Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Тема 2. Технологічні процеси, що використовуються при переробці відходів виробництва.

Класифікація відходів гірничодобувних виробництв. Відходи вугільної галузі, чорної і кольорової металургії, виробництва будівельних матеріалів. Поводження з відходами видобутку і збагачення корисних копалин. Можливі напрямки використання. Вилучення цінних компонентів з відходів. Облаштування хвостосховищ. Техногенні родовища як джерело мінеральної сировини, з одного боку, і екологічної небезпеки, з іншого. Переробка техногенних утворень.

 

Тема 3. Промислові відходи та поводження з ними.

Заходи, спрямовані на скорочення кількості відходів в джерелі їх утворення. Переробка та утилізація відходів виробництва та споживання. Відходи як вторинні матеріальні ресурси (на прикладі чорної металургії). Основні види твердих відходів (шлаки, шлами, пил, напівпродукти), їх склад, кількість, напрями використання та переробки. Методи і технології утилізації та переробки найпоширеніших відходів: технологія утилізації осадів міських стічних вод з отриманням корисних продуктів, технологія утилізації відпрацьованих шин та відходів гумотехнічних виробів; технологія очищення ґрунтів, донних відкладень і води від нафтопродуктів з поверненням їх до повторного використання; термічна і плазмова переробка побутових і промислових відходів; переробка пластмас, відходів деревини, макулатури, і т.д.

 

Тема 4. Концептуальній підхід до екологічно чистого виробництва.

Проблема відходності виробництва. Принципи маловідходних технологій, комплексна переробка сировини. Оцінка відходності технологій, модульні елементи екологічно чистого виробництва багатогалузевих промислових центрів.

 

Тема 5.Технологічні процеси, які використовують при переробці відходів.

Подрібнення, сепарація, агрегатування, гідро, - аеродинамічні процеси переробки відходів.

 
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Робоча програма дисципліни | Тема 6. Рекуперація теплової енергії металургійних агрегатів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.