських батарей, які призначені для підтримки рот, якщо пункти управління їх розташовані сумісно. Зв’язок у цьому випадку буде здійснюватися через вузол зв’язку КСП адн. З цією метою вузли зв’язку КСП мб та адн з’єднуються провідною лінією зв’язку, яка прокладається силами і засобами адн.

В залежності від розташування на місцевості резерву мб та тилових підрозділів проводовий зв’язок з ними може забезпечуватися за допомогою одного напрямку проводового зв’язку шляхом включення в одну лінію декількох телефонних апаратів.

Оповіщення підрозділів мб здійснюється по всіх діючих лініях проводового зв’язку поза всякою чергою.

Проводовий зв’язок з взаємодіючими підрозділами здійснюється:

– з сусідом по фронту – через вузол зв’язку старшого начальника;

– з підтримуючим артилерійським підрозділом – через з’єднувальну лінію, що прокладена від вузлу зв’язку КСП адн до вузлу зв’язку КСП мб;

– проводовий зв’язок між командирами рот забезпечується через вузол зв’язку КСП мб.


Читайте також:

  1. II. Елементи операційних витрат
  2. II. Критерій найбільших лінійних деформацій
  3. II. ОСНОВНІ ПОВНОВАЖЕННЯ ТРУДОВИХ КОЛЕКТИВІВ
  4. III. ЗДІЙСНЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ ТРУДОВИХ КОЛЕКТИВІВ
  5. V. НАЙБІЛЬШ ВАЖЛИВІ ПОДІЇ І ДАТИ
  6. X. Зарахування вступників на основі повної загальної середньої освіти, які досягли визначних успіхів у вивченні профільних предметів
  7. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
  8. Аграрна структура та її елементи
  9. Адміністративна відповідальність неповнолітніх.
  10. Адміністративне правопорушення як підстава юридичної відповідальності: ознаки і елементи
  11. Адміністративне правопорушення як підстава юридичної відповідальності: ознаки і елементи.
  12. Азот, фосфор, біогенні елементи та їх сполуки, органічні речовини




Переглядів: 953

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Особливу увагу слід приділити оформленню контрольної роботи. | Робота командирів підрозділів щодо організації зв’язку.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.