Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вибухонебезпечні зони.

Пожежонебезпечні зони.

Пожежонебезпечною зоною називається простір всередині і зовні приміщень, в межах якого постійно або періодично знаходяться горючі (спалимі) речовини і в якому вони можуть знаходитись при нормальному технологічному процесі або при його порушеннях.

Класифікація пожежонебезпечних зон:

Зони класу П-І — зони, які розташовані в приміщеннях, в яких знаходяться горючі рідини з температурою спалаху вище 61°С.

Зони класу П-ІІ — зони, які розташовані в приміщеннях, в яких виділяються горючі пил або волокна з нижньою концентраційною межею спалаху більше 65 г/м3 до об’єму повітря.

Зони класу П-ІІа — зони, які розташовані в приміщеннях, в яких знаходяться тверді горючі речовини.

Зони класу П-ІІІ — розташовані зовні приміщень зони, в яких знаходяться горючі рідини з температурою спалаху вище 61°С або тверді горючі речовини.

Зони в приміщеннях і зони зовнішніх установок в межах до 5 м по горизонталі і вертикалі від апарату, в яких постійно або періодично знаходяться горючі речовини, але технологічний процес ведеться з використанням відкритого вогню, розжарених частин або технологічні апарати мають поверхні, нагріті до температури самоспалаху горючих парив, пилу або волокон, не відносяться в частині їх електрообладнання до пожежонебезпечних.

Клас середовища в приміщеннях або середовища зовнішніх установок за межами вказаної 5-метрової зони слід визначати в залежності від технологічних процесів, яки відбуваються в цьому середовищі.

Визначення меж і класу пожежонебезпечних зон повинно виконуватися технологами сумісно з електриками проектної або експлуатаційної організації.

Вибухонебезпечна зона — приміщення або обмежений простір в приміщенні або зовнішній установці, в якому є або можуть створюватися вибухонебезпечні суміші.

Вибухозахищене електрообладнання — електрообладнання, в якому передбачені конструктивні міри по усуненню або утрудненню можливості запалення вибухонебезпечного середовища, яке його оточує, внаслідок експлуатації цього електрообладнання.

Іскробезпечне електричне коло — електричне коло, виконане таким чином, що електричний розряд або його нагрівання не може запалити вибухонебезпечне середовище.

Вибух — швидке перетворення речовин (вибухове горіння), яке супроводжується виділенням енергії і створенням стиснутих газів, здатних виконувати роботу.

Вибухонебезпечна суміш — суміш з повітрям горючих газів, парив ЛЗР, горючих пилу або волокон з нижньою концентраційною межею запалення не більше 65 г/м3 при переході їх у завислий стан, яка при визначеній концентрації здатна вибухнути при виникненні джерела ініціювання вибуху.

До вибухонебезпечних відноситься також суміш горючих газів і парив легкозаймистих рідин (ЛЗР) з киснем або іншим окислювачем (наприклад, хлором).

Легкозаймиста рідина (ЛЗР) — рідина, яка здатна самостійно горіти після видалення джерела запалювання і має температуру спалаху не вище 61°С.

До вибухонебезпечних відносяться ЛЗР, у яких температура спалаху не вище 61°С, а тиск парив при температурі 20 °С складає менше 100 кПа (понад 1 ат).

Горюча рідина — рідина, яка здатна самостійно горіти після видалення джерела запалювання і має температуру спалаху вище 61°С.

Горючі рідини з температурою спалаху вище 61 °С відносяться до пожежонебезпечних, але нагріті в умовах виробництва до температури спалаху и вище відносяться до вибухонебезпечних.

Температура запалювання — температура горючої речовини, при який вона виділяє горючі гар або гази з такою швидкістю, що після запалювання їх від джерела запалювання виникає стійке горіння.


Читайте також:

  1. Категорії приміщень за вибухонебезпечністю.
  2. Методи боротьби з шкідливими речовинами, що потрапляють в повітря робочої зони.
  3. Мікроклімат робочої зони.
  4. Мікроклімат робочої зони. Заходи та засоби нормалізації параметрів мікроклімату.
  5. Основні структурні елементи сельбищної зони.
  6. Офшорні зони. Вільні економічні зони.
  7. Повітря робочої зони.
  8. Попереджувальна огорожа будується по внутрішньому периметру установи, а також на території установи і призначена для визначення межі внутрішньої забороненої зони.
  9. Спеціальні (вільні) економічні зони. Офшорні центри




Переглядів: 1816

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація електроустановок, приміщень і зон відповідно вимогам НТД | Класифікація вибухонебезпечних зон

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.