Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Використання клітин плода, циркулюючих у крові матері, для пренатальної діагностики спадкових хвороб

Під час вагітності відбувається трансплацентарне двостороннє перенесення не тільки розчинених у крові речовин, але й клітин. Вперше клітини з XY-каріотипом в культурі лімфоцитів крові жінок, вагітних плодом чоловічої статі, були знайдені J. Walknovska і співавт. в 1969 р. Процес двостороннього трансплацентарного перенесення плазми і формених елементів крові спостерігається з ранніх термінів нормальної вагітності, що сприяє розвитку толерантності материнського організму по відношенню до плода. Присутність малої кількості клітин плода в крові жінки під час вагітності називається «мікрохімеризмом». Ймовірно, лімфоцитарний мікрохімеризм зберігається в організмі жінок, які народжували, впродовж всього життя. Проникнення клітин плода значно збільшується при травмі плаценти або патологічному перебігу вагітності: загрозі її переривання, плодово-материнській геморагії, ектопічній і багатоплідній вагітності. Істотно збільшується концентрація клітин плода у крові жінок, вагітних плодом з трисомією 21 та іншими хромосомними синдромами.

У крові вагітних жінок присутні клітини трофобласта, лімфоцити, гранулоцити, еритробласти і тромбоцити плода. Всі ядровмісні клітини можуть бути джерелом ДНК плода і потенційними клітинами-кандидатами для пренатального дослідження за допомогою FISH-методу або ПЛР.

Сьогодні найбільші успіхи в пренатальній діагностиці одержано при виділенні еритробластів плода. Описано успішні випадки пренатальної діагностики статі у плода, трисомій по 21 і 18 хромосомі, b-таласемії й інших спадкових захворювань.

Проте концентрація клітин плода в крові вагітної надзвичайно мала. Навіть використання сучасних методів сортування і концентрації клітин не завжди дозволяє виділити клітини плода в достатній для пренатальної діагностики кількості. Крім того, вони завжди виявляються «забрудненими» клітинами матері. Тому сьогодні метод дослідження клітин плода, виділених з крові вагітної жінки, не дають стабільних надійних результатів. Залишається високим відсоток діагностичних помилок. Метод слід розглядати як перспективний, але такий, що потребує доробки і, можливо, удосконалень з використанням нових технологій.

Методи діагностики спадкової патології




Переглядів: 433

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Проблеми, які виникають при інвазивній пренатальній діагностиці | В системі сучасних репродуктивних технологій

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.