Види збирання виробів класифікуються по наступних основним ознаках: об'єкт збирання, послідовність збирання, точність складки, рівень механізації і автоматизації процесу збирання, рухливість виробу при збирання, організація виробництва.
По об'єкту збирання збірка підрозділяється на вузлову і загальну. Приклади вузлового збирання — збирання поршня з шатуном і кільцями, колінчастого валу з маховиком і зчепленням, голівки циліндрів з клапанними механізмами, рідинного і масляного насосів; приклади загального збирання — збирання агрегатів з вузлів, збирання автомобіля з агрегатів і вузлів.
По послідовності збирання виділяють следовательну (складальні операції виконуються одна за одною), паралельну (операції виконуються одночасно) і последовательно-паралельну (операції виконуються і одна за одною, і одночасно).
По рівню механізації і автоматизації процесу збирання розділяють на ручну, механізовану, автоматизовану, автоматичну.
За станом об'єкту складки виділяють стаціонарну (нерухому) і рухливу збірку з безперервним або періодичним переміщенням збираного виробу між робочими місцями складки.
По організації виробництва виділяють типову поточну, групову (потокову і не потокову) і одиничну як найбільш поширений вигляд організації збірки на існуючих ремонтних підприємствах.