Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Основні психологічні новоутворення.

Інтенсивно розвивається довільна регуляція поведінки що виявляється в умінні свідомо ставити цілі, шукати засоби їх досягнення, долати труднощі та перешкоди), формується внутрішній план дій, орієнтація на соціальні норми і вимоги, рефлексія (осмислення своїх суджень, вчинків, самоаналіз).

Особливості пізнавальних процесіву молодшому шкільному віці, в тому, що під впливом навчання починається їх перебудова, здобуття якостей, притаманних дорослим. Загальними характеристиками є їх довільність, продуктивність, стійкість.

Сприйняття, за своїми психологічними характеристиками (цілеспрямованість, зосередження, точність, узагальненість) починає відповідати рівню дорослої людини.

Спостерігається динаміка в розвитку уваги від мимовільності до довільності. Покращується здатність до переключення та стійкості уваги.

Пам’ять – розвивається словесно-логічна, зростає продуктивність , точність, надійність запам’ятання.

Уява – удосконалюється відображення об’єктів, стає більш реалістична, керована, з елементами творчості.

Закладаються основи логічного мислення (на основі образного). Відбуваються зміни у співвідношенні образних і понятійних, конкретних і абстрактних компонентів. Розвивається аналітико-синтетична діяльність, способи узагальнення.

Мовлення.Оволодіння письмовим мовленням, збагачення внутрішньої мови, зміна співвідношення вживання різних категорій слів, удосконалення синтаксичної та морфологічної структури мови.

Емоційна сфера. Особливість емоцій в цьому віці полягає в тому, що вони більш врівноважені. Молодші школярі починають відрізняти ситуації в яких можна чи неможна виявити свої почуття, починають керувати своїм настроєм, а часто і приховувати його. Разом з тим, для дітей характерна емоційна вразливість і чуйність.

У розвитку особистості спостерігаються певні зміни: здатність до саморегуляції, рефлексія; самостійність та емансипація від батьків; з’являється рівень домагань (залежить від успіхів в навчанні і становища в системі стосунків з однолітками); формується самооцінка (переважно на основі думки оточуючих), більш стійка ієрархічна структура мотивів (навчальні мотиви стають провідними) тенденція свідомої та вольової регуляції поведінки, суспільна спрямованість.

Криза початку підліткового віку. Суперечність пов’язана з новими умовами провідної діяльності, у зв’язку з переходом до навчання в середній школі, що вимагає активізації адаптаційних можливостей.




Переглядів: 346

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 5: «Психологія школяра» | Підлітковий вік

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.