Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Витратоміри індукційні.

Електромагнітні (індукційні) витратоміри

Витратомір складається з первинного перетворювача витрати й вимірювального пристрою або передавального перетворювача. Первинний перетворювач (датчик) являє собою виготовлену з немагнітного матеріалу (сталь 12Х18Н10Т) ділянку труби 1, розташовану між полюсами 2 електромагніти, причому магнітне поле спрямоване перпендикулярно до потоку рідини. Труба зсередини покрита ізоляційним матеріалом. Вимірювана рідина при протіканні по трубі перетинає силові лінії магнітного поля. При цьому в рідині, як у провіднику, що рухається, наводиться ЕРС, пропорційна середній швидкості потоку, а отже, і об'ємній витраті рідини. ЕРС що наводиться знімається двома електродами 3, введеними діаметрально в поперечному перерізі трубопроводу, підсилюється й виміряється вторинним приладом.

У витратомірів типу ИР-61 і 4РИМ у каналі витратоміра створюється однорідне магнітне поле. У витратомірі типу "Індукція-51" розподіл магнітного поля виконано за спеціальним законом: поблизу електродів воно приблизно у два рази слабкіше, ніж у центрі каналу. Таке магнітне поле зменшує чутливість приладу до перекручування осьової симетрії розподілу швидкості потоку й дозволяє скоротити довжину вимірювальної ділянки трубопроводу.


Принципова схема електромагнітного витратоміра: 1 - труба; 2 - полюса електромагнітні; 3 - електроди.

 

Первинний перетворювач витрати може встановлюватися на горизонтальному, вертикальному або похилому трубопроводі за умови, що весь обсяг труби перетворювача заповнений вимірюваним середовищем. Умовний діаметр перетворювача повинен бути дорівнює діаметру трубопроводу. Допускається установка перетворювача витрати на трубопроводі з меншим діаметром через конічні патрубки, при цьому перед перетворювачем повинна бути прямолінійна ділянка труби, довжиною не менш п'яти, а після нього довжиною не менш трьох діаметрів.

Живлення витратомірів змінним струмом напругою 220 В.

 

Схема роботи електромагнітного витратоміра


Читайте також:

  1. Витратоміри змінного перепаду тиску.
  2. Витратоміри постійного перепаду тиску.
  3. Витратоміри сталого перепаду тиску
  4. Витратоміри щілинні.
  5. Індукційні витратоміри
  6. Ультразвукові витратоміри
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Витратоміри щілинні. | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.