Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



СТАДІЇ ЕФІРНОГО НАРКОЗУ.

Клініка наркозу: дещо відрізняється при використанні різних наркотичних речовин, але за основу прийнято вважати клінічні прояви, які розвиваються при дії на організм етилового ефіру. Вперше в 1920 році Гведел поділив наркоз на 4 стадії, з яких 3 стадія складається в свою чергу з 4 рівней. Дещо пізніше Артузіо виділив у 1-й стадії також 3 рівня. Ця поєднана класифікація є основою і до теперішнього часу.

Слід відмітити, що при припиненні введення в організм наркотичних речовин або зменшенні їх концентрації, стадії переходять одна в другу в такій же послідовності і з тією ж клінічною картиною, тільки в зворотній послідовності.

І стадія - аналгезії поділяється на 3 рівні:

1- рівень - від початку дії наркотика до появи часткової аналгезії 2-й рівень - від початкової до повної аналгезії

3-й рівень - від повної аналгезії до амнезії, тобто до втрати свідомості

ІІ-стадія - збудження - більше виражена при використанні інгаляційних анестетиків, у фізично міцних людей, а також у пацієнтів з шкідливими звичками /вживання алкоголю/. В цій стадії спостерігається психо-моторне збудження, порушення ритму дихання, тахікардія, підвищення АТ, тонусу м’язів, розширення зіниць, гіперсалівація, невимушені рухи очних яблук. Поступово ці явища зникають і хворий переходить в III стадію.

ІІІ стадія - хірургічна, яка складається з 4 рівнів:

1 - поверхневий наркоз або припинення рухів очних яблук -хворий переходить до спокійного сну, нормалізується дихання і показники гемодинаміки, звужуються зіниці, зберігається їх реакція на світло, очні яблука поступово припиняють колоподібні рухи і фіксуються по сагітальній лінії або дещо ексцентрично. Зберігаються рогівковий і глотковий рефлекси, а також тонус м’язів. В цій стадії можна виконувати невеликі операції, болючі маніпуляції, коли не є обов’язковим міоплегія /розслаблення м’язів/.

2 - виражений наркоз або зникнення рогівкового рефлексу -спокійний сон, нормальні показники дихання і кровообігу, вузькі зіниці при ослабленій їх реакції на світло, зникають


 

гортанні і глоткові рефлекси, поступово починає знижуватись тонус м’язів і в першу чергу кінцівок, в меншій степені тулуба. В цій стадії можливі всі операції на кінцівках, деякі операції на органах живота.

3 - глибокий наркоз або зникнення реакцій зіниць на світло -починає проявлятися токсична дія ефіру: внаслідок розслаблення м’язів живота і грудної клітки дихання стає поверхневим, діафрагмальним, дещо знижується АТ, зіниці поступово розширюються і перестають реагувати на світло, рогівка підсихає, розслаблюються всі смугасті м’язи. В цій стадії оперують великі, травматичні операції на органах черевної порожнини, малого тазу, промежини, прямій кишці..

4 - передозування - проведення наркозу в цій стадії абсолютно недопустимо, тому що вона легко переходить в

ІУ стадія - агональна, наростаючі порушення дихання і кровообігу переходять в їх зупинку, що означає настання клінічної смерті.

Неінгаляційний наркоз поділяється на: внутрішньовенний, внутрішньокістковий, підшкірний, прямокишковий, введення в серозні порожнини.




Переглядів: 6483

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЗАГАЛЬНА АНЕСТЕЗІЯ (НАРКОЗ) | ВНУТРІШНЬОВЕННИЙ НАРКОЗ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.