Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



КОЛИ, ДЕ І ЯК ЗАЙМАТИСЯ АЕРОБІКОЮ І РИТМІЧНОЮ ГІМНАСТИКОЮ

Займатися аеробікою можна в групі і самостійно. Групові заняття мобілізують на виконання вправ у повну силу, змушують більше намагатися, "викладатися", і, крім того, ще доставляють радість спілкування. Самостійні заняття, звичайно, вимагають великих вольових зусиль, внутрішньої дисципліни, потрібно змусити себе регулярно проробляти комплекс, не лінуватися. Якщо ж ви будете виконувати вправи знехотя, без бажання, неемоційно, то ефекту від занять не чекайте.

Організаційні заняття - це, звичайно, кращий варіант. Але не завжди це вдається, тому приходиться займатися самостійно. Не засмучуйтеся, така форма занять має свої переваги. Звичайно, поодинці не так весело, зате їсти можливість вибрати зручний для себе час, темп, музику. Можна спокійно відпрацьовувати рухи, не соромлячись чужих поглядів, приділити більшу увагу якій-небудь вправі.

Ті заняття, що маються на відеокасетах, підійдуть, на жаль далеко не усім. Не багато хто може устигати за швидкими, красивими рухами тренованих спортсменок. Навіть запам'ятати послідовність вправ, скільки ні намагайся, не вдається. Не усім під силу і швидкий темп, що задають диски, випущені для самостійних занять аеробікою. Не засмучуйтеся, виберіть музичний супровід по смаку, ритм і темп під силу - і за справу.

При самостійних заняттях необхідно дотримувати правильну послідовність вправ, дозування, засновану на контролі над частотою серцево-судинних скорочень і самоконтролі за якістю виконання. Дуже важливо вибрати для себе найбільш зручний постійний час занять. Подумайте самі, коли ви краще себе почуваєте, "жайворонок" ви чи "сова". Займатися можна в залежності від можливостей і стану вашого організму: вранці, чи вдень, чи увечері. Для тих, хто хоче займатися ввечері, необхідно пам'ятати, що заняття потрібно закінчити не занадто пізно: за годину до сну тіло повинне перейти в стан спокою. Перед заняттям важливо зосередитися на майбутнім навантаженні. Спочатку комплекс може бути нетривалим (15 хв.). Поступово потрібно збільшувати час занять до 30 хвилин і більш.

Аеробіка гарна тим, що для неї не треба ніяких складних пристосувань. Звільните небагато місця, покладете килим - от і усі, місце для занять готове. Килим потрібний не тільки для гігієни, він дозволить вам краще проконтролювати положення вашого тіла при виконанні вправ у положенні "сидячи" і "лежачи". По можливості виконуйте вправи перед дзеркалом, тоді ви зможете контролювати усі свої дії.

І ще, не забудьте, що один з коренів слова аеробіка ("аеро") позначає повітря. Тому у вашій кімнаті повинна бути увесь час відкрита кватирка. Якщо це зима і дуже холодно, необхідно добре провітрити кімнату і після цього почати заняття. Для того щоб серце і легені працювали з повною віддачею, необхідний постійний приплив свіжого повітря.

Для того щоб виглядати краще, молоде, щоб тіло було гнучким, м'язи тренованими, необхідно виховати в собі потребу займатися щодня фізичними вправами. Аеробікою необхідно займатися 3 рази в тиждень. Якщо ж ви хочете удосконалювати свою фігуру - працюйте над собою ще і додатково - щодня хоча б по 15-20 хвилин.

Починати заняття потрібно з комплексу ритмічною гімнастикою з найменшої кількості вправ (від 6 до 10). Чим більше вправ використовується в уроці, тим менше може бути їхніх повторень. Комплексом варто опановувати поступово. Спочатку опанувати вправами за бажанням: у вихідному положенні "стоячи", а потім - "сидячи" і "лежачи" на підлоги. Після того, як ви опануєте комплексом ритмічної гімнастики, можна приступати до вивчення комплексу по аеробіці.

Після того як ви приступили до занять, самим важким буває перший місяць. Необхідний визначений моральний настрой, щоб витримати і не кинути заняття. Ну а потім ви уже відчуєте в собі зміну у відношенні до них. Якщо ви почали займатися аеробікою, дайте собі слово, що будете це робити систематично. Автор книги "Нова аеробіка" Кеннет Купер пише: "Якщо ви не можете регулярно займатися аеробікою, краще взагалі не займатися. Тренування, проведені від випадку до випадку, не можуть вас зберегти і зміцнити здоров'я, можуть просто стати роботою, не більш того".

При систематичних заняттях помітне поліпшення функціонального стану вашого організму відбудеться через 3-6 місяців. Через півроку - рік ви зможете відчути зрушення у функціональному стані серцево-судинної системи, збільшення максимального споживання кисню, рухливості суглобів, координації, пластичності рухів і емоційного тонусу. Інакше кажучи, заняття аеробікою вносять позитивні зміни в спосіб життя студенток.




Переглядів: 402

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
САМОСТІЙНЕ РОЗУЧУВАННЯ ВПРАВ | У ЧОМУ ЗАЙМАТИСЯ РИТМІЧНОЮ ГІМНАСТИКОЮ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.