Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Рідинні кристали

Крім чотирьох агрегатних станів речовини існує ще один проміжний стан – рідинні кристали, властивості яких схожі до властивостей кристалів і рідини. Звичайно, вони мають і притаманні тільки їм властивості. Даний стан речовини названо мезоморфним, тобто проміжною структурою. Всі рідинні кристали володіють властивістю подвійного заломлення світла, що характерно для більшості кристалів, а за своїми механічними властивостями нагадують у більшості випадків клей або скло. Рідинні кристали розділяють на три класи.

 

 

Рис. 7. Схематичні зображення рідинних кристалів: а. нематичного; б. смектичного.

До першого класу відносять смектичні рідинні кристали (назва походить від грецького слова «смегма» - мило). Вони складаються з молекул цигаркової форми, що орієнтовані паралельно одна одній і утворюють ряди смектичних шарів. До смектичних речовин належать деякі органічні сполуки.

Добре відомим прикладом ліотропного смектичного подвійного шару є плівки мильних бульок. Внутрішні та зовнішні поверхні плівок й є, власне, смектичні шари, поділенні в бульках водним прошарком. Смектичні рідинні кристали часто називають смектиками.

До другого класу рідинних кристалів відносять нематичні кристали (нема – нитка), структура яких схожа на нитку. Нематичні кристали (ниткоподібні структури) менше впорядковані, ніж смектичні кристали.

До третього класу рідинних кристалів відносять холестеричні кристали, будова яких характерна для багатьох речовин, що мають в основі холестерин.

Рідинні кристали існують у певних межах температур. Їм притаманна поява кольору під впливом механічних, електромагнітних, хімічних та температурних змін, що дає можливість широко використовувати їх у сучасній електроніці.

Важливою властивістю рідинних кристалів є їх термочутливість. Термочутливі рідинні кристали – це, передусім, холестеричні кристали. Дослідження останніх років показали, що температурні властивості їх дуже залежать від будови молекул кристалів. Це дає можливість синтезувати чутливі до температури рідинні кристали.

В основі використання рідинних кристалів має місце залежність їх властивостей від зовнішніх факторів: температури, тиску, електромагнітних полів. В основному використовуються оптичні властивості, а саме: світлопропускання, відбиття, розсіювання та інші, які залежать від зовнішніх впливів, і, зокрема, від електричного поля. Електричні поля викликають ефекти, які називаються електрооптичними. Такі властивості рідинних кристалів дали можливість використовувати їх у різних галузях науки і сучасної техніки: медицині, кібернетиці та ін.

У мікроелектроніці інтерес до рідинних кристалів викликається мініатюризацією електронних приладів, які є складовими частинами дисплейно-мікрохвильової та лазерної техніки, термографії.

Приклади використання рідинних кристалів: дисплеї на рідинних кристалах; виготовлення інтегральних схем; рідиннокристалічні телевізори.


Читайте також:

  1. Рідинні мембрани.
  2. Рідинні та газові манометричні термометри
  3. Рідинні термометри




Переглядів: 1701

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Аморфний та кристалічний стан твердої речовини. | Будова атомів та хімічний зв’язок між атомами визначають будову сполук, а отже і їх фізичні та хімічні властивості.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.