Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



А Л Ь Д E ГІДИ ТА K E T O Н И

Для альдегідів і кетонів характерна наявність карбонільної групи в їх молекулах, причому одна валентність атома Карбону кар­бонільної групи в молекулах альдегідів зв'язана з вуглеводневим залишком, а друга – з атомом Гідрогену; в молекулах кетонів обидві валентності атома Карбону зв'язані, з вуглеводневими залишками.

Альдегіди й кетони з однаковою кількістю атомів Карбо­ну в молекулі ізомерні один одному. Альдегіди й кетони залежно від залишків розрізняють на насичені, ненасичені та ароматичні.

Альдегіди називають або за назвою кислоти, в яку вони переходять під час окислення (тривіальна номенклатура), або за назвою насичених вуглеводнів із закінченням -аль (система­тична номенклатура IUPAC).

Кетони за раціональною номенклатурою називають за на­звою залишків, які входять до молекули із закінченням -кетон. За систематичного номенклатурою IUPAC кетони називають за назвою відповідного вуглеводню із закінченням -он та зазначен­ням місцезнаходження карбонільної групи.

Добувають альдегіди й кетони окисленням і дегідруван­ням спиртів, омиленням дигалогенопохідних, гідратацією аце­тиленових вуглеводнів за реакцією М.Г. Кучерова, сухою пере­гонкою кальцієвих солей карбонових кислот і оксосинтезом.

Наявність карбонільної групи зумовлює високу реакцій­ну здатність альдегідів і кетонів і визначає їх здатність до чис­ленних і різноманітних реакцій.

Подвійний зв'язок у карбонільній групі складається з одно­го s- і одного л-зв'язку. Завдяки більшій спорідненості до електро­на у атома Оксигену, ніж Карбону, подвійний зв'язок поляризова­ний так, що електронна густина поблизу атома Оксигену більша, ніж біля атома Карбону. Дипольний момент карбонільної групи дорівнює 2,7 D. Завдяки такій поляризації атом Карбону карбоні­лу має занижену електронну густину, має електрофільні власти­вості й здатний реагувати з нуклеофільними агентами. Атом Окси­гену має підвищену електронну густину та є електрофілом. Зміщен­ня електронної густини до Оксигену викликає відповідну орієнта­цію і полярної молекули, що приєднується.

 




Переглядів: 591

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Дослід 16. ДОБУВАННЯ ФЕНОЛЯТУ НАТРІЮ | Лабораторна робота № 6

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.