Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Рідинні термометри

Рідинні та газові манометричні термометри

Рідинні термометри

Рідинні скляні термометрискладаються із двох основних частин: резервуара 1 з термометричною рідиною й з'єднаної з ним капілярної трубки 2(капіляри). Позаду капіляра розташована пластинка 3 з молочного скла, на якій нанесені поділки шкали.

Термометрична рідина заповнює резервуар і частину капіляра, що представляє собою тонку скляну трубку. При вимірюванні температури обсяг рідини змінюється, внаслідок чого стовпчик рідини в капілярі піднімається або опускається пропорційно зміні температури. Положення верхньої частини (меніска) стовпчика рідини визначає вимірювану температуру.

 

Рис. 1. Рідинні скляні термометри: а-прямий; б - кутовий 90°; в - кутовий 135°; 1-1- резервуар; 2 -капілярна трубка; 3- пластинка

 

Для технічних скляних термометрів як термометрична рідина використовують толуол (для вимірювання температур від —90 до 30°С), ртуть (від —30 до 500°С) поліетилсилоксан, гас або інші органічні рідини (від —60 до 200°С).

Термометри із ртутним заповненням можуть бути з контактами для сигналізації. Такі термометри називають контактними або термосигналізаторами. Контакти звичайно впаюють у капіляр: один-у нижньої крапки шкали, а інші на певних її поділках. Замикання контактів відбувається в момент підвищення температури середовища при зіткненні їх із ртуттю.

У промислових умовах скляні термометри із ртутним заповненням установлюють в оправах для запобігання їх від механічних ушкоджень. Промисловість випускає оправи декількох видів: допускаючі безпосереднє зіткнення резервуара термометра з вимірюваним середовищем (їх застосовують при тисках вимірюваного середовища, близьких до атмосферного) і ізолюючий резервуар термометра від безпосереднього зіткнення вимірюваним середовищем. За формою оправи розділяють на прямій кутові, вигнуті під кутом 90° і 135°. Оправи виготовляють згідно ГОСТ 25-1281-87. Основні розміри їх: висота верхньої частини Н- 150, 200 або 260 мм, висота оглядового отвору h -відповідно 80, 130 або 190 мм, монтажна довжина L -від 60 мм до 2 м.

 

 

Р и с. 2. Оправи для скляних термометрів із ртутним заповненням:

а - пряма; б - кутова 90°; в - кутова 135°; H - висота верхньої частини; h - висот, оглядового вікна; L - монтажна довжина

 


Читайте також:

  1. Рідинні кристали
  2. Рідинні мембрани.
  3. Рідинні та газові манометричні термометри
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Рідинні та газові манометричні термометри

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.