Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Витратоміри постійного перепаду тиску.

Витратоміри постійного перепаду тиску або ротаметри застосовуються для вимірювання витрати чистих та мало забруднених рідин і газів, що протікають у трубопроводах без значних коливань витрати, особливо широко в спиртовому, виноробному, пиво-безалкогольному та інших виробництвах.

Випускають ротаметри для місцевого виміру витрати без дистанційної передачі показань, з електричною дистанційною передачею показань без місцевої шкали, і з пневматичною дистанційною передачею з місцевою шкалою показань. Широко застосовуються для вимірювання малих витрат рідин і газів. Основними елементами ротаметра для місцевого вимірювання витрати є вертикальна конусна трубка, що розширюється догори, 1 (довжина трубки звичайно не менш чим в 10 раз перевищує її діаметр) і поплавок - 2, що перебуває в потоці вимірюваної речовини усередині трубки. Принцип дії ротаметрів (скляних і металевих) заснований на сприйнятті динамічного напору потоку вимірюваного середовища чутливим елементом ротаметра - поплавком, поміщеним у конічну трубку, по якій нагору проходить потік вимірюваного середовища. У міру підвищення витрати через ротаметр поплавок переміщається нагору. При зміні положення поплавка переріз між ним і внутрішньою стінкою конічної труби змінюється, що веде до зміни швидкості потоку в прохідному перерізі, а отже, до зміни перепаду тиску на поплавку. Переміщення поплавка відбувається доти, поки перепад тисків не стане рівним масі поплавка, що доводиться на одиницю площі його поперечного переріза. Кожному значенню витрати середовища, що проходить через ротаметр при певній щільності й кінематичній в'язкості, відповідає певне положення поплавка. поплавок можна візуально контролювати по всьому діапазону його використання. Рівноважний стан поплавка, що відповідає його певному положенню по вертикалі, однозначно характеризує витрату.

Ротаметри призначені для вимірювання об'ємної витрати плавнозмінюючихся однорідних потоків чистих і слабко забруднених рідин і газів з дисперсними включеннями сторонніх часток.

До основних переваг ротаметрів можна віднести простоту конструкції, можливість вимірювання малих витрат, значний діапазон виміру, можливість вимірювання витрати агресивних середовищ, достатньо рівномірну шкалу. Недоліками ротаметрів є велика чутливість до температурної зміни в'язкості (особливо при малих витратах), неможливість виміру витрати забруднених рідин і рідин, з яких випадає осад.

Промисловий ротаметр для місцевого вимірювання витрати являє собою конічну трубку 2 зі скла (або органічного скла), закріплену в металевих головках 5, які стягнуті шпильками 4, що утворять захисні решітки навколо скла. У трубці 2 вільно переміщається поплавок1. Потік, що рухається, вимірюваної речовини, проходячи по косих прорізах, наявним у верхній частині поплавка, обертає його, завдяки чому, поплавок центрується в трубці. Шкала 3 приладу (умовно у відсотках) нанесена безпосередньо на скляну трубку. Відлік показань приладу роблять по гострій верхній кромці поплавка.

 


Схема роботи ротаметра

 

Поплавковий витратомір з диференціально-трансформаторним

Вимірювальна частина витратоміра складається з циліндричного металевого корпусу 1 з діафрагмою 2. Усередині діафрагми переміщується конусний поплавок 3, насаджений на шток 4. Під дією потоку рідини поплавок може переміщуватися в отворі діафрагми. На верхньому кінці штоку закріплено осердя 5 диференційно-трансформаторного перетворювача. Осердя переміщується усередині трубки 6, зовні якої знаходиться котушка перетворювача.

 

Одним з найбільш поширених методів вимірювання витрати рідини, газу та пари є метод змінного перепаду тиску, оснований на вимірюванні різниці тисків, яка створюється будь-яким звужуючим пристроєм, встановленим в трубопроводі на шляху руху речовини. Під час протікання речовини через звужуючий пристрій (діафрагму) частина потенційної енергії потоку переходить у кінетичну, при цьому середня швидкість потоку в звуженому перетині підвищується, а тиск зменшується. Таким чином, під час протікання речовини утворюється різниця тисків до і після звужуючого пристрою. Різниця цих тисків (Ар) залежить від швидкості речовини і буде тим більша, чим більша витрата речовини, що протікає. Вимірюючи дифманометром різницю тисків до та після звужуючого пристрою, можна визначити витрату речовини.

 

Лекція №14

Тема 3.4 Ремонт, наладка, повірка та експлуатація щілинних та індукційних витратомірів.

[2]c. 273 -276
 
[3]c. 167 -171
 

 


Читайте також:

  1. Будова машин постійного струму
  2. Вибір схеми підключення абонентів залежно від режимів тиску.
  3. Види двигунів постійного струму.
  4. Види тиску.
  5. Визначення ударного тиску.
  6. Вимір артеріального тиску.
  7. Вимірювання потужності в колах постійного струму
  8. Вимірювання потужності в колах постійного струму.
  9. Випробування і настройка швидкодіючих вимикачів постійного струму
  10. Випробування і настройка швидкодіючих вимикачів постійного струму
  11. Витратоміри змінного перепаду тиску.
  12. Витратоміри індукційні.




Переглядів: 3892

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Витратоміри змінного перепаду тиску. | Витратоміри щілинні.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.