Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Методичні рекомендації до теми

Висвітлюючи питання про регіональну політику Габсбургів, варто показати особливості етнодемографічної ситуації в західноукраїнському регіоні. З економічної точки зору привертає увагу проблема перенаселення.

Опрацьовуючи тему, необхідно врахувати, що для Австрійської імперії східноєвропейські володіння, зокрема українські землі, були тільки сировинним придатком. Політика Габсбургів в регіоні також будувалась за принципом “стримування націй” інкорпорованих територій заради політичного спокою в державі (проблема етнічної ієрархії та етноконфесійна ситуація).

Аналізуючи економічний розвиток західноукраїнських земель, необхідно звернути увагу на дефіцит землі та збереження в першій половині ХІХ ст. традиційної аграрної економіки з низьким технічним забезпеченням. Промислове виробництво було представлено різноманітними ремеслами та мануфактурним циклом, які не могли сперечатися із потужним виробництвом в інших регіонах Австрійської імперії (чеські та німецькі провінції).

Характеризуючи суспільно – політичну ситуацію та національний рух в Галичині, Буковині та Закарпатті, слушно зосередити увагу на діяльність греко – католицької церкви, яка стала на чолі національного відродження в Галичині. В той же час на розвиток національного руху значний вплив мали загальноєвропейські політичні тенденції, що проникали в Австрійську імперію, вплив польського патріотичного руху та національного відродження Наддніпрянщини.

Поява “Руської трійці” стала важливою віхою в еволюції українського національного руху в Галичині, бо її учасники пропагували: по-перше, право західних українців (русинів) на самодостатню культуру; по-друге, ідею соборності української етнічної території та українського етносу. В цьому контексті розглянути створення, склад, діяльність цієї організації.

“Весна народів” у 1848 році була спричинена загостренням аграрного та національно – політичного питань. Після повстання у Відні революційний рух охопив і східнослов’янські регіони Австрійської імперії. Рятуючи поліетнічну державу Габсбургів від розпаду, уряд був змушений піти на цілу низку поступок: скасовано панщину, поміщицький суд окремі внутрішні податки тощо. Але це рішення не ліквідувало конфлікту селянин –- поміщик, що й призвело до хвилі селянських виступів. Аналізуючи антифеодальні виступи, слід звернути увагу на сильні та слабкі сторони, форми і методи боротьби, причини поразки. У цьому контексті необхідно детально зупинитися на діяльності Л.Кобилиці, який не тільки очолював виступи селян, а й представляв їхні інтереси у парламенті.

Головна Руська Рада, що постала як національний орган, виявляючи лояльність до Відня, обмежувала свою діяльність досягненням успіхів у національно – культурній сфері. У висновку треба визначити причини слабкості українського національного руху в Австрійській імперії у першій половині ХІХ ст.




Переглядів: 258

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 4. Кирило – Мефодіївське товариство (2 години) | Методичні рекомендації до теми

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.