Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Слізна кістка

Носова кістка, os nasale, прилягаючи до своєї пари, утворює спинку носа у його кореня. У людини в порівнянні з тваринами вона недорозвинена.

Носова кістка

Нижня носова раковина

Нижня носова раковина, concha nasalis inferior, парна; вона являє собою самостійну кістку на відміну від середньої і верхньої носових раковин, які є відростками решітчастої кістки. Своїм верхнім краєм вона кріпиться до бокової стінки носової порожнини і відділяє середній носовий хід від нижнього. Нижній край вільний, а верхній з’єднується з раковинним гребенем верхньої щелепи і піднебінною кісткою.

Слізна кістка, os lacrimale, парна. Вона являє собою тонку кісткову платівку, яка входить до складу медіальної стінки очниці зразу позаду лобового відростка верхньої щелепи. На її латеральній поверхні є задній слізний гребінь, crista nasalis posterior. Спереду від гребеня проходить слізна борозна, sulcus lacrimalis, яка разом з борозною на лобовому відросткові верхньої щелепи утворює ямку слізного мішка, fossa sacci lacrimalis. Слізна кістка людини схожа на слізну кістку людиноподібних мавп, що слугує одним із доказів близької схожості їх з гомінідами.

Леміш

Леміш, vomer. Непарна кістка; він являє собою неправильну чотирикутну платівку, яке нагадує відповідне землеробне знаряддя і входить до складу кісткової перегородки носу. Задній край його вільний і являє собою задній край кісткової перегородки носу, яка розділяє задні отвори порожнини носу – хоани, choanae, через які порожнина носу сполучається з носовим відділом глотки.

Вилична кістка

Вилична кістка, os zigomatucum, найміцніша із лицевих кісток; вона є важливою архітектурною частиною обличчя, замикаючи собою виличні відростки лобової, скроневої і верхньощелепної кісток і сприяє цим укріпленню кісток обличчя по відношенню до черепу. Вона являє також обширну поверхню для прикріплення жувального м’язу. Відповідно розміщенню кістки в ній розрізняють три поверхні і два відростки. Бічна поверхня, facies lateralis, має вигляд чотирикінцевої зірки і злегка виступає у вигляді горба. Задня, звернена в сторону скроневої ямки і називається скроневою поверхнею, facies temporalis. Третя поверхня, очнична, facies orbitalis, приймає участь в утворенні стінок очниці. Верхній відросток кістки, processus frontalis, з’єднується з виличним відростком лобової кістки і великим крилом клиноподібної кістки. Латеральний відросток, processus temporalis, з’єднуючись з виличним відростком скроневої кістки, утворює виличну дугу – місце початку жувального м’яза.


Читайте також:

  1. КІСТКА ЯК ОРГАН
  2. Лобова кістка
  3. Піднебінна кістка
  4. Плечова кістка
  5. Решітчаста кістка
  6. Скронева кістка




Переглядів: 901

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Піднебінна кістка | Нижня щелепа

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.