Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Юридична відповідальність за порушення законодавства про використання, охорону й відтворення тваринного світу.

Юридична відповідальність і її види за порушення законодавства про тваринний світ передбачені в ст.63 Закону «Про тваринний світ».Порушення законодавства в області використання, охорони й відтворення тваринного миру спричиняють дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову й кримінальну відповідальність.

До теми 8: Правове регулювання охорони територій і об'єктів природно-заповідного фонду. Правова охорона курортів, лікувально-оздоровчих закладів і рекреаційних територій.

Природно-заповідний фонд становлять: - ділянки суши й водного простору, природні комплекси й об'єкти, які мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну й іншу цінність і виділені з метою збереження природної розмаїтості ландшафтів, генофонду тваринного й рослинного світу, підтримки загального екологічного балансу й забезпечення фонового моніторингу навколишнього природного середовища.

Природно-заповідний фонд містить у собі як території й об'єкти природного походження, так і штучно створені об'єкти. Природними територіями й об'єктами природно-заповідного фонду є:

- природні заповідники;

- біосферні заповідники;

- національні природні парки;

- регіональні ландшафтні парки;

- заказники;

- пам'ятники природи;

- заповідні урочища.

До штучно створених об'єктів природно-заповідного фонду ставляться:

- ботанічні сади;

- дендрологічні парки; зоологічні парки;

- парки-пам'ятники садово-паркового мистецтва.

Відповідно до діючого законодавства заказники, пам'ятники природи, ботанічні сади, дендрологічні парки, зоологічні парки й парки-пам'ятники садово-паркового мистецтва залежно від їх екологічної, наукової й історико-культурної цінності підрозділяються на об'єкти:

- загальнодержавного значення;

- місцевого значення.

Виділяються наступні види режимів, як способи охорони об'єктів природно-заповідного фонду:

Режим абсолютного заповідання. Застосовується тільки до природних заповідників і пам'ятників природи. Він виключає господарську й рекреаційну діяльність як видів втручання людини в хід природних процесів, несумісних із цілями заповідання. Таке втручання припустиме лише в строго обмежених цілях і може мати місце при веденні науково-дослідної діяльності, запобігання шкоди природному середовищу (ліквідації наслідків стихійних лих, гасіння лісових пожеж, винищування хижаків, що загрожують місцевій фауні) і організації ознайомлювальних екскурсій по спеціально відведених стежках і пішохідних маршрутах.

Режим відносного заповідання. Він побудований на сполученні заборон використання територій і об'єктів природно-заповідного фонду з можливостями обмеженої експлуатації їхніх природних ресурсів. Під цей режим підпадають різні види земельних і водних заказників, створюваних з метою охорони й відтворення природних комплексів або їхніх окремих компонентів.

Змішаний режим заповідання. Він спостерігається у функціонуванні національних природних парків і регіональних ландшафтних парків, де поряд із зонами активного й пасивного відпочинку населення можуть виділятися зони абсолютного спокою, що виключають втручання людської діяльності. На територіях цих об'єктів природного походження, як правило може здійснюватися рекреаційно-оздоровче використання їхніх природних ресурсів, що виключають негативний вплив на стан заборонених для використання територій. Отже, на території єдиного природно-заповідного об'єкта можуть виділятися ділянки з режимам абсолютного й відносного заповідання.

 


Читайте також:

  1. IV. Відповідальність сторін
  2. IV. Політика держав, юридична регламентація операцій із золотом.
  3. А. Заходи, які направлені на охорону навколишнього середовища та здоров’я населення.
  4. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  5. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  6. Адміністративна відповідальність
  7. Адміністративна відповідальність
  8. Адміністративна відповідальність
  9. Адміністративна відповідальність
  10. Адміністративна відповідальність за порушення аграрного законодавства
  11. Адміністративна відповідальність за порушення земельного законодавства
  12. Адміністративна відповідальність за порушення митних правил




Переглядів: 518

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ст. 37 закріплює способи й шляхи охорони тваринного миру. | Умови й порядок формування й оголошення територій і об'єктів природно-заповідними.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.