Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Аудит на підприємстві з кмп’ютеризованим бухгалтерським обліком.

Рис. 3.2. Етапи проведення зовнішнього контролю

Рис. 3.1. Схема проведення зовнішнього контролю за допомогою автоматизованої системи

Програми загального призначення з внутрішнього контролю припускають роботу певних тестів на фактичних даних. За допомогою таких програмних засобів здійснюються перевірка й аналіз записів на основі певних критеріїв з метою визначення їх якості, повноти, спроможності і правильності. Для цього також використовується база знань, яка дає змогу визначити невідповідність і прийняти необхідні рішення. Таке програмне забезпечення дає змогу здійснити тестування розрахунків, необхідні перерахунки і порівняти отримані результати з нормативними, кошторисними даними. Отже, завдяки зіставленню даних, які сформувалися з сумісними з ними даними, програмні засоби дадуть змогу провести дослідження за певними критеріями і прийняти необхідне управлінське рішення. Під час роботи зі спеціальними контрольними програмними продуктами поетапно мають виконуватися процедури, подані на рис. 5.5.

На етапі І визначаються завдання, які необхідно вирішити при перевірці за допомогою спеціального програмного забезпечення.

На етапі II складається план виконання поставлених завдань і оцінюється реальність застосування програмних засобів. З цією метою здійснюється аналіз форми і засобу застосовуваного на підприємстві бухгалтерського обліку й оцінюється можливість застосування спеціального програмного забезпечення. При цьому визначають ся обсяги облікової інформації і роботи контролера, кількість часу, необхідного для проведення аналізу. Окрім того, визначається необхідна потужність обчислювальної техніки та складається графік ви конання робіт із зазначенням обсягу робіт, строків виконання, конкретних виконавців і форми завершення.

На етапі Ш налагоджуються стандартні програмні засоби і розробляються нові засоби, необхідні для перевірки. Існуючі програмні засоби адаптуються до фактичних облікових даних.

На етапі IV перевіряються сформовані на машинних носіях дані з метою підтвердження їх незмінності, оцінюється стан підприємства, здійснюється тестування та обробка за заплановою мережною моделлю, аналіз одержаної інформації, її оцінка за допомогою бази знань і формування комп'ютерного висновку за позиціями, що перевіряються.

 

 

Аудит у комп’ютерному середовищі слід розглядати як сукупність двох взаємопов’язаних і взаємообумовлених напрямків:

- проведення аудиту на підприємстві, де клієнт використовує для обробки, зберігання, взаємопов’язку інформаційних систем управління і внутрішнього контролю комп’ютерну техніку;

- проведення аудиту з використанням комп’ютерах програм контролю і тестування.

Проведення аудиту в середовищі комп’ютерних інформаційних систем базується на основі МСА 401. Його метою є встановлення положень і надання рекомендацій щодо процедур, яких слід дотримуватися при проведенні аудиторської перевірки в середовищі КІС. Термін КІС застосовується в цьому МСА замість електронної обробки даних (ЕОД), яких вживався у попередньому МСА “Аудит в середовищі ЕОД”.

У МСА вважається, що середовище КІС існує, якщо суб’єкт господарювання застосовує комп’ютер будь-якого типу, або розміру для обробки фінансової інформації, важливої для аудиторської перевірки, незалежно від того, чи використовується суб’єктом господарювання чи третьою стороною.

Загальна мета його обсяг аудиторської перевірки не змінюється в середовищі КІС. Проте застосування комп’ютерів змінює процес обробки, збереження й передачі фінансової інформації, а отже, може впливати на системи бухгалтерського обліку і внутрішнього контролю суб’єкта господарювання. Відповідно, середовище Кіс може вплинути на:

- процедури, яких дотримується аудитор у процесі одержання достатнього розуміння систем бухгалтерського обліку і внутрішнього контролю;

- розгляд власного ризику контролю, за допомогою яких аудитор проводить оцінку ризику;

- розробку і здіснення аудитором тестів контролю та процедур по суті, необхідних для досягнення цілей аудиторської перевірки (п. 3 МСА).

Таким чином комп’ютерне середовище являє собою інформаційну підсистему (інструментарій, за допомогою якої обробляються зберігаються інформаційні потоки, здійснюється бухгалтерський обліку, реалізується система управління і внутрішнього контролю КІС).

Аудитору необхідно оцінити вплив системи КІС клієнта та процес аудиту на підставі глибокого аналізу та розуміння таких факторів.

По-перше, таких як:

- вплив комп’ютерного середовища на систему обліку і внутрішнього контролю. Необхідно оцінити ступінь впливу комп’ютерного середовища на процес перетворення вхідної інформації з первинних облікових документів до проміжних підсумкових показників і вихідних даних.

Іншими словами, слід встановити:

- відповідність алгоритму обробки даних законодавчій та нормативній базі;

- можливості ручного обходжу програми, заміну алгоритму розрахунків відбору і підробки даних;

- доступність даних у вигляді файлів друкованого матеріалу;

- можливість системи регенерувати повідомлення, прийняті для використання в аудиті;

- рівень автоматизації комп’ютерного середовища і його вплив на оцінку ризику внутрішнього контролю.

По-друге, таких як вплив комп’ютерного середовища на оцінку ризиків.

І у підсумку, треба визначити оптимальне виконання процесу аудиту при максимальному зниженні ймовірності необґрунтованого, неправильного висновку і рекомендацій за визначеними факторами та рівень ризику, який виникає у аудиторів в умовах комп’ютеризації обліково-контрольного процесу (в комп’ютерному середовищі).

При вивченні цього питання треба обов’язково усвідомити, що система контролю в комп’ютерному середовищі залежить від точно закладеного алгоритму. Це суттєво впливає на ефективність самої системи контролю.

Розмір ризику може збільшуватися через помилку або шахрайство як у програмних модулях, так і в базах даних. Взагалі загальний обсяг (потенціал) помилок, викривлень, недоліків, властивих комп’ютерних систем, значно вищий, ніж систем ручної обробки інформації.

Слід пам’ятати , що у процесі аудиту аудитор не обов’язково безпосередньо, сам повинен мати відповідну кваліфікацію в галузі комп’ютерних технологій. Для цього можливо залучати відповідних консультантів, або експертів з питань комп’ютерних технологій. В певних випадках робота таких фахівців регламентується МСА – 620 “Використання роботи експерта”.

Основні напрямки взаємодії аудитора і експерта (консультанта з комп’ютерних технологій надано на рис. 4.1.).

 

 



Читайте також:

  1. Адреса аудитора.
  2. Алгоритм проведення внутрішнього аудиту.
  3. Аналіз використання робочого часу на підприємстві
  4. Аналіз витрат на підприємстві за їх елементами та статтями калькуляції.
  5. Аналіз претензійної та позовної роботи на підприємстві
  6. Аналіз трудових ресурсів на підприємстві.
  7. Аналіз, звітність і аудит у сфері праці
  8. Аналітичні пройцедури в комп,ютерному аудиті
  9. Аналітичні процедури внутрішнього аудиту та їх класифікація.
  10. Аспекти незалежності аудиторської професії
  11. Аспекти незалежності аудиторської професії.
  12. Атестація аудиторів та порядок скасування атестата




Переглядів: 1118

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Організація робіт у ході проведення зовнішнього контролю (аудиту) з використанням комп'ютерної техніки. | Лекція №13

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.