Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Векселі та їх облік

Операції з довгостроковими облігаціями, реалізованими з премією

Операції з довгостроковими облігаціями, випущеними з дисконтом

№ з/п Зміст операції Кореспонденція рахунків
Дт Кт
Продано випущені облігації 311 “Поточні рахунки в національній валюті” 521 “Зобов’язання за облігаціями”
Відображено дисконт за облігаціями 523 “Дисконт за випущеними облігаціями” 521 “Зобов’язання за облігаціями”
Відображено нарахування відсотків за облігаціями 952 “Інші фінансові витрати” 684 “Розрахунки за нарахованими відсотками”
Сплачено відсотки за облігаціями 684 “Розрахунки за нарахованими відсотками” 311 “Поточні рахунки в національній валюті”
Відображено нараховану суму амортизації дисконту 952 “Інші фінансові витрати” 523 “Дисконт за випущеними облігаціями”
Переведено довгострокову заборгованість за облігаціями в поточну заборгованість 521 “Зобов’язання за облігаціями” 61 “Поточна заборгованість за довгостроковими зобов’язаннями”
№ з/п Зміст операції Кореспонденція рахунків
Дт Кт
Отримано кошти від реалізації облігацій
Відображено суму премії за випущеними облігаціями
Відображено нарахування відсотків за облігаціями, випущеними з премією
Відображено нараховану суму амортизації за облігаціями
Оплачено відсотки й амортизацію премії
Вексель - цінний папір, який посвідчує безумовне грошове зобов’язання векселедавця або його наказ третій особі сплатити після настання строку платежу визначену суму власнику векселя (векселедержателю).

Векселі можуть бути прості або переказні та існують виключно у документарній формі.

Простий вексель - це вексель, що містить зобов'язання векселедавця сплатити у зазначений строк визначену суму грошей власнику векселя (векселедержателю).

Переказний вексель - це вексель, який містить письмовий наказ однієї особи (юридичної або фізичної) іншій особі сплатити у зазначений строк визначену суму грошей третій особі.

Загальні правила обігу векселів встановлені Уніфікованим Законом про переказні і прості векселі, запровадженим Женевською Конвенцією від 07.06.1930 р. № 358 (вступив в силу в Україні з 06.11.2000 р.).

Додаткові умови обігу векселів в Україні визначені Законом України від 05.04.2001 р. № 2374-III “Про обіг векселів в Україні”, ст. 4 якого встановлено обмеження в тому, що видавати прості і переказні векселі можна лише для оформлення грошового боргу за фактично поставлені товари, виконані роботи, надані послуги. При цьому сума, зазначена у векселі, не повинна перевищувати суму «товарної» заборгованості, а також вексельна форма розрахунків за товари, роботи, послуги повинна бути передбачена в письмовому договорі.

Крім того, відповідно до чинного законодавства суб’єкти підприємницької діяльності також мають право передавати (індосувати) отримані ними від інших юридичних осіб або приватних підприємців векселі продавцям в рахунок оплати за товари (роботи, послуги).

Передача простого або переказного векселя іншому суб’єкту підприємництва здійснюється шляхом його індосаменту.

Індосамент- спеціальний напис на векселі, за яким векселедержатель передає всі або тільки певні права набувачу векселя.

По суті індосамент - це наказ векселедержателя (індосанта) виплатити іншій особі (індосат) або за його наказом.

 

Операції у бухгалтерському та податковому обліку підприємства А.

Зміст господарської операції Дт Кт
Проданий товар підприємству В
Нараховано ПЗ з ПДВ з суми продажу товару
Отримано короткостроковий вексель в оплату товару
Отримано товар від підприємства Б 281, 641
Передано по індосаменту вексель, отриманий від підприємства В

У переказному векселі, який підлягає оплаті відразу після пред’явлення або у визначений строк після пред’явлення, може бути обумовлено, що на суму, яка підлягає сплаті, будуть нараховуватися відсотки. У будь-якому іншому переказному векселі така умова вважається ненаписаною. Відсоткова ставка повинна бути зазначена у векселі; за відсутності такої вказівки умова вважається ненаписаною. Відсотки нараховують з дати видачі переказного векселя, якщо не зазначено іншу дату.

До простого векселя також застосовуються положення, що стосуються переказного векселя, зокрема застереження про відсотки (стаття 77 УВЗ ( Уніфікований закон про переказні векселі та прості векселі, запроваджений Конвенцією від 07.06.30 р.).

Згідно з ч.1 ст. 38 УВЗ, держатель переказного векселя зі строком платежу на визначений день або у визначений строк від дати складання чи пред’явлення повинен пред’явити вексель для платежу або у день, в який він підлягає оплаті, або в один із двох наступних робочих днів.

Відповідно до ст. 40 УВЗ, держатель переказного векселя не може бути примушений прийняти платіж за ним до настання строку платежу.

Трасат (особа, яка зазначена як платник за переказним векселем), який здійснює платіж до настання строку платежу, робить це на свій власний страх і ризик.

Той, хто здійснює платіж при настанні строку платежу, вважається таким, що належним чином виконав своє зобов’язання, якщо він не допустив грубої необережності або з його боку не було обману. Він зобов’язаний перевірити правильність послідовного ряду індосаментів, але не підписи індосантів.

Таким чином, трасат (у т. ч. і векселедавець при простому векселі) може здійснити платіж за переказним векселем (номінал) із нарахуванням відсотків (наприклад, за два роки) за ним через один місяць, з моменту настання перебігу більшого строку платежу (наприклад, два роки), але він це робить на власний страх і ризик.

Статтею 12 Закону про обіг векселів забороняється використовувати векселі як внесок до статутного фонду господарських товариств.

Векселедавець зобов’язаний вести реєстр виданих векселів згідно з Порядком № 296. Реєстр складає та веде векселедавець (трасант) на паперових носіях та/або в електронному вигляді. Реєстр ведеться українською мовою у хронологічному порядку в міру виникнення фактів видачі переказного та/або простого векселя.

У разі ведення реєстру в паперовій формі він має бути прошитий, аркуші - пронумеровані, кількість аркушів у реєстрі - засвідчена підписом керівника та печаткою векселедавця - для юридичних осіб та підписом векселедавця та печаткою у разі її наявності - для фізичних осіб.

У разі ведення реєстру в електронній формі векселедавець (трасант) забезпечує, за потреби, його друкування на паперовому носії.

При веденні реєстру в електронній формі векселедавець (трасант) забезпечує такі умови його ведення, за яких інформація з реєстру буде доступна лише для читання та які унеможливлять внесення будь-яких змін до реєстру. Для реалізації цієї вимоги керівник векселедавця (трасанта) - юридичної особи наказом може призначити особу, відповідальну за ведення реєстру.


Читайте також:

  1. IX. Відомості про військовий облік
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. Автоматизовані форми та системи обліку.
  4. Акцепт векселів
  5. Акції та їх облік
  6. Акції та їх облік
  7. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
  8. Аналітичний та синтетичний облік ГП
  9. Аудит довгострокових позик і векселів
  10. Аудит на підприємствах з комп’ютеризованим бухгалтерським обліком
  11. Аудит на підприємстві з кмп’ютеризованим бухгалтерським обліком.
  12. Базові принципи обліку виробничих витрат і калькулювання собівартості продукції




Переглядів: 599

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Облігації, їх облік | Тема 4. Облік використання основних засобів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.