Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Глибокого залягання

Тема 12. Особливості експлуатації колекторів

Останнім часом основою водовідвідної мережі у великих містах стають тунельні колектори, що виконуються методом щитового проходження. Особливості цих колекторів– великі глибини закладення та діаметр, великогабаритні шахти з перепадними пристроями та водобоями в основі, висока вартість споруд, підвищені вимоги до довговічності та інше – зумовлюють потребу доручати їх експлуатацію спеціалізованим службам типу ділянки з обслуговуванням до 50 км мережі. Досвід роботи таких служб у Санкт-Петербурзі (Росія) показує, що нормальну експлуатацію забезпечує ділянка, до складу якої входять бригади обхідників для профілактичного та технічного оглядів, слюсарів для планово-попереджувального та аварійного ремонтів, слюсарів для усунення закупорювань і забивань у стояках перепадних пристроїв, спеціалісти телевізійного та геофізичного контролю. Чисельність бригад становить 6-13 осіб і залежить від глибини шахти, діаметра колектора, характеру викопуваних робіт. Основні професії робітників бригад – слюсарі аварійно-відновних робіт, електромонтери, слюсарі з КІП, оператор-радіомеханік, машиністи лебідки, стропальник.

Тунельні колектори глибокого закладання транспортують, як правило, відносно великі об’єми стічних вод зі швидкостями потоку, що самоочищуються, тому осади в них, як підтверджує досвід експлуатації, не відкладаються і потреба очищення відпадає. Поряд з цим значно збільшується обсяг профілактичних робіт.

Зовнішній огляд виконують щонайменше два рази на місяць. Його мета – перевірити стан люків шахт, правильність їх встановлення по вертикалі, стан поверхні землі в радіусі 25 м від шахти і по лінії тунелю, наявність координатних табличок, загазованість у верхній частині шахт на вуглекислий газ і метан.

Технічний огляд шахт виконує щонайменше два рази на рік бригада з 4-12 осіб залежно від глибини шахти. Мета огляду – визначити стан горловин лазів, сходин, огорож, затворів, стін, полків, перегородок, приєднань.

Технічний огляд тунелів виконують щонайменше один раз у два роки бригади з 7-10 осіб під керівництвом не менше двох інженерно-технічних працівників. Мета огляду – визначити стан лотка тунелю (стирання) та причини утворення осаду, стан внутрішньої поверхні тунелю (механічні руйнування, тріщини, течі). У більшості випадків сьогодні неможливо виключити припинення транспортування по тунельних колекторах стічних вод (відсутні кільцювання, колектор-дублер). Технічний стан тунелів зручно обстежувати за допомогою пересувної телевізійної установки.

Телекамера такої установки, закріплена на пересувному візку, вводиться в колектор і рухається по ньому, передаючи зображення на телеекран, встановлений у кузові автобуса, де змонтовано пульт управління. Цей метод дає змогу виключити контакт людей із стічною рідиною, прослідкувати динаміку руйнування колектора, своєчасно скласти дефектні відомості та виконати поточний і капітальний ремонт. Проте можливості цього методу обмежуються при заповненні колектора стічними водами понад половини діаметра і виключаються для визначення стану лотка. У цих випадках застосовують геофізичні методи дефектоскопії (кавернометрія, термометрія, сейсмометрія).

Під час технічного огляду колекторів глибокого закладання діаметром понад 1,5 м люди проходять по них у разі повного або часткового припинення подавання стічної води. Роботу виконують у попередньо перевіреному на загазованість колекторі.

Дані всіх оглядів, їх дати та час заносять у спеціальні журнали або в технічні паспорти водовідвідної мережі та споруд на ній.

 


Читайте також:

  1. В УМОВАХ ПРИРОДНОГО ЗАЛЯГАННЯ
  2. Елементи залягання
  3. Елементи залягання вугільних пластів і рудних тіл.
  4. ЗАЛЯГАННЯ ШАРІВ
  5. Нахилене залягання шарів
  6. Нормальне і перекинуте залягання
  7. Перспективи розвитку глибокого способу друку
  8. СКЛАДЧАСТІ ФОРМИ ЗАЛЯГАННЯ
  9. ТЕМА 12. Особливості експлуатації колекторів глибокого залягання
  10. Типи залягання осадових товщ
  11. Типи залягання осадових товщ




Переглядів: 623

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 11. Аварійно-відновні роботи на водовідвідній мережі | Тема 13. Поточний і капітальний ремонт мережі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.