Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Специфікація регресій

Будь-яке економетричне дослідження починається зі специфікації моделі, тобто з формулювання виду моделі, виходячи з відповідної теорії зв'язку між змінними. Іншими словами, дослідження починається з теорії, яка встановлює зв'язок між явищами.

Насамперед з усього кола факторів, що впливають на результативну ознаку, необхідно виділити фактори, які найбільш істотно впливають на результативну змінну. Парна регресія достатня, якщо є домінуючий фактор, який і використовується в якості пояснюючої змінної. Припустимо, що висувається гіпотеза. про те, що величина попиту у на товар А перебуває у зворотній залежності від ціни х, тобто:

У цьому випадку необхідно знати, які інші фактори вважаються незмінними, можливо, надалі їх доведеться врахувати в моделі і від простої регресії перейти до множинної.

У рівнянні регресії кореляційний по суті зв'язок ознак представляється у вигляді функціонального зв'язку, вираженого відповідною математичною функцією. Практично в кожному окремому випадку величина у складається з двох доданків:

де, – фактичне значення результуючого показника;

– теоретичне значення результативної ознаки, знайдене виходячи з відповідної математичної функції зв'язку у і х, тобто з рівняння регресії; – випадкова величина, що характеризує відхилення реального значення результативної ознаки від теоретичного, знайденого за рівнянням регресії.

Тому від правильно обраної специфікації моделі залежить величина випадкових помилок: вони тим менше, чим більшою мірою теоретичні значення результативної ознаки підходять до фактичних даних у.

До помилок специфікації буде відноситися не тільки неправильний вибір тієї чи іншої математичної функції для , а й недооблік в рівнянні регресії якогось істотного фактора, тобто використання парної регресії замість множинною. Так, попит на конкретний товар може визначатися не тільки ціною, але і доходом на душу населення.

У парній регресії вибір виду математичної функції може бути здійснений трьома методами:

• графічним;

• аналітичним, тобто виходячи з теорії досліджуваного взаємозв'язку;

• експериментальним.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальне поняття регресії | Розуміння коефіцієнтів регресії

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.