Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Чисте повітря

Повітря потрібне для життя, оскільки без нього людина може прожити в середньому до 5 хвилин. Відповідно, забруднення повітря є однією з найбільш серйозних екологічних проблем для суспільства, незалежно від рівня його економічного розвитку. Не менше 500 млн. людей щодня піддаються дії високих рівнів забруднювачів повітря усередині своїх домів у формі диму - від відкритого вогню або погано сконструйованих печей. Більше 1500 людей живуть в урбанізованих регіонах із загрозливо високими рівнями повітряного забруднення. Промисловий розвиток пов'язаний з викидами в атмосферу величезної кількості газу і твердих часток, як відходів самого виробництва, так і від продуктів згорання палива на транспорті і в енергетиці. Після впровадження технології управління забрудненням повітря за допомогою зменшення викидів твердих часток фахівці виявили, що викиди газів все одно тривають і саме вони є причиною проблеми як такої. Недавні зусилля із управління викидами і твердих і газоподібних часток були досить успішними у більшості розвинених країнах, проте є доказу того, що забруднення повітря представляє ризик для здоров'я навіть за відносно сприятливих екологічних умов.

Спочатку країни, що швидко розвиваються, не мали можливостей інвестувати достатню кількість ресурсів в контроль забруднення повітря із-за інших економічних і соціальних пріоритетів. Швидка експансія в таких країнах стала в той же час першопричиною збільшення кількості транспортних засобів, підвищення непромислового енергоспоживання і підвищеної концентрації населення у великих урбанізованих регіонах (мегаполісах). Усе це - достатньою мірою сприяло появі такої екологічної проблеми, як забруднення повітря.

У багатьох традиційних суспільствах, де джерела енергії для домашнього господарства вважалися чистими, зараз вони використовуються вже не так широко, як в минулі роки, унаслідок неефективності і шкідливості, з сучасної точки зору, видів палива, вживаних для обігріву будівель і приготування їжі. Перераховані обставини служать причиною забруднення, як зовнішнього повітря, так і повітря усередині приміщень, що може привести до хвороб легенів, проблем із зором (роздратування слизової оболонки очей і т. п.) і збільшення ризику ракових захворювань.

Якість повітря усередині приміщень залишається гострою проблемою для багатьох розвинених країн, оскільки житлові і виробничі будівлі герметичні і добре опалювані. Небезпека попадання в повітря шкідливих хімічних сполук виходить не лише з системи опалювання і приготування їжі, але також від паління випарів будівельних матеріалів. І усе це скупчується усередині будинків і створює проблему забруднення.

 
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Фізіологічна дія браку кисню на різних висотах | Будова атмосфери

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.