МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Наша галактикаЛозова 2012-2013 н.р. Молочний Шлях – космічна система у вигляді світлої туманної смуги, що складається із зірок, зоряних скупчень, пилових і газових туманностей, розсіяного газу та пилу. В Україні нашу галактику називають Чумацьким шляхом. Це пов'язують з тим, що колись в давнину українські чумаки мандрували до моря на південь по сіль і переважно орієнтувались вночі саме по зірках. Планети нашої сонячної системи: Меркурій - найближча до Сонця велика планета Сонячної системи; Найменша з «великих» планет; Його діаметр становить близько 0,4 діаметра Землі, маса приблизно в 20 раз менша від земної маси, густина приблизно 5 г/см3; Середня відстань Меркурія від Сонця становить 57,9 млн. км, а обертання навколо Сонця робить за 88 днів.
Венера - друга по відстані планета від Сонця і найближча до Землі; Середня відстань від Сонця 108 млн. км. Період обертання довкола нього - 225 доби; Під час нижніх з'єднань може наближатися до Землі до 40 млн. км, тобто ближче будь-якої іншої великої планети Сонячної системи.
Земля - третя від сонця планета сонячної системи; Земля обертається навколо зірки по еліптичній орбіті із середньою швидкістю 29.765 км/с; Утворилася приблизно 4.7 млрд. років тому. Велика частина Землі зайнята Світовим океаном. Суходіл складає 149.1 млн.км3, і утворює шість материків та острови;
Марс - четверта планета Сонячної системи за відстанню від Сонця і сьома за розміром і масою; Марс — планета земного типу з розрідженою атмосферою. На Марсі є метеоритні кратери як на Місяці, вулкани, долини та пустелі, подібні до земних; Рік на Марсі триває 687 днів, що майже вдвічі більше ніж земний. Марс обертається навколо своєї осі кожні 24 години 37 хвилин, що лише трохи довше ніж на Землі.
Юпітер - п'ята і найбільша планета Сонячної системи, більш ніж у два рази важча, ніж всі інші планети разом взяті і майже в 318 разів важча за Землю; Уся видима поверхня Юпітера - щільні хмари, розташовані на висоті близько 1000 км над "поверхнею", де газоподібний стан змінюється на рідкий і утворює численні шари жовто-коричневих, червоних і блакитнуватих відтінків. Сатурн - шоста за віддаленістю від Сонця і друга за розмірами планета Сонячної системи; Сатурн обертається навколо Сонця за 29,46 років на середній відстані 1427 млн. км; Візитною карткою Сатурна є його знамениті кільця, що оперізують планету навколо екватора і складаються з безлічі крижаних частинок з розмірами від часток міліметра до декількох метрів.
Уран - сьома від Сонця велика планета Сонячної системи, належить до планет-гігантів; Уранрухається навколо Сонця по еліптичній орбіті, велика піввісь котрої у 19,182 більше, ніж у Землі, і складає 2871 млн. км. Площина орбіти нахилена до екліптики під кутом 0,8° . Один оберт навколо Сонця Уранздійснює за 84,01 земного року. Період власного обертання Урану складає приблизно 17 годин.
Нептун - восьма за віддаленістю від Сонця і четверта за розміром планета Сонячної системи. Її орбіта перетинається з орбітою Плутона. Тривалість року, тобто час одного повного оберту навколо Сонця — 164,8 земного року. Екваторіальний діаметр планети 49500 км, що майже в чотири рази переверщує діаметр Землі, причому власне обертання настільки швидке, що доба на Нептуні триває всього 15,8 години.
Сонце o Со́нце (лат. Sol) — єдина зоря в Сонячній системі. o Сонячний спектр містить лінії іонізованих та нейтральних металів, а також іонізованого водню. У нашій Галактиці налічується понад 100 млрд зірок. При цьому 85% зірок нашої галактики — це зірки, менші за Сонце (здебільшого — червоні карлики). Як і всі зорі головної послідовності, Сонце виробляє енергію шляхом термоядерного синтезу. У Сонця переважна частина енергії виробляється при синтезі гелію з водню. У 2005 році в Сонячній системі було 9 планет. Зараз залишилося тільки 8. Генеральна асамблея Міжнародного астрономічного союзу на засіданні, яке відбулося 24 серпня 2006 р. у Празі, віднесла Плутон до новостворенного класу планет-карликів, тим самим викресливши його із списку класичних планет Сонячної системи. До Міжнародного астрономічного союзу було внесено пропозицію, згідно до якої число планет повинно було збільшитися спочатку до дванадцяти, а потім, мабуть, і до декількох десятків, але ця пропозиція викликала заперечення, і на голосування було винесено визначення, згідно до якого кількість планет Сонячної системи скорочується до восьми (тобто Плутон − не є планетою). Саме воно і було прийнято.
Міжнародний астрономічний союз визначив, що планетами вважаються тіла, що обертаються навколо Сонця, мають гідростатично рівноважну форму і які "розчистили" простір поблизу своєї орбіти від інших, більш дрібних, об'єктів. Планетами-карликами відтепер вважаються об'єкти, що обертаються навколо Сонця, мають гідростатично рівноважну форму, але не "розчистили" простір поблизу своєї орбіти і при цьому не є супутниками. Планети і планети-карлики − це два різних класа об'єктів Сонячної системи; всі інші об'єкти, що обертаються навколо Сонця і не є супутниками, будуть відтепер називатися малими тілами Сонячної системи. Першими планетами-карликами Сонячної системи стали Плутон, супутник Плутона Харон та нещодавно відкритий об'єкт 2003 UB313. Найбільший з астероїдів Церера відтепер повинен офіційно називатися не астероїдом, а планетою-карликом. Крім того, Плутон, і тіла, що схожі на нього, будуть виділені в окремий клас планет-карликів − транснептунові об'єкти. Супутники Галактики Наша Галактика є гігантською зоряною системою і логічно, що у неї мають бути супутники. Серед них найвідоміші такі карликові галактики, зоряні потоки та кулясті скупчення: · Велика Магелланова Хмара · Мала Магелланова Хмара · Карликова галактика Великий Пес · Потік Стрільця · Потік Хелмі
За допомогою комп'ютерного моделювання, фахівці з Гарвардського-Смітсонського Центру Астрофізики зробили висновок, що наша галактика та галактика Андромеди, які наближаються одна до одної зі швидкістю біля 500 тисяч км/год, врешті-решт об'єднаються. Це станеться приблизно через 2 мільярди років Читайте також:
|
||||||||
|