Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Комплектування деталей

Комплектування — частина виробничого процесу, яка виконується перед збиранням і призначена для забезпечення не­переривності і підвищення продуктивності процесу збирання, для ритмічного випуску виробів необхідного і стабільного рівня якості і зниження трудомісткості і вартості складальних робіт.

При комплектуванні виконують наступний комплекс робіт:

накопичення, облік і зберігання нових, відновлених і придатних без ремонту деталей, складальних одиниць і комплектуючих виробів, подачу заявок на браковані складові частини;

підбір складових частин складального комплекту (групи дета­лей, складальних одиниць і комплектуючих виробів, складових те або інший виріб) по номенклатурі і кількості;

підбір зв'язаних деталей по ремонтних розмірах, розмір­ним і масовим групам;

підбір і пригін деталей в окремих з'єднаннях;

доставку складальних комплектів до постів збірки до початку виконання складальних робіт.

Розрізняють три способи комплектування деталей: штучний, груп­овий і змішаний.

При штучному комплектуванні до базової деталі підбирають з’єднуючи деталь виходячи з величини зазору або натягу, до­пустимого технічними умовами. Наприклад, до блоку цилінд­рів підбирають поршні. При штучному підборі витрачається багато часу. Цей спосіб застосовують на невеликих універсальних ремонтних підприємствах.

При груповому комплектуванні поле допусків розмірів обох деталей, що сполучаються, розбивають на декілька інтервалів, а деталі за результатами вимірів сортують відповідно до цих ін­тервалами на розмірні групи. Розмірні групи деталей, що сполучаються, маркірують цифрами, буквами або фарбами. Групові ком­плектування застосовують для підбору відповідальних деталей (гільз, поршнів, поршневих пальців, колінчастих валів, плунжерних пар).

При змішаному комплектуванні деталей використовують два спосо­би. Відповідальні деталі комплектують груповим, а менш відповідальні — штучним способом.

Спосіб комплектування деталей знаходиться в тісному зв'язку із способом забезпечення точності при збиранні.

Разом з трьома основними способами комплектування для попередження незбалансованості деякі деталі підбирають по масі (наприклад, поршні двигунів внутрішнього згорання). Інколи ком­плектування супроводжується слюсарно - підганяючими операціями.

Великогабаритні деталі і складальні одиниці (блок і голов­ка циліндрів, картери, деталі кабіни, кузова, рами і ін.) ціле­спрямовано доставляти на пости збирання, минувши ділянку комплектування.

При комплектуванні на кожен збираний виріб заповнюється карта комплектування, в якій вказуються: номери цеху, дільниці, робочого місця, де виконуються складальні операції; позначення деталей, складальних одиниць, матеріалів і комплектуючих виробів; номера цехів, ділянок, складів, звідки поступають ком­плектуючі одиниці; кількість деталей, матеріалів і збірних одиниць, що подаються на робочі місця збирання за зміну; норми витрати матеріалів і комплектуючих виробів і ін. Кодо­вана запис вказаної інформації дозволяє застосовувати обчислювальну техніку при її обробці.

На ділянці комплектування є столи для контролю де­талей, стелажі і шафи для зберігання інструменту і при­способ, слюсарні верстаки, преси і так далі Робочі місця рекомендується спеціалізувати по найменуваннях агрегатів, вузлів. На них мають бути відповідні креслення, таблиці посадок деталей, каталоги деталей, що входять у вузли, обов'язкова наявність місцевого освітлення.




Переглядів: 379

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Діагностування складових частин двигунів | Методи забезпечення точності збирання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.