Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ентерококи

Ентерококи, поряд з БГКП, є постійними мешканцями кишечника людини та тварин і виділяються до навколишнього середовища в значній кількості (1 г фекалій містить 108 ‑ 109 життєздатних клітин). Виявлення їх у грунті, воді, харчових продуктах свідчить про фекальне забруднення об’єктів та продуктів.

Ентерококи належать до роду Enterococcus. Рід Enterococcus не наведено в “Bergey’s Manual of Systematic Bacteriology”, у якому деякі із видів цього роду включено до роду Streptococcus. У 1984 р. запропоновано перенести стрептококи, які тривалий час неформально визначали як ентерококи в окремий рід Enterococcus. Види Streptococcus faecalis і S. faecium було перенесено в новий рід як Enterococcus faecalis (типовий вид) і E. faecium, відповідно.

За деякими біологічними властивостями до ентерококів близькі два види стрептококів – представників нормальної мікрофлори кишечника великої рогатої худоби (Streptococcus bovis) та коней (Streptococcus equinus).

У кишечнику людини переважає вид E. faеcalis та його варіанти, в меншій кількості E. faecium, у кишечнику великої рогатої худоби переважає S. bovis, у коней – S. equinus, у свиней – E. faecium та S. bovis, у овець ‑ S. bovis та E. faecium, у меншій кількості E. faеcalis.

Таким чином, виявлення в зовнішньому середовищі E. faеcalis та його варіантів має певне санітарно-епідеміологічне значення як показник забруднення об’єкта фекаліями людини; наявність S. bovis i S. equinus – показник забруднення фекаліями тварин.

Ентерокок є другим після БГКП санітарно-показовим мікроорганізмом при дослідженні води водойм, особливо в місцях відпочинку, плавальних басейнів, стічних вод, грунту, предметів ужитку.

Як санітарно-показові мікроорганізми ентерококи мають значні переваги перед БГКП. Вони не змінюються і не розмножуються (за виключенням харчових продуктів) в об’єктах зовнішнього середовища, їх значно легше ідентифікувати та диференціювати від подібних видів та виділити із забруднених іншими мікроорганізмами об’єктів завдяки наявності елективних середовищ (середовище Хайна і Пері з азидом натрію, накопичувальне середовище Мак-Конкі з телуритом калію, лужне поліміксинове середовище Калини). Ентерококи більш стійкі, ніж кишкові палички до фізичних та хімічних факторів середовища: до підвищених концентрацій солей, нагрівання, дії активного хлору, барвників, деяких антибіотиків. У зв’язку з цим їх рекомендують використовувати як санітарно-показові мікроорганізми при оцінці якості хлорування питної води, при дослідженні мінеральних джерел, а також харчових продуктів з підвищеною концентрацією солей.

Морфологія. Грампозитивні диплококи ланцетоподібної, овальної або округлої форми (0,1 ‑ 1,2 мкм), іноді розташовуються ланцюжками, спор не утворюють, у матеріалі від хворих виявляється капсула.

Культуральні властивості. Добре ростуть на простих поживних середовищах (МПА, МПБ), кращий ріст відмічається на середовищах, які містять вуглеводи та фактори росту (дріжджовий екстракт чи автолізат). На рідких середовищах спостерігається дифузія, помутніння з утворенням спочатку аморфного, а потім ослизненого осаду. На поверхні щільних середовищ колонії дрібні, прозорі, сірувато-блакитні, опуклі з рівним краєм та блискучою поверхнею. При густому висіві утворюють суцільний ріст, на відміну від стрептококів, які дають ізольовані колонії. На кров’яному агарі залежно від біовару можуть давати гемоліз – Е. faecalis b.v. liquefaciens; зміну кольору навколо колонії (гемоглобін перетворюється в метгемоглобін) ‑ Е. faecalis b.v. zymogenes, деякі штами не викликають змін середовища.


Читайте також:

  1. Ентерококи




Переглядів: 2667

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ І. Категорії особливо небезпечних інфекцій. Ознаки. Збудники. Історія вивчення, правила роботи | Клостридії

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.