Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Пропозиція факторів виробництва

 

Разом з попитом на ресурси на ринку представлена пропозиція виробничих ресурсів. Рішення щодо пропозиції ресурсів виробництва залежить від багатьох економічних і позаекономічних факторів. Так, рішення щодо пропозиції праці залежить від ціни робочої сили (ставки заробітної плати) та демографічних факторів (вік, стать, освіта, структура населення). Пропозиція капіталу залежить від інвестицій, зроблених фірмами, домогосподарствами та державою. У короткому періоді величина основного капіталу стала, але в тривалому періоді пропозиція капіталу чутлива до економічних факторів, таких як доходи або процентні ставки.

Пропозиція факторів виробництва – це готовність їх власників постачати виробничі ресурси за ціною відповідного рівня та з урахуванням інших чинників.

Крива пропозиції факторів може мати позитивний чи негативний нахил або бути вертикальною.

Наявні ресурси, котрі ми хочемо використовувати, як правило, обмежені. Звичайно обмеженість ресурсів відносна. Наслідком обмеженості ресурсів є прагнення до найкращого їх використання.

Використання факторів виробництва – частка фактично використаних факторів виробництва в їх загальному доступному обсязі. Повне їх використання пропонує застосування адекватних технологій.

Пропозиція ресурсу на галузевому ринку залежить від рішень власників: якщо ціна на ринку вища від альтернативних доходів, ресурс продається на даному ринку. Якщо ціна буде нижчою за мінімальну ціну пропозиції, то власники ресурсу нададуть перевагу або пропозиції його на інших ринках, або взагалі утримуються від продажу.

Крива ринкової пропозиції ресурсу в короткостроковому періоді має крутий висхідний нахил. Якщо галузь або галузі національної економіки різко збільшать попит, то вони не уникнуть зростання цін на ресурс за обмеженого збільшення пропозиції.

На перший погляд здається, що пропозиція факторів виробництва в суспільстві фіксована і визначається в кожний даний момент часу чисельністю населення, територією, виробничими фондами. Проте існує різниця між сукупними запасами фактора виробництва та його пропозицією на ринку.

На ринках факторів виробництва, як і на ринках благ, рівновага встановлюється внаслідок взаємодії попиту і пропозиції в умовах різних ринкових структур. На ринку ресурсу його ціна визначається взаємодією ринкового попиту і ринкової пропозиції. Перевищення ціни попиту над ціною пропозиції сприяє перерозподілу ресурсів на користь галузей з високим платоспроможним попитом. Наслідком закону попиту і пропозиції на ринку ресурсів є високий дохід на дефіцитні ресурси, які необхідні для виробництва предметів споживання; і навпаки - падіння доходу на ресурси, яких забагато, або на їхні замінники, що з’являються.

Дія закону попиту і пропозиції на ринку ресурсів може порушитися не тільки умовами ринку, але й політикою і практикою держави.

 




Переглядів: 432

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Галузевий та ринковий попит на ресурси | Формування цін на ресурси

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.