Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Дифузійний потенціал

Електрорушійна сила досліджуваного елемента виражається як різниця між потенціалом електрода порівняння (Ест) і потенціалом індикаторного електрода (Еінд):

Е = Ест – Еінд + Ед ,

де Ед – дифузійний потенціал, або потенціал рідинного з'єднання.

Дифузійний потенціал, або потенціал рідинного з'єднання, виникає на границі між розчинами двох різних електролітів або розчинів різної концентрації одного електроліту. Виникнення дифузійного потенціалу обумовлено нерівномірним розподілом катіонів та аніонів уздовж границі розділу розчинів внаслідок розходження у швидкостях дифузії іонів через поверхню розділу. Розходження у швидкостях дифузії викликається різницею в рухливостях іонів. Залежно від заряду іонів, їх рухливостей, концентрації розчину, природи розчинника та інших факторів дифузійний потенціал змінюється в дуже широких межах: від десятих мілівольта до десятків мілівольт і більше. На практиці дифузійний потенціал прагнуть усунути за допомогою так називаного сольового містка. Основним призначенням його є здійснення електролітичного контакту між розчинами, у які занурені електроди, однак з метою зменшення дифузійного потенціалу сольовий місток заповнюють концентрованим розчином електроліту із приблизно однаковими рухливостями катіона та аніона (КС1, NH4NO3, KNO3 та ін.). При роботі з неводними розчинами сольовий місток заповнюють спиртовими розчинами NaJ і KSCN.

Методи визначення концентрації у потенціометрії

Пряма потенціометрія (іонометрія)

Базується на прямопропорційній залежності потенціалу електроду (відповідно до рівняння Нернста) від логарифму активності або концентрації визначуваного іона. Очевидно, що у цьому випадку потенціал електроду повинен залежати від концентрації лише окисненої (або відновленої) форми речовини. Цим методом можна визначати концентрацію катіону або аніону, використовуючи іоноселективні електроди або електроди першого чи другого роду (п. 4.1.2). Та найширше цей метод використовується для визначення рН розчину.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Електроди в потенціометричному методі | Визначення рН

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.