Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Обгрунтування регламенту пошуку

 

Регламент пошуку обов’язково супроводжується обґрунтуванням, що розкриває мету ПД.

 

Приклад. Обгрунтування регламенту пошуку на етапі вибору напряму дослідження НДР по темі «Спосіб виготовлення шоколаду».

 

Завданням дослідження є отримання вихідних даних для визначення досягнутого технічного рівня та тенденцій розвитку даного виду техніки, а також патентної ситуації.

По результатам попереднього пошуку інформації за фондами України та відомих іноземних країн за останні два роки дозволив виявити, що провідними країнами у розробці технології виготовлення шоколаду та його використання є Німеччина, Швейцарія, Велика Британія, Франція, США і Японія. Ці держави обрані в якості держав пошуку.

Ретроспективність пошуку приймають 10 років - щодо патентної, науково-технічної та 5 років щодо кон'юнктурно-економічної інформації. Це зумовлено ступенем оновлення інформації і достатністю її для розв'язання поставлених завдань.

Завдання і регламентпошуку складаються виконавцями спільно із патентознавцем на основі результатів попереднього вивчення патентних та науково-технічних джерел.

 

Для виявлення перспективних і прихованих тенденцій залучається монографічна, довідкова, навчальна й оглядова література по області знань, провідної стосовно досліджуваної. Виявлені в цій літературі тенденції й способи їхньої реалізації служать додатковими ознаками відбору інформації, що переглядається.

Рекомендується контрольний перегляд інформації після встановлення тенденцій, для чого проглядаються відповідні науково-популярні видання, особливо періодичні.

 

 
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вибір джерел інформації | ПОШУК ТА ВІДБІР ДЖЕРЕЛ ІНФОРМАЦІЇ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.