Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ГРАВІМЕТРИЧНИЙ (ВАГОВИЙ) АНАЛІЗ

 

2.1 Гравіметричний (ваговий) аналіз. Поняття про гравіметричну (вагову) та осаджувану форми.
2.2 Сучасні методи гравіметричного аналізу. Застосування органічних реагентів в гравіметричному аналізі.
2.3 Класифікація гравіметричних методів аналізу: осадження, відгонки, виділення. Похибки гравіметричного аналізу.
2.4 1). Методи фазового розділення елементів. 2). Обчислити розчинність AgBrO3 в г/дм3 при 25 0С за його добутком розчинності з врахуванням коефіцієнтів активності. ДР(AgBrO3) = 5,77·10-5.
2.5 Умови утворення кристалічних та аморфних осадів. Обчислити наважку кам’яного вугілля для аналізу на вміст легких речовин, якщо очікується, що їх біля 15 %.
2.6 1).Загальна характеристика явищ співосадження. 2). Обчислити, у скільки разів зміниться розчинність (моль/дм3) сульфату барію у насиченому водному розчині, по зрівнянню розчинністю у водному 0,01 М розчині сульфату калію. Розрахунки провести: а) із врахуванням коефіцієнтів активності; 2) без врахування коефіцієнтів активності.
2.7 1). Умови осадження і промивання осадів. 2). Змішали по 1 дм3 0,001 М барій хлориду і 1,5·10-5 М розчину натрій сульфату. Обчислити молярну концентрацію речовини барій-іонів у розчині.
2.8 Умови промивання осадів. Осад BaSO4 промили 200 см3 води. Скільки г сульфату барію перейде в розчин за рахунок промивання?
2.9 Умови осадження і промивання осадів. Кількість і концентрація осаджувача. Осад BaSO4 промили 200 см3 рідини, що містить 10-3 моль сірчаної кислоти. Скільки г сульфату барію перейде в розчин за рахунок промивання?
2.10 Осаджувана та вагова форми. Розрахунок кількості промивань осадів. Осад хлориду срібла вагою в 0,1 г промили 120 см3 промивної рідини, виготовленої з 1 дм3 води і 1 см3 2 н. розчину HCl. Скільки процентів осаду розчинилося?
2.11 1).Утворення аморфних осадів і адсорбція на поверхні. 2). Яка з солей буде осаджуватися першою, якщо до суміші 0,1 М розчинів калій хлориду і калій дихромату(VI) (K2CrO4) додавати краплями розчин арґентум нітрату?
2.12 Способи осадження. Відстоювання, промивання і фільтрування осадів. Вибір рідини для промивання. Скільки г осаду PbSO4 розчинилось при промиванні його 250 см3 промивної рідини, виготовленої з 500 см3 води і 2 см3 0,1 н. розчину H2SO4?
2.13 1). Добування вагової форми. 2). При якій найменшій концентрації іону брому можливе перетворення осаду AgCN в осад AgBr?
2.14 1). Явища співосадження – оклюзія. 2). У якої послідовності і за якої молярної концентрації речовини карбонат-іона осаджуватимуться кальцій, стронцій і барій карбонати при поступовому доливанні натрій карбонату до суміші речовин кальцій (2+), стронцій(2+), барій(2+)- іонів, взятих кількістю речовини 0,5 моль?
2.15 За якого співвідношення молярних концентрацій речовин стронцій(2+) і барій(2+)-іонів їх сульфати при додаванні сульфат-іонів будуть випадати одночасно?
2.16 Розчин містить стронцій- і барій-іони, концентрації яких рівні відповідно 0,0003 і 1 моль/дм3 . Який з іонів буде першим випадати з їх розчину при поступовому доливанні розчину K2CrO4?
2.17 До розчину, що містить плюмбум динітрат (Pb(NO3)2) кількістю речовини 0,1 моль/дм3 і димеркурій динітрат (Hg2(NO3)2) кількістю речовини 0,01 моль/дм3 , поступово додають розчин калій хлориду. Який з катіонів Pb2+ чи Hg22+ – почне осаджуватися першим і яка частка (%) його залишиться у розчині до початку осадження другого?
2.18 За якої молярної концентрації речовини карбонат-аніона можливе переведення осаду барій сульфату в барій карбонат ?
2.19 Розрахунки результатів аналізу. Аналітичні фактори. Чому дорівнює аналітичний фактор при визначенні: а) BaCl2·2H2О по вазі BaSO4 ; б) Ca3(PO4)2 по вазі CaO; в) Cr2O3 по вазі PbCrO4?
2.20 1). Використання явищ співосадження в кількісному аналізі (осадження з колектором). 2). За якої найменшої молярної концентрації речовини натрій хлориду можна перетворити осад арґентум броміду в осад арґентум хлориду?
2.21 Яку масу барій сульфату можна перевести в барій карбонат при обробці його 3 см3 2 М розчину натрій карбонату?
2.22 Чи утворюється осад CaF2, якщо до 0,01 М розчину кальцій хлориду, що містить гідроген хлорид кількістю речовини 1 моль, додати натрій флуорид кількістю речовини 0,1 моль?
2.23 1). Визначення гігроскопічної і хімічно зв’язаної води. 2). Під час нагрівання кристалогідратNa2SO4·10H2O розпадається на безводну сіль та її насичений розчин. Скільки відсотків вихідної речовини розпалось, якщо концентрація насиченого розчину дорівнює 24,8 % ?
2.24 . 1). Методи визначення СО2 при аналізі карбонатів – приклади аналізу методом відгонки легких сполук. 2). Обчислити розчинність цинк сульфіду у розчині ацетатної кислоти з молярною концентрацією речовини СН3СООН 1 моль/дм3.
2.25 1). Неорганічні осаджувачі. Осадження сульфідів. 2). Обчислити розчинність сульфату кадмію при пропусканні сірководню через 0,1 н. розчин сильної кислоти.
2.26 1). Неорганічні осаджувачі. Осадження гідроксидів. 2). При якому співвідношенні концентрацій іонів Pb2+ і Ba2+ будуть одночасно випадати осади PbCrO4 i BaCrO4 при дії хромату калію.
2.27 1). Органічні осаджувачі. Навести приклади. 2). Чи утворюється осад PbSO4, якщо до 1,0·10-4 М розчину плюмбум нітрату Pb(NO3)2, що містить натрій ацетат кількістю речовини 2 моль, додати 0,01 М розчин натрій сульфату?
2.28 1). Умови застосування органічних осаджувачів. 2). Обчислити емпіричну формулу сульфідної сполуки арсену, якщо при її аналізі одержані наступні дані: As- 48,30 %: S – 51,65 %.
2.29 1). Застосування комплексоутворювачів як маскуючих речовин. 2). Чи можна осадити манган сульфід MnS дією натрій сульфіду Na2S на манган сульфат MnSO4 при рН = 2 ?
2.30 Обчислення у гравіметричного аналізі. Обчислити процентний вміст магнію в сплаві з алюмінієм на підставі таких даних аналізу: наважка сплаву дорівнює 1,0135 г, склад вагової форми Mg2P2O7, а її маса 0,1325 г. Чому дорівнює аналітичний фактор при визначенні магнію у вигляді Mg2P2O7?
2.31 Осаджувана та вагова форми. Зміна складу осаду при висушуванні та прожарюванні. Який обєм 2 н. НСl потрібно взяти для розчинення 0,1 г алюмінієвої стружки при надлишку розчинника в 100% ?
2.32 Розрахунок наважки. Вибір та розрахунок кількості осаджувача. Яку кількість нітрату срібла в грамах потрібно для осадження хлору, що міститься в 0,7522 г KCl?
2.33 Обчислити, яку наважку залізного колчедану потрібно взяти для визначення в ньому вмісту (%) сірки у вигляді BaSO4. В багатому колчедані міститься до 50 % сірки, в бідному – значно менше. Обчислювати потрібно на максимальний вміст.
2.34 Вимоги до осадів у кількісному аналізі. Обчислити розчинність сульфату свинцю у воді і в 0,1 М розчині нітрату натрію
2.35 Обчислити розчинність щавлевокислого кальцію в 0,1 н. розчині соляної кислоти.
2.36 Розчинність осадів. Добуток розчинності. Розрахуйте умови виділення осаду PbSO4 і його промивання для визначення свинцю.
2.37 Розчинність осадів при наявності надлишку однойменних іонів. Розрахуйте умови і можливість використання осаду CaF2 для визначення кальцію і фтору
2.38 Знайти умови відокремлення цинку у вигляді ZnS від заліза (II), якщо концентрація іонів Fe2+ в розчині не перевершує 0,1 моля.
2.39 Розчинність осадів у кислотах. Обчислити розчинність сульфіду міді в 1 н. розчині кислоти.
2.40 Обчислити розчинність карбонату кальцію при концентрації іонів водню [H+] = 1·10-5. Це приблизно відповідає концентрації іонів H+ оцтової кислоти при наявності будь-якого ацетату однакової концентрації.
2.41 Обчислити розчинність сульфіду цинку в 0,02 н. розчині соляної кислоти, насиченої сірководнем.
2.42 Обчислити розчинність хлориду срібла в 1 М розчині NH3·H2O за умови, що після досягнення рівноваги концентрація аміаку [NH3] = 0,1 М.
2.43 Обчислити розчинність йодиду срібла в 1 М розчині NH3·H2O за умови, що після досягнення рівноваги концентрація аміаку [NH3] = 0,1 М.
2.44 Обчислити кислотність розчину, потрібну для практично повного осадження сульфіду заліза при пропусканні сірководню.
2.45 Залежність розчинності осадів від фізичних умов (вплив розчинника та температури). Обчислити розчинність сульфату барію в 0,02 М розчині сульфату магнію.
2.46 Залежність розчинності осадів від фізичних умов (вплив сторонніх іонів). Обчислити розчинність оксалату кальцію в 0,1 н. розчині хлориду натрію.
2.47 Розрахувати, при якому мінімальному значенні рН можливе кількісне розділення манган(2+) і купрум (2+) іонів у вигляді сульфідів при насичуванні розчину сірководнем (с (H2S)= 0,1 моль/дм3), якщо молярні концентрації речовин манган(2+) і купрум (2+) іонів дорівнюють відповідно 0,03 і 0,05 моль/дм3.
2.48 За якої молярної концентрації речовин алюміній-іона буде утворюватися осад Al(OH)3 з розчину, рН якого дорівнює 6 ?
2.49 Обчислити, при якій величині рН почнеться осадження Fe(OH)3 з 0,1 М розчину FeSO4 при додаванні розчину NaOH і при якій величині рН осадження його буде проходити практично повністю.
2.50 При якому значенні рН і який з осадів - Fe(OH)3 чи Mn(OH)2 – буде випадати першим при поступовому додаванні розчину NaOH до суміші, яка містить 0,1 моль/дм3 MnCl2 і 0,01 моль/дм3 FeCl3 ?
2.51 Обчислити концентрацію іонів Ва2+, потрібну для кількісного визначення іонів SO42-.
2.52 Розрахувати, у вигляді якої сполуки – фтористої чи щавлевокислої – кальцій осаджуватиметься повніше.
2.53 Виявити умови відокремлення іонів йоду у формі йодиду срібла від іонів хлору, коли концентрація іонів хлору у розчині становить 0,1 М.
2.54 Розрахуйте гравіметричний фактор при визначенні калію за схемою K® K2[PtCl6]®Pt.
2.55 Розрахуйте гравіметричний фактор при визначенні магнію у вигляді фосфату магнію і амонію.
2.56 Скільки г осаду Fe(OH)3 перейде в розчин, якщо промити його аміачним буфером (0,125 М NH3·H2O + 1,25 М NH4Cl об’ємом 0,2 дм3?
2.57 Скільки г осаду оксалату кальцію буде втрачено, якщо промити його: а) водою (0,2 дм3); б) 0,1 % розчином оксалату амонію (0,2 дм3) ?
2.58 Розрахувати концентрацію іонів барію у розчині (мг/дм3) після осадження їх у вигляді BaCO3 , якщо до 100 см3 0,2 М розчину Ba(NO3)2 додати 50 см3 1 н. розчина Na2CO3.
2.59 Скільки г осаду сульфату барію буде втрачено, якщо промити його водневим розчином об’ємом 200 см3, який містить ще 0,5 г Na2SO4?
2.60 Який максимальний об’єм води можливо використовувати для промивання осаду сульфату барію масою 1 г ?
2.61 При якому значенні рН осадження оксалату кальцію буде кількісним ?
2.62 Скільки см3 2 % -ого розчину 8-оксихіноліну необхідно взяти для повного осадження 8-оксихіноляту магнію з 100 см3 розчину, що містить 50 мг MgCl2 . Розрахунок проведіть з врахуванням того, що для осадження береться 10 % надлишок реактиву-осаджувача.
2.63 Послідовність та техніка операцій при підготовці речовин до гравіметричного аналізу. Чи можливе гравіметричне визначення вмісту сірки з наважки 0,2 г, якщо Ії вміст в препараті складає 0,1 – 0,2 % ?
2.64 Скільки см3 5 % - ого розчину нітрату срібла необхідно взяти для кількісного осадження хлориду срібла з 200 см3 0,01 М розчину HCl ?
2.65 Який об’єм 0,1 М розчину хлороводневої кислоти необхідно взяти для кількісного осадження хлориду срібла з 200 см3 розчину, що містить 10 мг AgNO3?
2.66 Осад BaSO4 масою 0,2 г промили 150 см3 рідини, приготовленої із 1 дм3 води і 0,5 см3 4 н. розчину сірчаної кислоти. Скільки г осаду перейде в розчин?
2.67 Скільки г осаду SrCO3 перейде в розчин, якщо промити його 250 см3 рідини, приготовленої із 500 см3 води ї 5,3 г Na2CO3?
2.68 Концентрації іонів Cl- і CrO42- в розчині дорівнюють 10-4 моль/дм3. Яка із солей буде осаджуватися в першу чергу при поступовому додаванні AgNO3? Чому дорівнює концентрація іона, який випадає в осад першим, к моменту осадження другого іона?
2.69 В якої послідовності проходить осадження хромат- і сульфат іонів (концентрація їх в розчині однакові) при поступовому додавання AgNO3?
2.70 Скільки см3 9 %-ного розчину BaCl2 (ρ = 1,07 г/см3) необхідно взяти для повного осадження іонів SO42- у вигляді сульфату барію із 10 г кристалогідрату сульфату натрію?
2.71 Яку наважку BaCl2 ∙2Н2О треба взяти для визначення в ньому іонів барію?
2.72 При якому значенні рН починається та закінчується осадження гідроксиду магнію із 1 М розчина його солі ?
2.73 При якому співвідношенні концентрацій іонів Sr2+ і Ва2+ їх сульфати при додаванні іонів SO42- будуть осаджуватися одночасно ?
2.74 До 0,01 М розчину AgNO3додали стільки аміаку, що його надлишок дорівнював 0,01 М. При якої мінімальної концентрації хлорид-іону випадає осад AgCl?
2.75 Розрахуйте рН кількісного осадження карбонату барію 0,5 М розчином карбонату амонію.
2.76 Скільки грамів свинцю буде втрачено за рахунок розчинності PbSO4 при осадженні його із 100 см3 0,001 М розчина нитрату свинцю еквівалентнім та 1,5 надлишком сірчаної кислоти?

 




Переглядів: 1365

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ПОМИЛКИ В КІЛЬКІСНОМУ АНАЛІЗІ І ОБРОБКА РЕЗУЛЬТАТІВ АНАЛІЗУ | ТИТРИМЕТРИЧНИЙ (ОБ’ЄМНИЙ) АНАЛІЗ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.