Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Методи розробки цільового ринку

 

Маркетингові напрямки Масовий маркетинг Цільовий маркетинг Множинна сегментація
Цільовий ринок Широке коло споживачів Одна чітко визначена група споживачів Дві і більше чітко визначених груп споживачів
Продукція Обмежена кількість номенклатурних назв продукції для багатьох споживачів Одна номенклатурна назва продукції для однієї групи споживачів Відрізняючи номенклатурні назви продукції для кожної групи споживачів
Ціна Один стандартний діапазон цін Один стандартний діапазон цін для одної групи споживачів Відрізняючий діапазон цін для кожної групи споживачів
Товарорух, збут Всі можливі торгові точки і способи збуту Всі підходящі торгові точки і способи збуту Всі підходящі способи збуту і торгові точки для різноманітних сегментів
Просування Засоби масової інформації Всі підходящі засоби масової інформації Всі підходящі засоби масової інформації для різноманітних сегментів
Напрямки маркетингової стратегії Орієнтування на різноманітні види споживачів через одну широку програму маркетингу Орієнтування на конкретну групу споживачів через високоспеціалізов ану, але масову маркетингову програму Орієнтування на кілька сегментів через різні маркетингові плани пристосовані до кожного сегменту

 

Цільова розробка ринку збуту засновується на виділенні конкретної групи споживачів, яка має специфічні споживчі властивості та якісні характеристики для задоволення потреб цієї групи. При цьому постійно повинні спостерігатись як зміни у вимогах споживачів до технічних характеристик продукції, так і динаміка попиту, зміна платоспроможностей та можливостей цієї групи покупців. Маркетингова діяльність на цільовому ринку збуту дозволяє максималізувати рентабельність виробництва й збуту кожної одиниці продукції.

Сполучення методів масового маркетингу і сегментування ринку дозволяє проводити стратегію множинного сегментування. Така стратегія підходить для підприємств, що здійснюють виробництво продукції, орієнтованої на масовий ринок збуту, і виробництво супутньої продукції, орієнтованої на конкретні сегменти ринку.

Множинне сегментування дає можливість сполучити кращі сторони масового маркетингу і сегментування ринку, орієнтуючись на два і більше сегменти з різним планом маркетингу. Множинне сегментування для підприємства є привабливим і тому, що хоча б на одному сегменті вдається закріпитись й зайняти міцні позиції. Тому при розробці програми цільових ринків раціонально використовувати методику множинного сегментування.

Сегментування може бути проведено в розрізі географічних зон з визначенням потенційної ємності ринку і часток поставки продукції підприємством в ці зони з урахуванням діяльності конкурентів.

Потенційна ємність ринку збуту для засобів виробництва, в зв'язку з тривалим терміном їх використання повинна складати різницю між загальною потребою в них і забезпеченою її частиною. Визначимо потенційну ємність ринку збуту ґрунтообробної техніки (плугів), використовуючи слідуючий методичний підхід.

Загальна потреба в даному товарі у встановленому сегменті ринку збуту (Рзаг) визначається по нормам споживання на одну групу споживачів (N) і даних про кількість споживачів чи об'єктів використання цього товару у визначеному ринковому сегменті (В).

 

Рзаг=Ni • Bi

 

де і- види потреб, задовольняємих даною продукцією.

Площа зораних земель в регіоні (Но) = 2400 тис. га.

З них: тяжкі ґрунти (Нт) - 1440 тис. га.; кам'янисті ґрунти (Нк) - 480тис. гект.; легкі ґрунти (Нл) - 480 тис. гект.

Норма використання плугів на 1000 га легких ґрунтів складає 22 одиниці. Відповідно, мінімальна потреба в плугах по регіону складає:

 

Рмін =NHo=222400 = 52800 шт.

 

Коефіцієнт (К) додаткової потреби в плугах при їх використанні може скласти: на тяжких ґрунтах - 1,14; на кам'янистих грунтах- 1,60.

Для визначення реальної потреби в плугах по регіону треба установити долю видів ґрунту в загальній площі зораних земель (di):

По тяжким ґрунтам (dT): dT= HT/H0 = 1440/2400 = 0,6

По кам'янистим ґрунтам (dK): dK = Нк0 = 480/2400 = 0,2

По легкім ґрунтам (dЛ): dЛ= 480/2400 = 0,2.

Реальна потреба в плугах по регіональному сегменту (Рр ) визначається із розрахунку:

 

Pp = Рмін•(dЛ+ dKKK+ dТ•KТ)

Pp = 52800(0,2 + 0,21,6+0,61,14) = 63571 шт.

 

Таким чином, підприємства можуть підняти активність своєї діяльності, використовуючи концепцію маркетингу, направлену на підвищення ефективності задоволення потреб споживачів.

Підприємству необхідно формувати цільовий ринок збуту продукції, для обґрунтування якого використовувати методи сегментації і множинної сегментації з розробкою маркетингових програм для кожного із сегментів. Для того, щоб повернути втрачені ринки держав СНД, - застосовувати методи масового маркетингу.

Контрольні питання

1. Визначте поняття "сегментування промислового ринку".

2. Критерії і ознаки сегментування.

3. Що таке макро- та мікросегментування?

4. Суттєвість гніздового підходу до сегментування.

5. Що таке цільовий маркетинг та методи його розробки?

6. Що означає позиціонування промислових товарів?




Переглядів: 3930

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Визначення цільового ринку та позиціонування товару. | Популяційна частота хвороб із спадковою схильністю (Н. П. Бочков, 2001)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.159 сек.