Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тиксотропія

Якщо до золю гидроксиду заліза додати який-небудь коагулятор (NаСІ) в кількості, недостатній для повної коагуляції, в'язкість золю почне помітно збільшуватися. З часом золь може перетворитися на суцільний холодець (гель). При сильному струшуваннні гель знов приймає колишню легко-рухомість, в'язкість його зменшується до первинного початкового значення. Якщо золь на деякий час залишити в спокої, він знов перетворюється на холодець. Це явище ізотермічного оборотного переходу золь гель одержало назву тиксотропії (від греч. thixis – чіпати і trophos – мінятися).

Тиксотропія – явище досить поширене. Воно спостерігається в золях V2O5, WO3, Fe2O3, в різних суспензіях бентоніту, в розчинах вірусу тютюнової мозаїки, міозину. Причому, тиксотропні гелі найлегше утворюються у золей, що мають асиметричну будову частинок (наприклад, паличкоподібної форми). Тиксотропні структури виникають лише при певних концентраціях колоїдних частинок і електролітів. Для оборотнього (тиксотропного) застуднення потрібна певна величина дзета-потенціалу, яка лежить вище за критичну. В цьому випадку заряд колоїдних частинок хоча і знижений, але не в такому ступені, щоб почався процес коагуляції. У цих умовах вже стають помітними сили взаємодії між окремими частинками дисперсної фази, вони утворюють своєрідну сітку, каркас. При сильному струшуванні зв'язок між частинками дисперсної фази порушується – тиксотропний гель переходить в золь. В стані спокою зв'язок в результаті зіткнення частинок при броунівському русі відновлюються, золь знов переходить в тиксотропний гель і т.д.

Розглянемо, як відбувається взаємодія колоїдних частинок залежно від відстані між ними. Енергії взаємодії Wдвох колоїдних частинок залежно від відстані, між їх поверхнями змінюється по кривій, зображеній на рис. 201, де позитивні значення W відповідають відштовхуванню, а негативні – притягуванню частинок. Ці криві носять назву потенційних кривих.

З рис. 5 видно, що на певній відстані r0 існує своєрідний бар'єр відштовхування S, який перешкоджає зближенню частинок. Цей бар'єр усунемо

 

 




Переглядів: 975

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Б – розділення гелю на дві фази | Порядок укладання шлюбу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.