Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Розчинність фенолу у воді і його кислотні властивості

У пробірку поміщають 1 г кристалічного фенолу і доливають 4 - 5 мл води. При струшуванні фенол частково розчиняється. При стоянні утворюється два шари. Нижній шар - фенол, верхній - розчин фенолу у воді. Обережно нагрівають суміш до повного розчинення, потім охолоджують і відзначають зміни, що відбуваються. Отриманий розчин фенолу випробовують синім лакмусовим папірцем і записують спостереження, а також висновки про хімічний характер фенолу.

Взаємодія фенолу з розчином лугу

Уміст пробірки з попереднього досліду збовтують до утворення емульсії і додають краплями 1%-й розчин гідроксиду натрію до утворення гомогенного розчину. Потім до отриманого розчину додають краплями соляну кислоту до утворення другого шару. Запишіть рівняння реакцій.

Реакція фенолу з бромною водою

У пробірку поміщають 0,5 мл розчину фенолу і при постійному струшуванні поступово додають насичений розчин бромної води. Спостерігають зміни, що відбуваються, і записують рівняння реакції.

Якісна реакція з хлоридом заліза (III)

У пробірки вміщують по 2 мл розчинів фенолу, резорцину, гідрохінону, пірокатехіну і додають 2 - 3 краплі розчину хлорного заліза. Записують зміни, що відбуваються.

Окиснення гідрохінону

У пробірці змішують 5 мл води, 0,1 г бромату калію і 0,5 мл 5%-ний сірчаної кислоти. До суміші додають 0,2 г гідрохінону і нагрівають у склянці з водою до 500С, опустивши в пробірку термометр. Через якийсь час утворюється проміжна сполука чорного кольору - хін гідрон. Без додаткового нагрівання суміш повільно розігрівається до 750С. Поступово реакційна маса стає яскраво-жовтою. Її охолоджують до 00С и відфільтровують бензохінон, що випав і який плавиться при 1160С. Бензохінон подразнює дихальні шляхи, внаслідок великої леткості його варто тримати під тягою.

Напишіть формули продуктів повного і неповного окиснення гідрохінону.

5.3.6. Одержання хінгідрону

 

У пробірці змішують водний розчин хінону з розчином гідрохінону і реакційну суміш енергійно збовтують, при цьому виділяються кристали хінгідрону, які забарвлені в темно-зелений колір.

Лабораторна робота 6
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Одержання етилового естеру борної кислоти | АЛЬДЕГІДИ ТА КЕТОНИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.